Poslanie balíka na poštu

baja_24
29. sep 2021

Dobry den, chcela by som poslat balik, ale nie na miesto bydliska, ale na konkretnu postu. A teraz neviem, ako vypisujem balik a podaci listok. Mam napisat na balik meno osoby, ktorej posielam balik a adresu posty? Alebo pisem adresu tej osoby? A potom co pisem na podaci listok? Dakujem

natalienka12
29. sep 2021

@baja_24 najlepšie to máš cez EPH

nika82
29. sep 2021

napises jeho adresu a zaciarknes dorucenie na postu

suzitok
29. sep 2021

Nie je nutné uvádzať celu adresu, ale spravidla ju pise takmer kazdy, staci meno a obec/mesto - posta, PSČ...tieto baliky sa ale neoznamuju zltym listkom, iba formou mailu, alebo smskou

baja_24
autor
29. sep 2021

@nika82 A ako viem, na aku postu to pride? Pretoze to su dve rozdielne mesta...ona je mimo bydliska a chce to poslat do ineho mesta

nika82
29. sep 2021

tak nech si to da poslat na adresu tam kde sa aktualne nachadza je to si drahsie, ale dovezie jje to posta az k rukam

suzitok
29. sep 2021

@baja_24 ved napises nazov posty, na ktoru to ma ist...a názov toho mesta...

baja_24
autor
29. sep 2021

@nika82 Byva do vecera v praci a nema pristup k schranke

baja_24
autor
29. sep 2021

@suzitok Cize adresu osoby nepisem vobec?

nika82
29. sep 2021

tak na adresu do roboty

baja_24
autor
29. sep 2021

@nika82 nemoze, uz som sa pytala...iba na jednu konkretku postu

suzitok
29. sep 2021

@baja_24 nie je nevyhnutné pisat jej adresu...bezne si takto nechávam posielať balik, nema ho ako prevziať nespravna osoba, kedze o baliku nikto nikoho neinformuje, iba posta posle sms, alebo mail osobe, ktorej je určený...

lucia4
29. sep 2021

Robím na pošte, na balík napis meno osoby pre koho to je určené a ako adresu daj Posta ( názov dediny alebo mesta) +smerovacie číslo ( ak je tam viac pôšt tak aj určitú adresu)+ tel číslo konkrétnejšie osoby ( príde jej sms)

31majka12
29. sep 2021

Napis meno a priezvisko
Poste restante
ulicu kde sa posta nachadza
Mesto
A nalavo pod tvoju adresu
Napises balik na postu
A uvedies jej mobilny kontakt alebo mail
Posta ju bude informovat
@baja_24

11mirka22
29. sep 2021

@baja_24 stačí meno adresáta a smerové číslo a názov pošty, kde si to ma adresát vyzdvihnúť. A samozrejme tel číslo alebo email adresáta a podať to ako balík na poštu.