Poraďte ohľadom poštovného

viktoria12
23. aug 2017

ahjte chcem sa poroadit , mal my prist balik kde som mala zapaltit len postovne zanho , pani my pisala ze najprv 5 a potom ze podla vahy 10 eur bude stat balik , balik prisiel platila som postarovi 10eur . volala som dnes na postu a zistila toto
hmotnost balika 2,440 kg dobierka 10eur a postovne 5,10. . teraz moja otazka prihodila si na to ta pani nieco ked som mala platiti len postovne , ? lebo ja uz neviem na zaciatku bola dohoda ze platim postovne len ktore tvrdila ze bolo 10 eur a nakoniec som sa dozvedela ze za postovne dala 5,10 dakujem

bleblu
23. aug 2017

ahoj. No neviem ale ja viem tak, ze za baliky je postovne: balík na poštu do 5kg 2,70e a
balík na adresu do 5kg 3,90e. Cize aj 5,10€ postovne sa mi zda ako nezmysel, jedine ak by bol balik aj poisteny, ale neviem, nepracujem na poste, ale mne vzdy postovne sedelo podla cennika, co maju zverejneny

evkao
23. aug 2017

Ak dala predavajuca za postovne 5,10€, a ty si zaplatila za balik 10,-€, tak je asi logicke, ze si neplatila len postu, ale platila si aj za obsah balika - 4,90€.

viktoria12
autor
23. aug 2017

aj ja si myslim ze 3,90 k tomu nieco ta dobierka aby sa jej postovne vratilo ale urcite nie 10eur

bleblu
23. aug 2017

@viktoria12 no ano este poplatok za dobierku ten je neviem presne kolko, 0,50€ myslim, ale nie som si ista

butyha
23. aug 2017

cennik: http://cennik.posta.sk

balik na adresu, do 5kg, VRATANE dobierky na adresu: 5,10€

takze pani od Teba dostane o 4,90€ viac, ako stalo postovne

viktoria12
autor
23. aug 2017

dakujem vam . takze niesom blba , len ona ma stale presviedčala ze to je za dobierku tolko , dakujem vam

nyusika
23. aug 2017

ja som asi divna (ale nevadi mi to 🙂 ), ja ked nieco chcem darovat, tak znasam aj naklady na postovne.
smozrejme, ne[osielam kurierom vozik a casti nabytku, to je zas iny extrem a ani by som to nerobila, pretoze plati stare zname - pre dobrotu, na zobrotu...

ta pani je obycajna vychcalka, moze sa hanbit...
@viktoria12

vivera75
23. aug 2017

Mne sa to stalo raz a balík som neprevzala. Kuriér mi podal vysvetlenie ohľadom ceny. Aj ústna dohoda sa považuje za zmluvu a zmeniť podmienky zmluvy bez informovania druhej zúčastnenej strany a jej súhlasu Vás oprávňuje od zmluvy odstúpiť (zmluva sa považuje za neplatnú). Nech si Teda znášajú všetky náklady samé. Nie vždy sa špekulantstvo vyplatí.

rolandik
23. aug 2017

Och jój, ja by som rada našla niekoho, kto by si odomňa zobral detské oblečenie za poštovné. Každý len ohŕňa nosom. A potom tu čítam, že niekto na tom ešte aj zarába. Na internete sú iba mamičky, ktoré nepotrebujú nič darovať. Tie čo by boli vďačné ani prístup na net nemajú. @viktoria12 nechceš niečo?

nyusika
23. aug 2017

@rolandik
ved to daruj a nepytaj postovne, zase az taka likvidacna palka to nebude.
lepsie, ako keby si to mala vyhodit do smetneho kosa.
niekomu pomozes.
takto sa tu stazujes, ze chces darovat, ale nemozes lebo blabla...tak to hod do bazara a predavaj za 50 centov plus postovne.
ale s tym je vela roboty + kydy kupujucich o merani, stave a blabla.

ja zastavam nazor, ze ludia su povinni pomahat vzdy, ekd si to mozu dovolit...aj ekd nemozu, tak v ramci moznosti. vobec sa nemus jednat o nejake hmotne veci.
a zacinam vzdy od seba.

butyha
23. aug 2017

@rolandik ja take bezne veci (za par eur predavat v bazari mi za to nestoji) nosim do detskeho domova alebo krizoveho centra - raz za cas pretriedim, nabalim do velkych vriec a odveziem
je mozne, ze vela z toho skonci doma u zamestnancov, ale istotne nie vsetko - vela deti som tam videla vo veciach, ktore som predtym priniesla 🙂

viktoria12
autor
23. aug 2017

@rolandik ďakujem potrebovala by som oblečenie na dievčatá na 5 a 8 ročne. Ak by sa niečo našlo budem vďačná .

0silvia0
23. aug 2017

@rolandik na stranke www.podajdalej.sk mozes darovat aj za postovne