Posielanie listu do Čiech

18. jan 2023

ahojte, je tu niekto kto posiela listy casto do CR? musim tam nieco poslat na reklamaciu, a obyc. list stoji 1,50€ a doporuceny 4,90€, myslite ze mam risknut obycajne? po Slovensku mam dobru skusenost s posielanim obycajne ale do CR casto neposielam 🤔 ide o to ze ta vec co reklamujem, stala 15€ tak sa mi nechce za postu vycalovat dalsich 4,90€, vdaka za kazdu odpoved !

nelca84
18. jan 2023

Ak ide o reklamaciu, asi by som chcela doklad o odoslani, co pri obycajnom liste nedostanes.

cdcd
18. jan 2023

Ja som posielala pred Vianocami asi 5 malých balíčkov rodine so sušenými hubami do rôznych oblastí ČR. Pošta mi to všetko vzala ako list (malý rozmer a váha), šlo to obyčajne bez sprievodného dokladu a mali to doručené všetci v poriadku a aj celkom rýchlo, myslím, že do 3-4 pracovných dní. Na internetovej stránke pošty sa dá sledovať aj pohyb zásielky podľa jej čísla, od podania až po doručenie, len neviem, či to ide aj pri obyčajnom liste.

autor
18. jan 2023

@cdcd praveze obycajny nie je dohladatelny cislom, cislo ma len doporuceny … no neviem ale kazdopadne obom dakujem za odpovede 🙂