Posielanie pošty neplnoletou osobou

1. apr 2024

Prosím vás je možné poslať list a ako odosielateľa uviesť neplnoletú osobu? Chcem starým rodičom poslať list v mene vnúčaťa no neviem či mi to tak na pošte vezmú.

pribinak
1. apr 2024

Jasne

huxy
1. apr 2024

Pravdaže

autor
1. apr 2024

Super ďakujem 🙂

reanda
1. apr 2024

odkial by na poste vedeli, ci je odosielatel plnolety? tam sa pise meno a adresa, nie rodne cislo 🙂

muchotrafka298
1. apr 2024

Pri obycajnej zasielke ani odosielatela neuvadzas, len pri doporucenej.

maranco
1. apr 2024

Na pošte pri podávaní listu nedávaš na kontrolu svoj OP, odosielateľ môže byť aj vymyslená osoba/adresa.

autor
1. apr 2024

@reanda ja som na pošte posielala veci za celý život asi 3 krát dokopy, raz si pamätám že aj občiansky som dávala tak som sa radšej opýtala 🙂

maranco
1. apr 2024

Občiansky dávaš keď si vyberáš list, alebo keď niekomu posielaš peniaze. Anonymné prevody nemôžu byť.

tanyag
1. apr 2024

@maranco Bežne posielam peniaze šekom a OP pýtali jedine ak je suma vyššia ako 1000€ 😁 takže kľudne môžeš poslať peniaze aj s vymysleným menom.

maranco
1. apr 2024

@tanyag nemôže byť že už ťa tam poznajú podľa mena a adresy, tak vedia že si to ty a nepýtajú OP?

tanyag
1. apr 2024

@maranco Nie nie, ja ani nie som odosielateľ...nikdy nepýtali a posielala som z viacerých miest...jedine pýtali ak suma bola nad 1000€, vtedy ich systém ďalej nepustil a aj tak som nebola odosielateľ, ale predložila som svoj OP...ale bavíme sa o posielaní peňazí šekom...prvou triedou, čo prijímateľ ma do niekoľkých minút..

maranco
1. apr 2024

@tanyag ani neviem že pošta má takú službu posielanie peňazí prvou triedou šekom do niekoľkých minút.
Na stránke majú uvedené Poštový poukaz na účet https://www.posta.sk/sluzby/postovy-poukaz-na-ucet a ten odošlú "najneskôr druhý pracovný deň po dni podania (D+2)"

A ten občiansky je vysvetlený tu, predkladá sa ak je to ePoukaz a nie bežný šek.
https://e.dennikn.sk/269636/platia-na-poste-sek...

tanyag
1. apr 2024

@maranco No to online neviem, ja to nepoužívam a ani na účet neposielam...ja posielam ako POSTE RESTANTE ...na ďalšiu poštu, kde si príjemca peniaze do niekoľko minút vyzdvihne so svojím OP...ale ako píšem, pri posielaní netreba predložiť OP ak suma neprevyšuje 1000€...

tanyag
1. apr 2024

@maranco Poštový poukaz na adresu sa to volá 😁

lubkavargova1
1. apr 2024

Nuž a ja stále vravím, že naše školstvo je na pizdu...presne kvôly takýmto veciam, praktickým veciam...učime sa kvadraticke rovnice a rovnice s dvoma-troma zname/nezname a hyperboly a neviem ake somarinky, co v zivote nevyuzijeme a tu bezna vec, prakticka ako je poslanie listu, poriadne vypisat odosielatela/prijimatela, co tam ma byt a co nema byt a ako sek/balik a tak vseobecny prehlad...to netreba lebo vsak moderna doba.....a potom pride mlada baba na postu a je v pizde zo vsetkeho...chapem, ze sa tieto veci aj menia, ale tak mohol by byt nejaky taky vseobecny prehlad...my sme kedysi mali prakticke vyucovanie, pestovatelske prace...pamatam si, ze sme varili, peikeli a aj seky nam vysvetlovala ucitelka...pan ucitel v dielni to bol doslova Panbozko a majster sveta....neviem, toto by trebalo, nejaky vseobecny prehlad do zivota...

tanyag
1. apr 2024

@lubkavargova1 a toto sa teraz na školách neučí? tiež pamätám, že sme vypisovali šeky a rôzne druhy šekov, aj balíky, ako správne napísať adresy atď. už to nie je?

lubkavargova1
1. apr 2024

@tanyag teraz len tak filozoficky uvažujem v dobrej nalade, ani neutocim na pani autorku nic, len jednoducho viac do praktickych veci a cim starsie deturence a mladez tym viac im ozrejmovat veci, zavolat niekoho z posty alebo nejakeho advokata, pravnika na hodinu, majstrov....ale ani moja neter co ma 17 rokov nevie sek vypisovat lebo vsak IB a neviem co a ked zlyhava internet tak je hotova....

tanyag
1. apr 2024

@lubkavargova1 Veď ja to napr. neberiem ako útok, len normálnu komunikáciu 😉 a hlavne vyjadrenie svojho názoru..no áno, dnešná doba je iná...