Pôrodná asistentka - externé štúdium

01minutka01
16. nov 2015

Chcem sa opýtať, dá sa pôrodná asistencia 1.stupňa, bc., študovať externe? vidím všade iba denné štúdium, ale to nikto neštuduje popri práci?ak áno, tak kde?dakujem

janka13061990
19. nov 2015

@01minutka01 mám ten istý problém.. denné prehľadávam stánky VŠ na Slovensku a nikde nič žiadne externé štúdium pôrodnej asistencie.. strašne ma baví táto robota pracujem na oddelení šestonedelia, dúfam že raz otvoria aspoň jeden ročník ... ☹

halagoska
10. dec 2015

ja som to hľadala aj v čechách,pýtala som sa na študijných ale bez šance,všetko možné sa dá študovať len toto nie nechápem::((

evelinnka
7. jan 2016

nedá sa, tiež som čakala 2 roky, pretože je to dosť náročné popri práci dieťati študovať denne. tento rok som si podala prihlášku na denné, tak som sama zvedavá či to zvládnem alebo nie :/ a to budem musieť dochádzať do školy 40 km tam a späť. no uvidíme 🙂

bubbble
23. jan 2016

holky da sa studovat v CR na niektorych skolach externe, treba pohladat. 🙂 myslim ze napriklad ceske budejovice este maju. Ja studujem denne tak neviem presne, ale viem ze niekde este je. Vyhoda je ze v CR sa za dialkove studium neplati, nevyhoda ze to zrejme ma vacsina z vas daleko.. Kazdopadne aj v ramci dialkoveho studia musite odchodit prax, aku mame my na dennom - tzn. okolo 1500 hodin za 3 roky.. My mame kazdy semester 1 mesiac prax a posledny semester cely.. Takze skor toto treba zvazit, ci by ste stihali popri praci/detoch. Ja som tiez chcela mat bejby, no budem to musiet odlozit po skole lebo pri 12kach dennych/nocnych v nemocnici to fakt nejde..
@evelinnka
@halagoska
@janka13061990
@01minutka01

evelinnka
23. jan 2016

@bubble no tie 12tky budeš robiť tak či tak, aj keď budeš mať dieťa a nastúpiš späť do zamestnania tak robíš 12tky denná/nočná. Ja keď nastúpim do školy malá bude mať 2 roky, a keď sa dostanem na tie 12tky nočné denné tak už bude mať tri čo je už normálka že ženy robia. len ja robiť nebudem, no budem ale zadarmo 😀

bubbble
23. jan 2016

@evelinnka no to ano, potom ano, len ja som chcela mat povodne male popri skole, vies 🙂 akoze bez prerusenia. a to by neslo. a o praci zadarmo mi ani nevrav, uz len rok a pol :D

evelinnka
23. jan 2016

@bubbble a kde si na vs?ak mozem vediet?ja idem na unipo to mam najblizssie

bubbble
24. jan 2016

@evelinnka ja som momentalne v Ostrave 🙂 ale ja tu aj byvam, je fakt ze ty by si to do CR mala asi trosku dalej 🙂

halagoska
25. jan 2016

dekujeme za radu idem skúsit pohladat poprípade oslovím študijne odd.vedia podat najlepšie info:🙂dialkovo by sa to dalo aj ked to cestovanie bude náročne:🙂)

bubbble
25. jan 2016

este napriklad sa da dialkovo v olomouci - ale tam je potrebna stredna zdravka a prax -http://www.fzv.upol.cz/nc/skupiny/zajemcum-o-st...
ono je fakt hlavne problem s tou praxou, mozno by sa dalo dohodnut ze vam ju umoznia vykonavat v mieste bydliska, no inak je to hlavne prakticky obor - to sa bohuzial dialkovo naucit neda..

halagoska
27. jan 2016

V Čes.Budej.sa neda studovat externe zistene cez studijne a neotvaraju tento rok len prezencnu formu.A myslim si ze vsetko sa da naucit aj externe dolezite su hodiny praxe...

bubbble
27. jan 2016

@halagoska jj uz som to tiez pozerala, minuly rok este mali. tak uz je sanca asi len pre tych co maju zdravku. A s tou praxou mas pravdu, len vies ako, malo kto moze odist z prace na 3-4 mesiace praxe v kuse..

01minutka01
autor
11. feb 2016

@evelinnka a koľko dní do týždňa by si to mala mať? a do ktorej školy si si dala prihlášku?

halagoska
8. feb 2017

Ahoj ja sa snažim všetkými možnými spôsobmi a nedá sa...len denne resp.prezenčná forma ale tiež zložito....

kralalena
23. feb 2017

Ahojte, ja už tiež dva roky pokukujem po porodnej asistencii externe ale marne. Čo tak sa skúsiť spojiť všetky čo máme zaujem, poslať písomnu žiadost na jednu fakultu či by neotvorili štúdium aj externe aspon tu teoretickú časť a prax by sme si odchodili ako prezenčná forma napr. ?

halagoska
23. feb 2017

Nebol by to zlý nápad🙂)len kto vie či to záleží len od fakulty ,alebo aj od iných inštitúcii...

bubbble
24. feb 2017

@kralalena
@halagoska holky nemyslim ze vam to prejde, pri tomto obore je zakonom dane kolko minimalne hodin kazdeho predmetu musia mat PA pri studiu, a to by sa pri dialkovom nestihalo. Takze sa obavam ze to nezavisi len na fakulte. Ako lepsie riesenie vidim zapisat sa normalne na denne studium a dohodnut si individualny plan (on sice oficialne vacsinou nejde, ale vsetko je o dohode s konkretnou fakultou a vyucujucimi.. myslim ze mensie fakulty budu ochotnejsie). Ja som vam pisala vyssie, tak nakoniec som semester pred koncom studia neplanovane otehotnela :D a musela som skolu prerusit, ale na studijnom sa tvarili ze by potom nemal byt problem s nejakym individualnym absolvovanim cviceni..

morandia
8. máj 2020

@janka13061990 ahoj, môžem sa ta opýtať, čo si musela vystudovat, aby si mohla pracovať na šestinedělí, vieš sa rám zamestnať, aj keď nás odbor praktická sestra, alebo je na to určený odbor. Dakujem

lucy94
15. máj 2020

@morandia to by aj mňa zaujímalo 🙂

janka95
26. dec 2020

Študuje tu niekto pôrodnú asistenciu prosím,alebo študoval popri práci? 🙂

klaralascikova
4. jan 2022

@bubbble ahooj, si tu?

schokolade1988
29. aug 2022

Ahojte . Chcem sa opýtať, z akých predmetov sa robia prijímačky na PA (biológia ?) ,Ide o to ,že by som sa chcela hlásiť na denné štúdium a potrebovala by som tzv doučovanie a prípravu na tieto skúšky . Biológiu sa učím doma ,ale samej mi to proste tak nejde . Prihlášku si budem podávať budúci rok . Či teda neviete niekoho v rámci ba a okolia ,kto doucuje alebo pripravuje na skúšky

pepapig9
16. sep 2024

@evelinnka ahoj, ako si to zvládla nakoniec tú školu či nie ?