Poraďte šampón alebo tabletky na rast vlasov.

edithp
27. aug 2019

Žienky, mám veľmi riedke vlasy, rozmýšľala som, že si zaobstaram šampón alebo tabletky, nemáte niečo overené, čo mi pomôže? Stravujem sa zdravo, cvičím, takže so zlej životosprávy to nie je. Raz som si dala robit melír a od vtedy sa, mi hrozne zničili vlasy, nie a nie rast. Už, som zúfalá. Ďakujem za každú odpoveď.

klarissa25
27. aug 2019

Ono je to často o genetike, a vtedy nič nepomôže...

dadka36
27. aug 2019

@edithp ja by som sa rozhodla radšej pre šampón, nakoľko tabletky podporia rast na celom tele, šampón iba lokálne. Mne pomohol alpecin pre mužov kofeinovy

vlasica19
27. aug 2019

Skusit mozes sampon a su aj rozne sera, kupovala som aj muzovi. Len neni to najlacnejsie a ten efekt je otazny. Vela ozaj zalezi od genetiky. Ja som to kupila skrz to, ze kamoskin muz to pouzival a u neho to malo zmysel, u nas vyzera zatial, ze to boli peniaze von oknom

edithp
autor
27. aug 2019

@dadka36 aj tí narástli vlasy? Ako dlho si ho používala? Prestali ti aj padať?

edithp
autor
27. aug 2019

@klarissa25 môže byť, ale všetci z našej rodiny majú krásne husté dlhé vlasy, iba ja so sestrou ich máme riedke, už nám vidno aj plešinky 🤨

edithp
autor
27. aug 2019

@vlasica19 a čo to používate, ak sa môžem spýtať?

dadka36
27. aug 2019

@edithp padali mi veľmi po pôrode, prišla som možno o 60%. Po 2 týždňoch som videla prve výsledky pri cesani a umývaní (2-3x týždenne). Skôr aki som dominala šampón mi začali vyrastat nové. Nechavala som ho pôsobiť 10-15 minút

edithp
autor
27. aug 2019

@dadka36 ďakujem, vyskúšam ho určite 🙂

seahorse27
28. aug 2019

Najucinnejsie je zaobstarat si celu radu kozmetiky proti vypadavaniu vlasov, resp. na zhustenie, na podporu rastu novych vlasov - t.j. sampon, kondicioner a kuru (byva vo forme ampul alebo sera v spreji). Kazda profesionalna znacka ma taku radu, pripadne lekarenske znacky. No a k tomu este nejake tabletky. Preco sa rozhodovat, ci sampon alebo tabletky?

iwka_77
28. aug 2019

podľa mňa toto majú na svedomí gény, ale nejaký šampón myslím, že nie je na škodu vyskúšať.
Ale tabletky by som do seba nepchala 🙂

edithp
autor
28. aug 2019

@seahorse27 lebo o tabletkách som počula, že nie vždy ich telo prijme. Z niektorých vraj ľudí bolel žalúdok, a bolo im zle z nich, preto sa pýtam, či s tým niekto mal skúsenosť.

marcellka32
28. aug 2019

Začínam s kúrou (šampón+tonikum) lrecapin na odporúčanie, tiež mám plesiny hore na hlave tak uvidím či pomôže

pralinka86
28. aug 2019

Vitamíny z dm na vlasy, ich znacka, tym nepokazis nič a k tomu čosi ešte..

mariah0307
28. aug 2019

Mne sa osvedcili donna hair forte (6 mes som uzivala) aj na biosil pisali pozit komentáre... Zas mne vypadali pri dojčení... Ak mas "prirodzene" riedke, nepomoze asi nic,je to genetika

seahorse27
29. aug 2019

@edithp ono je to skor o tom, ze vacsina tych tabletiek obsahuje zinok a ten je tazky na zaludok. Mali by sa jest po jedle, vtedy je to v pohode.

michaela329
29. aug 2019

Mam po pas dlhe kvalitne vlasy, ale tiez im musim obcas pomoct, na jar mi vzdy hodne padaju. Vtedy aspon na 3 mesiace nasadim forcapil, umyvam chininovym samponom Milva, mne Alpecin nepomohol. Tiez pouzivam masku a vodu z Milva. Arganovy olej na dlzku - aby sa nelamali. Mozes sa stravovat zdravo, tiez sa zdravo stravujem, ale su obdobia, ktore telo viac namahaju a v orvom rade si to odskace pket, nechty, vlasy. A k tomu prispevku, ze tabletky podporia rast vsade, to ma byt vtip? 😆 Vsak pocet folikulov je dany, z vitaminov sa folikuly nenakotia a nebude z Teba Yety. Ale vlasy zosilneju, telu treba jednoducho dat extra porciu vyzivy. Mne z toho dost spevneju aj nechty.

michaela329
29. aug 2019

@edithp revalid mi bol tazky, ale sestra si ho chvali. Mne sadol forcapil, treba vyskusat.