Posteľ s bielou farbou/lakom - vaše skúsenosti

bebe02
22. nov 2014

Prosim vas, ake mate skusenosti s drevenymi postelami a nabytkom, ktore su natrete/nalakovane bielou farbou? Pretoze sa bojim, ze ta farba by sa casom olupovala, a kazda ryha by tam bola vidiet.
Rozhodujem sa medzi bielou a prirodnou farbou postele, biela sa mi paci viac, avsak bojim sa tych odrencov, ze by tam boli vidiet.

Ake mate skusenosti vy?

Postel je asi takato, ako je na obrazku:

mawka
22. nov 2014

ja mam v spalni a zatial nie je nikde po roku odreta. neviem ako v detskej izbe, tam maju deti jednu prirodny matros a druhu calunenu. ale ideme kupovat velku posch. postel synovi a ta je kombinovana biela s modrou a tiez som zvedava, ako bude.... ale v podstate, ak mas nieco olepene dyhou a podobne, tak to mas jedno ci prirodny look alebo farba, tiez ked sa to poskrabe, tak tam mas viditelnu ryhu. alebo potom jedine surovy masiv, nalakovany, ktory sa da presmirglovat a prelakovat. no a co sa deti tyka, u nas postele sluzia vylucne na spanie, takze sa nejako okolo nich nemotaju, lebo sa hravaju na koberci. a ked tak si na postel len sadnu. ale uvidim co ta poschodova, lebo je to kombinovane so skrinou, polickami a pracoviskom.

bebe02
autor
22. nov 2014

@mawka Prave, ze ide o prave drevo - masiv, ktore je nalakovane. Viem, ze dyhy a foliove upravy sa spravaju inak, mna zaujimalo to lakovanie na dreve. Lebo mala som v minulosti detsku postielku, tiez drevenu, natretu na bielo (zn. Ikea) a po case vypadala dost pooškierane. A toho sa bojim, ci to nespravi aj tato vacsia postel.

dzejn80
22. nov 2014

@bebe02
Mame pre syna nieco velmi podobne, ak nie to iste a stalo sa nam , ze postielka je sice fajn, ale pri vyrobe pouzili cerstve drevo, nebolo presusene a cez bielu farbu zacala presvitat miazga, ci ako sa to vola a postielka je cela flakata do hneda, vyzera to fakt desne. Nehovorim, ze to tak musi byt, ale nam sa to stalo. Inak stalost farby je ok, neolupuje sa.

bebe02
autor
22. nov 2014

@dzejn80 Fuha, tak to je dost neprijemne. Neviem si to ani predstavit, ako to moze vyzerat. Aj s tym budete nieco robit?

dzejn80
22. nov 2014

@bebe02
No uz je to dva roky, aj ked sa to stalo skor, asi po pol roku, nerobili sme s tym nic ... kupovali sme to cez e-shop a ked som si predstavila ako by sme to reklamovali, tak som to nechala tak. Mm povedal, ze keby sa to teraz prestriekalo, tak uz by to mohlo byt ok, ale uz sa mi to nechce riesit, kupili sme krpcom novu, poschodovu a tuto posunieme.

bebe02
autor
22. nov 2014

@dzejn80 A cez aku firmu ste to objednavali?

prasiatko30
22. nov 2014

Mame uz asi 3 roky - farba se neolupuje ale ak sa baby chytia "cistymi" rukami tak je vidno packy🙈