Poraďte šijací a vyšívací stroj

pjana
26. apr 2017

Uz dlhsie zvazujem kupu sijaceho a vysivacieho stroja.Zaujal ma Bernette chicago 7.Na nete som vsak nenasla vela recenzii.Tiez by ma zujimalo ci potrebujem k stroju kupovat software a ci sa neda niekde stiahnut.Ak niekto viete o tychto strojoch,tak si poprosim info,mozu byt aj ine znacky ale v sume do max 1000eur.Dakujem:)

lussy211
26. apr 2017

@pjana k vyšívaciemu stroju obvykle už dávajú oftware ale len základnú verziu, tie pokročilejšie sú dosť drahé teda ja mám Broher a neviem si vynachváliť, ide však o to že sa treba naučiť pracovať aj s programom v PC a to už až taká sranda nie je ale dá sa to. Záleží v akej cenovej kategórii sa chceš pohybovať a na čo stroj chceš či len ako hobby alebo aby aj zarábal.Za 1000 ku kúpiš už slušný vyšívací stroj.Dobré su Janome,Brother, Pfaff čo ja viem.

pjana
autor
26. apr 2017

@lussy211 dakujem Ti za odpoved. Dnes som volala jednemu predajcovi a on mi Bernete neodporucal ale ze skor Brother. Ked tak 795 za 690 eur ale ten ma ramcek iba 10*10 je to vysivaci a sijaci. Potom mi odporucal f440e za nejakych 840 eur s vacsim vysivacim ramcekom. Ty mas ktory typ?

lussy211
26. apr 2017

@pjana Za málinko.No ja so si dokupovala rámy väčšie .A ešte treba brať do úvahy podkladové materiály a nite .Ja mám trošku drahší typ ale model je Brother

pjana
autor
29. apr 2017

@lussy211 A kupovala si si k nemu aj software. Ak ano, tak ktory? Co sa tyka ramcekov ako to vlastne funguje? Pokial by som si kupila vysivak s ramikom 13x18 mozem si dodatocne kupit a vacsi ramik? Budem moct potom vysivat vacsie vysivky? Dakujem a prajem pekny vikend🙂

lussy211
29. apr 2017

@pjana Ahoj no ..software bol k tomu ...základný fullka stála 1200 ečiek.Rámiky môžeš si kúpiť väčší, ale stojí to cca 200 e aj s upgrade na stroj.spon u môjho stroja .Budeš môcť jasné aj väčšie ale budeš muieť investovať.A zváž či sa ti to oddá lebo ak to chceš ako koníček..tak ani nie

lussy211
22. feb 2018

@pjana No najhoršie je naučiť sa presne nasadiť rám to je terapia 😃...Vyšíva nie je to len o tom že si kúpiš vyšívací stroj a ideš vyšívať tam musíš poznať podklady, nite a vedieť ich použiť a musíš dosť rozmýšľať .Všetci vidia len vidinu zárobku ale aby si nebola sklamaná mne viac zarobil šijací ako vyšívací stroj..