Poškodené oblečenie z čistiarne

baluinka
8. dec 2020

Ahojte. Dala som si do čistiarne svadobné šaty a zrejme ich nenávratne poškodili (keď som si bola naposledy po nej,tak vrchná latka-cisty hodvab- bola totálne zazltnuta..pani mi povedala,že tá,ktorá ich čistila,tam momentálne nie je a mám sa zastaviť zajtra,keď tam bude (že ich ešte skúsi dovtedy vyčistiť) ja ale silno pochybujem,že sa im to podarilo napraviť..tak ma zaujíma,či má niekto skúsenosti,ako postupovať s reklamáciou? Mám tie zničené šaty zajtra neprevzat? Aleboprevzat a na mieste spísať reklamáciu? Alebo im tu reklamáciu zaslať napr na druhý deň?

tosomja
8. dec 2020

@baluinka presne to sa mi stalo s mojimi svadobnymi. Mala som ich snehovobiele, len postupane a od blata spodok. Z cistiarne som ich brala s placom. Uplne zlte, az smotanove.
Reklamaciou som nepochodila , uz si ani nepamatam ake odovodnenie dali. Bolo to pred 12 rokmi.

mima1
8. dec 2020

Ak to nevycistia urcite spisat reklamaciu hned na mieste odfotit saty na mieste. A saty by som neprebrala. Nech poslu reklamaciu a daju vyrozumenie. Ak reklamaciu zamietnu postupit dalej

budembabka
8. dec 2020

Pozrite si bloček, ak na ňom máte bez záruky, konec filma. A predpokladám, že štítok na čistenie nemali, čiže problém... Hodváb len perchlór a zvyšok šiat len pranie vo vode.

merlinja
8. dec 2020

Mne pokazili zips na vetrovke. Vzadu taký akože rozparok. Bežala som na bus, tak som to tam neprezerala. Keď som to tam doniesla, to bolo výhovoriek, určite nie, bla, bla, .... Ako je zapnutý, to hore vylomené je zakryté, ale nenosím to, náhodou si sadnem a sa mi to rozdrapí a v zime s holým zadkom budem chodiť. Keď dačo idem dať čistiť, tak vždy na vlastnú zodpovednosť . či už kožušinka, alebo gombíky, ... A teda ani z toho "čistenia" nie som nejaká nadšená. Taký divný puch a nemám extra pocit čistoty z toho. Niektoré služby už nie sú čo bývali. Možno vo väčších mestách, kde je konkurencia, ale ináč... Myslím, že aj tu nič nenareklamujete, určite to majú nejako ošetrené - dáke malé písmenka na bločku a tak .... :(

devin123
8. dec 2020

Do cistiarne som isla s tmavohnedou kozenou bundou, naspat som isla s horcicovou, nic mi nepomohlo 😤

baluinka
autor
8. dec 2020

@budembabka
@merlinja ono problém hneď prvý (ale neviem,či nie skôr ich) je,že ja žiadny bloček ani nemám,dostala som len "paragon",kde je napísaná suma za čistenie a ich pečiatka. Možno majú na predajni nejaké info o ich zodpovednosti,reklamáciách a pod,ale to som samozrejme neriešila,keď som tam veci doniesla..na to,že je to hodváb,som pracovníčku upozornila a ona dosť pohotovo zareagovala že to je ok,že oni si pred čistením zistia,čo je to za materiál...tak mi príde nelogické,že ak by na šatách aj štítok nebol,že sa do toho "pustia" bez toho,aby si inak overili,čo to je za materiál..ach kokos..taká som nahnevaná,už som si aj poplakala...

baluinka
autor
8. dec 2020

@devin123 prečo ti nič nepomohlo? Aj si to nejak ďalej riešila? Mne hlavne pochopiteľne ide aj o to,že tie šaty nestáli 20 ani 50€... stáli ma veľa peňazí a takéto zničené ich môžem zavesiť na smetiak,už ich nikomu nepredam

devin123
8. dec 2020

Na zaciatku ma upozornili, ze sa moze trocha odtien farby po cisteni odlisovat, ze to je cistenie bez zaruky. Ked som prisla, nespisali so mnou ani reklamaciu, lebo bez zaruky je bez zaruky. Bolo to vsak pred viac ako 15-timi rokmi, od vtedy sa aj v oblasti reklamacii a pristupu k zakaznikom co-to urobilo k lepsiemu.

budembabka
9. dec 2020

@baluinka Ak na bločku nie je napísané, že bez záruky, máte pravdu vy. Šaty neprebrať a reklamovať. Problém je v tom, že hodváb sa zničí vo vode a chemické čistenie roztopí koráliky a pod. Ale záruku na prácu vám dali, paragón je platný doklad, čiže reklamujte.

