Poraďte výrobok na vianočné trhy

nanka1986
2. dec 2022

Ahojte. Co by ste poradili...na bud týždeň mame vrámci škôlky vianočné trhy a mame vytvoriť niečo do ponuky spoločne s dieťaťom. Ale ja som úplný antitalent 😆 co s tým? Nejaké kreatívne easy nápady? Ďakujem

sasitimi17
2. dec 2022

nejaké ozdoby na stromček jednoduché pohladaj na pintereste konkrétne nápady, alebo náramky s menom z gorálok

natalala
2. dec 2022

@nanka1986 plavajuce sviecky zo skrupiniek orieskov 🙂 kupis iba knotiky a rozpustis vosk (alebo zvysky sviecok doma), alebo ozdobky na stromcek zo slaneho cesta (mozete pomalovat alebo nastriekat napr zlatym sprejim) alebo medpvnicky s dierkou, kt sa budu dat zavesit na stromcek.

luccija
2. dec 2022

@nanka1986 my sme raz robili do zavaraninoveho pohara som dala umely sneh a vetvicku zeleneho a cervene bobule a okolo pohara stuzku

jabuducanevesta
2. dec 2022

ja som robila z tvrdého farebného papiera menovky na darčeky , že si len dopíšu mená alebo pár medovníčkov do sáčka a tie sa predávali jedna radosť alebo háčkované niečo, ja som robila chobotničky

viestta
2. dec 2022

@nanka1986 vrecuska korenin do puncu. Ked pojdes do flying tiger kupis kvalitne korenie za dobru cenu, aj badian a kardamon, nielen skoricu a klinceky. Zo 4 balickov korenia urobis tolko vrecusok, ze az. Zabalis do celofanu

nataliik
2. dec 2022

Ak máš možnosť, tak napilit kolieska z polienka, prevrtat dierku na zavesenie a kolieska pomalovat.

nataliik
2. dec 2022

Alebo namaľovať šušky, nalepiť mašličku, ale zalepiť dokopy do nejakého tvaru.

nataliik
2. dec 2022

Snehuliaci z ponožiek
https://www.kreativita.info/ponozkovi-snehuliaci/

Ozdoby z vlny namočené do cukrovej vody alebo lepidla, aby ztvrdli
https://www.kreativita.info/vianocne-ozdoby-z-v...

Keď píšeš, že si antitalent, tak asi háčkovanie alebo šitie nebude vhodné, ale ozdobiť polystyrénové guľky by deti zvládli.
Kúpiš si guľky, buď flitre a špendlíky alebo ozdobné drotiky, stužky, látku, hocičo.
Tiež predávajú prázdne priesvitné guľky a do nich môžete niečo nasypat alebo namaľovať.
Tiež ozdoby z cesta - vytvarujes čo chceš, upecies a cesto potom ztvrdne
https://artmama.sme.sk/vsetko-ostatne/fotopostu...
Ďalej ma už jednoduché nenapadá, ale pozri pinterest, tam je toho plno.

petamich
2. dec 2022

@nanka1986 moja mama nakupila vzdy v Tedi a robila - pohladnice, svietniky z poharov od horcice namalovala a oblepila vatou a trblietkami, medovnicky napiekla a dala do priesvitnej folie a zaviazala stuzkou, mala sestra robila vianocne mydielka, jeden rok aj nejake ponozky mama strikovala

nanka1986
autor
2. dec 2022

Všetkým ďakujem za radu, inšpiráciu. No hádam dačo vyčaríme, lebo deti sú "nadané" po mne 😄

zuz_ka
2. dec 2022

My máme na školské trhy pripravené takéto stromčeky, snáď sa pár predá 😁

elenita
2. dec 2022

@nanka1986 my sme volakedy davno na tuto prilezitost piekli domace suche kolaciky - viac druhov a robili tie piskoty s bananom - po vsetkom sa len tak zaprasilo, aj pani ucitelky chodili nakupovat na sviatky 🙂

lamonita
2. dec 2022

Studený porcelán ☝️