Poraďte ohľadom detského nábytku

simka85
19. sep 2016

Maminy, prosim o radu: V skratke, zariadujeme malej dcerke (2 roky) izbu v klasickom 3 izbovom byte. Ak vsetko dobre dopadne, pribudne jej bracek. A chceli by sme aj dalsie dieta/deti. Penazi nie je nazvys. Riesim postel do detkej izby: ci kupit poschodovu, rozlozitelnu na dva samostatne neskor, alebo skor s vysuvnym lozkom. Moja uvaha: taketo postele zaberu menej miesta, ako samostatne postele, aspon,kym budu deti mensie. Neskor sa im rozlozia tak ci tak na samostatne, ale to uz budu potrebovat menej miesta na hranie na zemi. Vysuvna sa mi pozdava viac pre to, ze si mozem k malej lahnut napr v case choroby, alebo len tak pri poobednom spanku, ak bude treba. Len neviem (ak mate vy skusenost), ci to dolne lozko nei je velmi nizke, ci netaha chlad od podlahy. A tiez by som chcela taku postel, aby mala tu bocnu zabranu cim dlhsiu. (nakombinovala som si sama pre seba prvky viacerych posteli, len otazka je, ci taku aj najdem a este k tomu aj za prijatelnu cenu. Lebo bud je kratka zabrana, alebo sa neda dolne lozko celkom vysunut, alebo je mensi rozmer postele...). Ak mate neico take doma, viete poradit, kde kupit? A este zhanam aj policky na stenu na knihy (podobna ako na korenicky), aby som tam detom mohla knihy pekne vystavit prednou obalkou, nie chrbtom. Nasla som len v Ikei..neviete poradit aj iny obchod? Za vsetky skusenosti vopred dakujem! 🙂

julls51
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciannka83
19. sep 2016

my budeme teraz zariaďovať detskú izbu pre 2 chlapcov a kupujem tú poschodovú, čo sa dá rozdeliť na 2 postele. Je potom aj taká, čo je dvojposchodová + má výsuvné lôžko. Vybrala som ju preto, lebo deti sú ešte malé a tieto poschodové postele majú bočnice z oboch strán, čiže dieťa nespadne. A nechcem aby sa postel dotýkala steny. Keď bude dieťa choré, tak si ho zoberieš k sebe do postele a manžela pošleš do detskej 🙂
Keď som bola malá, tak sme mali takú posteľ čo sa spodok vysúval a ja som na nej spala. Neťahala zima, ale môže byť na nej chladnejšie, pokiaľ nemáte podlahové kúrenie.

simka85
autor
19. sep 2016

Dakujem za rady, mile zienky. Nasla som toto konecne, ma dostatocne dlhu zabranu, da sa celkom vysunut, bocnice z oboch stran... Akurat ta cena je vyssia :( Okomentovali by ste? Vdaka🙂
http://kralovstvodeti.sk/eshop/posteľ-s-výsuvný...

evittam
19. sep 2016

@simka85 Pekné, ale predražené - na môj vkus. Napríklad my máme poschodovú - a skrine aj komody - tento sektor - malá už spáva dole - spadla raz - a to pomaly pred rokom..... 😉
http://www.vera-nabytok.sk/p/4054/komi-detska-i...
Maximálna spokojnosť. 😉

klya
19. sep 2016

Ja mam len lacnú posteľ, ale o to nejde. Čo chcem povedať: radšej si over šírku izby, aby prístelka išla úplne vytiahnuť. Ďalšia vec, mám ju o dosť vyššiu a napriek tomu zásuvky sú len tak akurát. Neviem, akú budú mať hĺbku, keď výška prístelky bude len 34 cm. Radšej si to niekde pozri naživo stačí typovo a s metrom, aby si mala reálnu predstavu.

luciannka83
20. sep 2016

@simka85 skús na stránke www.postielkypostele.sk My budeme objednávať odtiaľ a sa mi vidí, že sú lacnejšie a aj s matracom.
My chceme túto. http://www.postielkypostele.sk/Poschodova-poste...

simka85
autor
20. sep 2016

@luciannka83 Dakujem, ano pozerala som aj presne tento typ. Ak sa mozem spytat, ake velke deti mate? Nie je ta zabrana kratka? Planujete po par rokoch vymenit za este vacsi rozmer, ci by toto mohlo vydrzat aj dlhsie? Zvazjem 200x90, no musim premerat izbu, ani spat som nemohla kvoli tomu🙂)

simka85
autor
20. sep 2016

a tie policky ste nikde nevideli (okrem ikei)? Dakujem!

luciannka83
20. sep 2016

@simka85 chlapci 2 a4 roky. Ja to rozložím na 2 postele. Do tej s dlhšou zábranou dám mladšieho syna a do tej s kratšou zábranou dám staršieho syna. Postel má vnútornú dĺžku 190cm, čiže si myslím že v pohode mi vydrží 10 rokov, keď sa sama nezosype 🙂 Keď nastúpia na strednú školu, tak im zariadim nanovo izbu. 🙂

simka85
autor
21. sep 2016

@luciannka83 Zistila som, ze budeme potrebovat mensi rozmer, lebo som si neuvedomila, ze rozmer, kt udavaju plati pre matrac ale celkova velkost postele je este vacsia. Ten typ Erik 2 sa nam velmi pozdava, ale iny rozmer ako 200x90 som u nic nenasla :( Nasla som nakoniec este nieco taketo: http://www.poschodovky.sk/products/poschodova-p...
Paci na mi, ze zabrana je vsade dokola, ze nebude mat dieta chrbat nalepeny na stene. Len neviem, ci su doverihodni, lebo presne rovnaky obrazok postele, len s inym nazvom a vyssou cenou som nasla na inej stranke: http://kralovstvodeti.sk/eshop/poschodové-poste...
a tiez napr nazov postele maju uvedeny ako Emil, no v popise uvadzaju Erik (akoby to bolo len opisane z inej stranky... ), tak neviem uz. Asi len vela spekulujem, no predsa je to dost penazi... Skusali ste si pozerat nejake recenzie na firmy? Na heureka.sk som zadala nazov konkretnej postele, naslo mi firmu a k nej recenzie. No ako to uz byva, vsade sa najdu aj spokojni aj menej spokojni zakaznici... a ted, babo rad🙂

luciannka83
21. sep 2016

@simka85 ja tu stránku sledujem aj cez fb a určite nie je nedôverihodná. Myslím tu postieľkypostele.sk Spolužiačka z tej stránky vyhrala posteľ za zdieľanie. Takže ja budem určite odtiaľ objednávať. 🙂 A čítala som aj recenzie a nemali zlé. Za zlú recenziu nepovažujem to, že tovar nedošiel na čas, keď bol zdržaný vo výrobe. Veď ty si objednaj odkiaľ chceš 🙂

simka85
autor
21. sep 2016

@luciannka83 ano, ta "tvoja" stranka ma dobre referencie 🙂 Len som chcela "poradit", ze sa daju pozriet, ja som to napr ani nevedela.

simka85
autor
3. okt 2016

@luciannka83 Dobry den, mozem sa spytat, ci ste postel uz objednali, a ak ano, aka bola dodacia doba? A kvalita? Dakujem za odpoved.

luciannka83
6. okt 2016

@simka85 neobjednali, budeme objednávať až začiatkom decembra. A dodacia doba píše 6-8týždňov. 🙂

zuzanakeckes22
9. okt 2017

Ja som chcela kupovat na www.postielkypostele.sk no citala som, ze si vymazali zle recenzie na facebooku.. Ked toto musi firma robit, asi sa ma zaco hanbit...