Posielanie tovaru loďou do Afriky?

adrianapupava
4. okt 2018

Pekný deň, chcem sa opýtať či má niekto skúsenosť s posielaním tovaru npr. do ameriky /afriky lodnou spoločnosťou. Ide o väčší tovar kupujúci sa prihlásil na inzerát (bazoš) a ja teraz neviem či to nie je len podvod alebo sa tomu dá veriť. poprípade máte skúsenosť s touto stránkou? www.moneygram.com ďakujem za všetky reakcie

sissy27
4. okt 2018

@adrianapupava porozmýšľaj, či tvoj tovar, ktorý ponúkaš na bazoši, je taký exkluzívny, že nič také sa v amerike nedá zohnať a tak je kupujúci ochotný zaplatiť drahé poštovné, len aby mal tento jedinečný kúsok až z Tvrdošína...

fokuska
4. okt 2018

@adrianapupava Vygoogli si "nigerijsky podvod" a stavim sa, ze to bude sediet aj na tvoj pripad.
Dostala si mail, ze peniaze boli odoslane, ale banka ich zadrzala a neuvolni ich na tvoj ucet, kym neposles doklad o odoslani zasielky. Ty tovar posles na svoje naklady, doklad posles a potom dostanes dalsi mail, ze bohuzial platba ma hodnotu len (napriklad) 150 eur, ale banka moze robit takyto medzinarodny prevod len od hodnoty 300 eur, takze posli im ty 150 a dostanes na ucet rovno 300.
V najhorsom pripade posles 150 eur a nemas tovar ani peniaze za tovar a este ty zaplatis im.

Takze viac nereagovat na mail, ani takyhcot zaujemcov, nic neposielat (ani tovar ani peniaze).

lubik87
4. okt 2018

@adrianapupava čo predavas ? Ja som predávala varnu dosku čisto nová nezapojena písal mi za ňu vraj český občan po anglicky dosť tmavej farby pleti...podobne to čo sa písalo nižšie ale on bol štedrý on mi chcel poslať za dosku 450€ ja som ju dávala za 250 € :D

fokuska
4. okt 2018

@lubik87 To je dalsie lakadlo - tak velmi to chcu a potrebuju, ze su ochotni zaplatit viac. Na mojasvadba.sk je plno diskusii na tuto temu, v Afrike a pod. je mimoriadny zaujem o svadobne saty z Slovenska (pardon vlastne z Ukrajiny a Polska 😃 ).

A mozno by si ani neverila kolko zien tam pise, ktore poslali aj saty (alebo co predavali) aj peniaze! A az ked im ani po niekolkych tyzdnoch neprisli peniaze na ucet, tak im trklo, ze aha zeby to bol nejaky podvod?

adrianapupava
autor
4. okt 2018

@lubik87 to ocino predava stroje na bazoši

adrianapupava
autor
4. okt 2018

No už som sa veru dopatrala k tomu cloveku a je to podvod..horšie že on už tvrdí ze poslal peniaze na paypal ktoré tam však nie su....neviete ako z toho vykľučkovať?

korunka1
4. okt 2018

@adrianapupava No keď tam nie sú, tak čo riešiš

alasea
4. okt 2018

@adrianapupava nijako, napiste mu, ze tovar na vlastne naklady neposlete. Paypal je bezpecny a peniaze vrati, prave preto sa vyuziva.

sissy27
4. okt 2018

@adrianapupava nemusíš odnikiaľ kľučkovať, veď si žiadne peniaze od neho nedostala.

0904051487
4. okt 2018

Dobrý deň, chcem poslať mikinu poštou.. do čoho ju môžem zabaliť? Aj do baliaceho papiera?

catherinah
4. okt 2018

@0904051487 nie. Papier sa trha

marlenka222
4. okt 2018

@adrianapupava jasne mám s ňou skúsenosť.alna sesterskej stránke chceli odoslať mňa "kúpiť" moje svadobné šaty. Ale kúpiť tak, zze ja som mala zaplatiť cenu dopravy cca 200€ a potom mi na účet pošlú neviem z ktorej konca zemegule kde nevedia inak riešiť ako takto, 500€. :D ako fór to o stalo. Nakoľko ovládam AJ komunikovala som ďalej. Prisľúbila som poslať a dotyčný mi dal adresu takto: šaty zabaliť na niekoľko krat- aby sa dali vždy rozbaliť a ďalší ich poslal "niekam ďalej" ale všetky adresy a celé balenie som mala riešiť ja. Napísať na každý "balík" adresu nasledujúceho prijímateľa a adresu nejakej spoločnosti ktorá bola vždy rovnaká ako odosielateľ. ;) Koncová adresa bola niekde v Európe tak isto by išli do afriky. Jasne že som neposlala. Keď som sa dlho neohlásila potom mi napísal že som ..... Nevybrane neslušné slovo po p. Po anglicky ešte aj s chybou :D pošli, prídeš o svoj "majetok"

marlenka222
4. okt 2018

@fokuska ha presneeeee

marlenka222
4. okt 2018

@adrianapupava nijak. Peniaze tam nie sú a keby chcel čo riešiť, nech rieši ;) to je riadny blb keď si myslí že naletis. Zabudni na neho, nech píše a otravuje koľko uzná za vhodné, ono ho to prestane baviť a na čo si mu dala PayPal? Nemôže to odtiaľ ešte zobrať? Ak si dala c.karty a tak tie ďalšie údaje?

lubik87
4. okt 2018

@adrianapupava bude to asi naozaj podvod radšej si počkaj na kúpu zo Slovenska🙂

lubik87
4. okt 2018

@0904051487 ja posielam vo vreckách na smeti.tych hrubých keď.nemam.krabicu

adrianapupava
autor
4. okt 2018

@marlenka222 nie iba pay pal tam sa dava iba akysi kod 10miestny ci kolko to ma ziadne cislo karty sa neuvadza..akurat dost tak vypisuje

cacianka
4. okt 2018

@adrianapupava napis mu ze si objednavku dala presetrit policii a colnemu uradu

mircalla
4. okt 2018

@adrianapupava jasmozrejme, ze to je podvod, nebud hlupa, nepochopim rychto ludi, ze vobec na nieco take reaguju

mircalla
4. okt 2018

@marlenka222 My sme mali na predaj novu sedacku. Ozval sa nejaky typek ze je z UK a cestuje po Europe, ze jeho prepravna spolocnost pre nu pride
Ja ze nech sa paci (bolo mi to jasne), ze sa zavolame a dohodneme sa, nech mi da telefon. Uz som o nom nepocula

Potom pisal este z viacerych incyh gmailov