Poštovné a dobierka

bloger
5. dec 2022

Zdravím je v poriadku poštovné napríklad 3,50 a plus poplatok 1,50 za dobierku. Však to len tá pošta je 5 eur. Ak ide o niečo drobné nie je to priveľa? Prečo sú také veľké rozdiely v tom? Niekde vôbec nemajú tieto poplatky za spôsob platby.

viestta
5. dec 2022

@bloger priplatok za dobierku maju skoro vsade, nestretla som sa s tym, ze by to bolo bez priplatku za dobierku. A postovne zdarma je zadarmo az od urcitej ceny nakupu. Takmer vsade. Tvoja predstava je, ze by veci do 5€ bolo postovne gratis?

bloger
autor
5. dec 2022

@viestta zase nepreháňaj prosím nenapísal som grátis. Len zober si napríklad, že listová zásielka je lacnejšia. Proste prispôsobiť tú cenu tak rozumne. Predstav si, že idem poslať nejaký náramok. Určite si nevypýtajú na pošte 5 eur za to poslanie.

viestta
5. dec 2022

@bloger teraz som pozrela cennik SP. Listova zasielka do 500 g na dobierku 4,20, bez dobierky 1. trieda 1,50

bloger
autor
5. dec 2022

@viestta som teda nevedel, že to tak zvýšili. Neposielam nič tak to neovládam. Ja si skôr myslím, že to kurier doručuje poštový.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
5. dec 2022

@bloger a postovy kurier je kto? Zamestnanec Slovenskej posty

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka700
5. dec 2022

@bloger Objednávať drobnosti z netu sa neoplatí, idú Vianoce tak všetko dražie aj poplatky za odber v zásielkovni aj za dobierku. Nájdeš lacnejšie na nete, ale s poštovným a dobierkou je to drahšie ako v kamennom obchode 😂

bloger
autor
5. dec 2022

@zoro9836 to sa asi lepšie oplatí v kamennom obchode diky.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bloger
autor
5. dec 2022

@zoro9836 Nie všetky e-shopy túto možnosť ponúkajú.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
5. dec 2022

Aktualne maju kurierske spolocnosti sezonny priplatok, cize okrem ineho je zakladny poplatok vyssi o 1EUR, plus nie azdy eshop ma tolko zasielok aby si zazmluvnoval lepsie ceny... Ani zasielkovna, ani iny kurier nie je uplne lacny. Vela eshopov napr. neriesi, da tam jednu sadzbu a hotovo, rataju si v tom aj balne. Malokto posiela postou uz len tak, ci ako doporuceny list a i, to tak na bazaroch. Eshopy to nevyuzivaju, nik by sa s tym netutkal. Su na to systemy online, nahrame, posleme, baliky/obalky nachystame a bud ich odnesieme, alebo vyzdvihnu.
Tie eshopy, ktore si neuctuju postovne vobec, to maju uz zaratane v cene.

Skor treba premyslat aj ekologicky aj ekonomicky, ci potrebujem 5EURovu vec objednavat online, alebo to viem kupit inak, alebo viem niekde nakupit naraz toho viac a postovne neplatit/pripadne platit menej.

bloger
autor
5. dec 2022

@simca06022011 Chápem len ide o to, že ja som chcel dobrú vec podporiť. Smaragdy možno si už o tom počula. Pomáhajú onko pacientom. Taký náramok za 7 eur a vyšlo to 12eur poteší. Tak nie, že by som to ľutoval ale je to moc.

simca06022011
5. dec 2022

@bloger mozes podporit rpiamo onko pacientov, kadetade je ich plno a nemusis podporovat kurierske spolocnosti.. 5EUR navyse ich potesi viac ako par eur z nejakeho OZka kde velku cast prispevkov zozeru administrativne naklady. pripadne teda napis priamo im, ze ok.. ale nech ti to poslu obycajnou postou ;) je to proste tak, posta je draha... ja napr. sa teraz natahujem uz tyzden s jednou kupujucou na bazosi, kvoli korculiam, kde doprava vyjde 3,3 v zasielkovni :DDD no lebo zle.. prevod vopred, lebo zle vysoka cena.. nuz nech necha tak :DDD ja este musim balenie vymysliet, odniest to tam..

bloger
autor
5. dec 2022

@simca06022011 Tak korčule to je náročnejšie. Podľa mňa tých 3,30 je v pohode. Len neviem či sa dá taký tovar poslať zásielkovňou. Možno áno dakujem ti za radu a tvoj čas pre mňa.

lenkakravcova
5. dec 2022

@bloger poštový kuriér je cca 4€ + 1,5€ dobierkový príplatok. Keď ti to dajú za 5€ tak ešte musia doplácať na postu ony. My máme na eshope 4,5€ (poštovné a balné) +1,5€ dobierka.

lenkakravcova
5. dec 2022

@bloger Zásielkovňa ma momentálne +0,8€ príplatok vianočný.

bloger
autor
5. dec 2022

@lenkakravcova chápem len tam nie je napísané, že to doručuje kuriér.

maranco
5. dec 2022

Na stránke https://cennik.posta.sk/ si vieš nakombinovať koľko stojí poštovné cez slovenskú poštu.
Dobierka na účet je príplatok 1.20€, dobierka na adresu príplatok 1.70€.

nelca84
5. dec 2022

@bloger vsak to vyplat dopredu a postovne bude nizsie

bloger
autor
5. dec 2022

@nelca84 nedá sa už to odovzdali dopravcovi.

nelca84
5. dec 2022

@bloger tak ale ked si si vyberal sposob dopravy a platby, tak si musel vidiet co kolko stoji, teraz to uz darmo riesis.

bloger
autor
5. dec 2022

@nelca84 Ja nič neriešim len som sa pýtal.