Pošta nedoručila list 1. triedy

zuuzzz
8. dec 2011

poslala som maminke vyplateny tovar ako list 1.triedy a za 8pracovnych dni nedorazil,asi ho stratili.co mam teraz robit,ja som niekde zase stratila ten podaci listok ☹ mam ist na postu,vedia mi povedat kde list je aj ked neviem podacie cislo iba adresu primatela?ja uz mam take nervy,poradte ak viete. 😒

ela2710
8. dec 2011

@zuuzzz posielala si prvou triedou doporucene? a no neviem, ci ti bez toho cisla nieco povedia, medzi tymi tisickami listov to sotva najdu podla mena

zuuzzz
autor
8. dec 2011

ano ale najviac ma stve ze som stratila ten papierik takze je jedno ci bol poisteny ci nie.teraz neviem ci mam maminke poslat spet peniaze,ci polovicu ci nic.je mi luto tej mamimny,je na materskej tak ako ja.teraz som docitala tu na fore ze ako sa strasne stracaju balicky a listy v ktorich ocividne nieje list ale nejaky tovar.ja mam take nervy...

zuuzzz
autor
8. dec 2011

je sanca ze jej este pride?

ela2710
8. dec 2011

@zuuzzz doporucene sa ale nezvyknu stracat, ja som sa s tym este nestretla, nemozes robit nic, len hladat ten listok, ak nenajdes, nikdy sa nedozvies ci druha strana balicek prijala alebo nie, podla mena podla mna nenajdu v tolkych listoch, balikoch a na tolkych postach,....

jaminama
8. dec 2011

@zuuzzz tak pokiaľ ten podací lístok nenájdeš, tak je to síce smola, ale chybu si spravila ty. Takže za chyby sa platí a peniažky by si mala vrátiť. A potom sa dohodnúť s tou pani a dúfať, že pokiaľ by jej balíček prišiel, že ti tú platbu znova zašle(samozrejme ak je seriózna). Na 1. triedu je už 8dní dosť, ale teraz pred Vianocami, ktohovie...

zuuzzz
autor
8. dec 2011

ja som taka nas...a na seba ze som to stratila ten papierik,ja jej asi napisem ze pockame do pondelka a poslem jej peniazky spet.a ja som prisla o sveter,do ... ☹

jaminama
8. dec 2011

@zuuzzz je to síce na figu, ale zasa sa nestresuj preto, veď stávajú sa oveľa horšie veci na svete.... A ver tomu, že nabudúce si už ten lístoček tak odložíš, že ho nájdeš aj potme 🙂)

denduska
9. dec 2011

@zuuzzz mne sa to tak stalo s balikom...dotycnemu nechodil nechodil...nakoniec ma napadlo nech sa ide pozriet na svoju postu...samozrejme cakal tam...nikto si ho nevsimal...ale nastastie tam bol! Ktovie co by sa s nim stalo keby sme to nechali..hm...Nech to ta mamina skusi este tak 😉

dada1212
9. dec 2011

skús ešte tú maminu požiadať aby sa išla pozrieť na svoju poštu či tam niečo nemá, napríklad u nás si teraz poštári musia vybrať dovolenku a myslím, že je to tak všade a môže sa stať, že nejaký brigádnik čo zastupuje je nezodpovedný a podací lístok nehodil ani do jej schránky.
ak tam nebude, tak ti neostáva nič iné, len vrátiť peniaze, lebo je to tvoja chyba, že si stratila lístok.
mne sa to tiež stalo a to som posielala balík, ktorý ak by nedorazil, tak by som musela zaplatiť nejakých 400€ pokutu-išlo o zapožičaný prístroj od poskytovateľa televízie, našťastie po mesiaci prišiel, ale odvtedy si dávam riadny pozor na to, aby som podacie lístky uchovala.

gabuci
9. dec 2011

Ja si tiež myslím,že na poštách všetko nie je v poriadku.Ja som mala dostať od jednej list,čo pol podaný ako list prvej tiedy/znamená to,že na druhý den by to tu mal byť,totiž ked si zaplatím list prvej tiredy tak na druhý den ked je pracovný den má byť doručený ten list/doteraz to aj fungovalo,no teraz už dva týždne ten list nedorazil k nám na adresu.Veľmi som ostala naštvaná,totiž som musela otravovať toho človeka zas,hoci nebol na vine.No ten list vôbec neprišiel,tak mi podali druhý,už doporučene aj prvá trieda,ten som tiež tu nemala na druhý den,teda za 24 hodín ako sa píše,že ked doplatíš prvu triedu ako to majú doručiť/odosielateľ ani nie je daleko od nás/aspon že o dva dni ten list došiel.Za nemálo penazí bohvie ako sa nestarajú na pošte.Tak potom si viem predstaviť,že niečo z toho listu ked v tom vidia kludne aj vyberú a potom list sa stratí samozrejme.Je to hanba,že takéto veci sa stanú. 😠

mimkao
9. dec 2011

@zuuzzz neviem, ako dlho obchoduješ cez net, ale teraz pred vianocami je to úplne bežné, že listy meškajú. Ja čo som posielala min. roku o takomto čase, tak meškali aj dva týždne. A to bolo všetko I.tr. Takže ja osobne si myslím, že jej ešte príde, alebo že už ho má na svojej pošte, tak nech sa popýta.

zuuzzz
autor
9. dec 2011

uz som maminke napisala ze jej behom tyzdna vratim peniaze no netusim aky den,zalezi od odvozu,mozno dovtedy pride-stale este dufam.

stardust
9. dec 2011

@zuuzzz dufam, ze sa ten sveter predsa len doruci a budes mat par supiek navyse 😉 Raz mi jeden chlapec poslal liebesbrief, ktory sa vsak nestastnou nahodou stratil po ceste... vztah sa nezacal a az po roku som dostala ten list uplne splesniveny do schranky ( a to mi uz bol iba na dve veci)

zuuzzz
autor
19. jan 2012

no tak som maminke poslale peniaze na ucet spet a tyzden po vianociach mi prisiel balicek zo zltou nalepkou ze vraj neprevzaty v stanovenom case.zaujimave lebo maminka mala balicek vyplateny a ked nanho cakala aj sa postarky pytala ci ho nemaju u nich na poste.vraj nie,tak sme len cakali a cakali 3 tyzdne ze vianoce a naval a tak...a tak som jej vratila peniaze a zrazu aj balicek ku mne docestoval naspet.tak ja neviem ci trcal tam na poste,ci dali listok do zlej schranky ci co...takze vyriesena zahada ale stale zahada 🙂

alzbeta307
12. nov 2016

posielala som list 1.triedou a tyzden este neni doruceny isiel lem z posty GELNICA do posty POPRAD posielala som bezne 1.triedou vzdy doruceny a teraz papiere z prace dost cenne veci a nedorazili je to mozne sa stat da sa to viriesit