Poskytne mi lekár informácie o mojej znovunájdenej sestre ležiacej na onkológii?

natalka1qqq
20. mar 2020

Dobrý deň chcela by som sa opytat nedávno som sa dozvedela že mám sestru onkologický pacient je to v Bratislave na Kramároch rodičia nejavili záujem ... ošetrujúci lekár mi môže poskytnúť informácie alebo nemusí ďakujem 😊

sisa_s
20. mar 2020

Informacie o pacientovi moze poskytnut lekar iba so suhlasom pacienta (dospely pacient) alebo v pripade dietata zakonnemu zastupcovi

natalka1qqq
autor
20. mar 2020

@sisa_s ďakujem pekne no to už nie je dieťa už je to dospelá osoba 😊

veronikaszabova
20. mar 2020

@natalka1qqq pochybujem, ze ti nieco povedia, ak dotycna neda suhlas

sisa_s
20. mar 2020

@natalka1qqq tak ona by musela suhlasit s podanim informacii a muselo by sa to zadokumentovat

cacianka
20. mar 2020

Aj tu mas temu...
Lekar nemôže poskytnut info.
Možno by si vedela zistit cez riaditelstvo nemocnice - žiadosť , aby pozreli v archive jej zdravotny zaznam , ci tam vobec este je.
Lehota ulozenia je 20 rokov od posledneho zaznamu. Napr.ju operovali/liecili v r.1990 - jej zdravotnu dokumentaciu mohli vyradit a skartovat v r.2011 a neskôr.ale ak tam este chodila napr.na kontroly 5 rokov , tak vyradili 2016 -2017....
Je mozne ze este nestihli alebo z urcitych dovodov predlzili lehotu ulozenia.
Ale pochybujem ze tebe umožnia nahliadnut.nie si rodic.

ckatka
30. júl 2020

@natalka1qqq ved tam chod na návštevu a uvidis..keď povieš že si sestra...keď je onkopacient ešte jej možno budeš vedieť pomôcť....darovaním krvi, drene....