oblecenie99
9. dec 2020

@baluinka Určite reklamovať,ochrana spotrebiteľa je u nás v súčasnosti veľmi silná.Ak nepochodis u nich,tak bez debaty na súd (ako spotrebiteľ máš viaceré výhody,môžeš ich žalovať v mieste tvojho bydliska,si oslobodená od súdneho poplatku,máš zvýhodnený status v konaní ako slabšia strana sporu).V žiadnom prípade sa nenechať odbiť.

baluinka
autor
9. dec 2020

@budembabka
@oblecenie99 ďakujem pekne za rady! 🙂

juliet86
9. dec 2020

@baluinka mne znicili blede vecerne saty. ostali na nich cierne bodky. reklamovala som s nimi. listy sme si vymienali stalo ma to cas a nervy a nevyriesila som nic. oni tvrdilinze tie vady tam boli pred cistenim.... a nepohla som sa nikde. nechcem byt vulgarna ale debili debilni....

baluinka
autor
9. dec 2020

@juliet86 inak toto je také blbé,tvrdenie proti tvrdeniu...lebo tiež sa bojím,že mi budú hovoriť že vyzerali tak aj predtým a ja to v podstate nemám ako dokázať..keďže som si ich neodfotila pri Tom,ako som ich odovzdávala do čistiarne, ozaj má také niečo nenapadlo..

baluinka
autor
9. dec 2020

Tak bola som si po šaty,samozrejme že sa im to napraviť nepodarilo, pani predavačka úplne mimo,že oni za to nemôžu,že nemôžu vedieť ako tá látka zareaguje,že napísanie reklamácie mi je na úplne nič,že tým nič nevyriesim...🤦..očividne nemá potuchy, že aj ja ako spotrebiteľ mám nejaké práva, aj keď podľa nej sa im to ešte nestalo a "nemôžu za to", že ja beztak môžem napísať reklamáciu.....že ešteže tam bol zrejme majiteľ,ten očividne vedel,že na reklamáciu/nárok na náhradu škody ako spotrebiteľ mám, šaty si teda zatiaľ nechali,že to ešte skúsia nejak vyčistiť a ozvú sa mi...

bluebriggs
9. dec 2020

Nikdy nedavam veci do cistiarne. Vsetko uplne vsetko periem doma.... moje veci nestali 5 eur aby mi ich znicili v cistiarni nenávratne. A ked si predstavim koho veci cistili predomnou potom tam daju moje veci. No radsej sama doma , rozne latky podla roznych babskych rad.... nez plakat doma ze mi znicili kabat za 300 eur..

bluebriggs
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
juliet86
9. dec 2020

@baluinka presne tak... ja s9m nastastie kupila saty v zlave myslim okolo 40eur stali ale mala som ich na sebe raz. oni mi tvrdili ze tie cierne bodky tam boli... neboli to bol nejaky prach z ich syrojov co sa zapiekol do mojich siat! jedine co na nich bolo bol mastny flak velkosti5centovky co som sa zaspinila a ten tam ostal.... 0roste mi napisapi ze reklamaciu neuznaju navzajom sme si citovali zakony a paragrafy... a nakoniec som sa na to za 40eur vykaslala

baluinka
autor
9. dec 2020

@bluebriggs budem múdrejšia do budúcna..človek sa učí na vlastných chybách,akurát má tá chýba vyjde asi pekne draho..ja som si zas netrúfla oprať ich doma..a povedali mi dnes,že sa im to ešte v živote nestalo,že majú dokonca nejakú špeciálnu technológiu čistenia šetrnú voči svadobným šatám..☹️ ale zároveň so šatami som si dala vyčistiť aj starý 30r fusak z ovčieho rúna ešte po mne,už zaruchnutý z pivnice,a ten vyčistili super..

nevenka
23. okt 2021

@baluinka no tak ja Ti pisem po dlhej dobe, vcera som prave s fusakom sla z cistiarne s revom. Zohnala som na bazosi krasny vlneny fusak, ale predsa bazos, tak som ho chcela dat vycistit a mala som dat na prvy dojem. Povedala mi ze na vlastnu zodpovednost. Tak som jej ho vzala, ze teda si to rozmyslim. Potom kukla na stitok a ze dobre, symboly tam su, mozeme to zobrat. A co sa stalo? Bol tam symbol vanicka s 30-kou a vanicka s rukou. Oni to drbli normalne do pracky. Vlna stvrdnuta, nacisto mi ho znicili. Spisala som reklamaciu, no ale nedavam tomu velku sancu. Vsak to ja mam im hovorit, ako maju cistit vlnu??? Drbnut do pracky viem aj ja. A to som sa radila s 2 zenami a ze urcite daj do cistiarne, to doma neper. A mala som radsej vo vani ho v studenej vode a lanoline preprat...☹. Horsie je, ze je to Emitex Merino, co uz nevurabaju, aj by som si ho kupila novy, lebo je fest super, ale nemam kde 🥺

kittykat22
23. okt 2021

@bluebriggs su veci ktore doma prat nesmies a je nutne ich cistit v cistiarni. Zalezi od toho kde davas cistit. Ja mam super cistiaren kde chodim roky a nemozem si stazovat.