Poraďte sušičku prádla

potvorka77
16. jún 2015

Ahojte, uz par mesiacov zhanam susicku pradla, v obchodoch maju tak 1-2 ks vystavene a predavaci o tom nic nevedia. Co som si zistovala potrebovala by som splnit tieto parametre> tepelne cerpadlo, nizka hlucnost, napln od 7kg, rychly program, energeticka trieda A+ alebo aj setrnejsia. Poradte, ak mate nejaku skvelu doma....
Moja mama ma jednu uz par rokov ale v kuse pipa, neviem nikdy preco, v polke cyklu atd ziape to a pri detoch nechcem aby mi to signalizovalo vsetky hovadiny. Chcem ju zapnut a nech to susi a nech mi oznami ze je hotovo. To vsetky tak pipaju?
Vdaka moc moc za kazde odporucenie susicky 🙂

dzejn80
16. jún 2015

Odporucala by som AEG, pracky, susicky aj umyvacky 🙂

bonaqa2013
16. jún 2015

Ja zas značku Elektrolux.... Však pozri Heuréka sušičky.sk

dzejn80
16. jún 2015

@bonaqa2013 🙂 ved to je jedna firma, AEG su najvyssie, Electrolux vyssi standard a Zanussi lacnejsie ... Vsetko jedna firma 🙂 mm tam kedysi pracoval, takze my mame iba elux a aeg a ja som teda spokojna velmi

lusily
17. jún 2015

@potvorka77 my máme sušičku AEG, typ T75470 a veľká spokojnosť 🙂

ichbinich
17. jún 2015

@potvorka77
Hned prvou podmienkou uz mas vyber aj tak zredukovany 😉 tepelne cerpadlo...
Ale skor by som sla do AEG/Electrolux, Siemens/Bosch, alebo kralovska trieda Miele.
Ja mam Elektra Bregenz, ma tepelne cerpadlo, je relativne ticha, trieda A++, a je na 8kg.
Nemala som 900€ na vitaznu susicku zo Stiftung Warentest, a tato bola prave v akcii za 600€.
Pipa iba ked skonci, inak nie. Ma niekolko programov, ale aj casovy program: to susi pri nizsej teplote tolko, kolko nastavis. Vtedy nie su aktivovane senzory vlhkosti.
Rychly program neexistuje, ale program na bavlnu je teplejsi a teda sa pradlo ususi rychlejsie. Rychlejsie susi, ked je menej pradla. Tych 8kg mam na tu bavlnu.
Treba poctivo cistit filtre, tam sa nazbiera mnozstvo vlniek a znijuze efektivnost.

potvorka77
autor
17. jún 2015

@ichbinich Skvele dakujem 🙂) Este otazka, vsade pisu ze nadrzka na vodu sa nachadza hore, co to znamena? Ja totiz susicku planujem supnut na pracku, je zasobnik umiestneny hore nejakou nevyhodou mozno pre mna kedze ju budem operovat zdola? 🙂 Vdaka moc

poisonblu
18. jún 2015

@potvorka77 tiez mame.susicku nad prackou, v pohode zasobnik vytiahnem, nie je to velmi vysoko..my mame siemens, stala nejak 700 ci 800 e

ichbinich
18. jún 2015

@potvorka77
Nardzka je tam, kde je na pracke nadrzka na prasky, aspon u mna. Moja susicka sa da dokonca "prerobit" tak, ze voda odteka rovno do kanala, ako z pracky. Bolo treba vysunut jednu hadicku a strcit ju do odtoku 😉 Podla navodu.
Ale ked pise @poisonblu, ze tam dociahne, tak sa to asi v pohode da 🙂

poisonblu
18. jún 2015

@potvorka77
@ichbinich nadrzku na vodu mam vo vyske cela

potvorka77
autor
18. jún 2015

@poisonblu @ichbinich dakujem vam dievcence za rady aj za foto! Uz sa iba pustit do vyberu a zistit co dalej neviem🙂)

lusily
18. jún 2015

@potvorka77 šťastnú ruku pri výbere prajem, určite budete doma spokojní, sušička je neoceniteľný pomocník
😉

kici124
10. nov 2017

@ichbinich ahoj prosím ťa nemáš na ňu návod v českom alebo slovenskom jazyku?