Poraďte kurz cudzieho jazyka v Nitre

love232
10. aug 2013

Ahoj mamicky ak by ste mi vedeli poradit ..mam este rok co budem na MD a tak by som to chcela vyuzit ...po MD by som chcela ist pracovat ako recepcna a tak by som sa chcela naucit neaky jazyk plynule urcite nemcinu alebo rustinu...vedeli by ste mi neaky kurz odporucit? Tu niekde v Nitre dakujem velmo pekne za rady

bridget
10. aug 2013

najprv sa nauc slovencinu, lebo NEAKY nie je po slovensky 🙂

ewwe
10. aug 2013

@bridget bravo, zakladatelke temy si urcite pomohla a ty sama sa urcite tiez po tomto prispevku citis ovela lepsie

anita777
10. aug 2013

Kurzov je cela kopa a myslim, ze vacsina z nich je aj dost kvalitna. Dolezite ale je venovat sa tomu jazyku neustale, nie len na kurze (citanie, pozeranie telky a pod.). Ja by som na tvojom mieste skusila mozno tu rustnu, za rok sa z nej urcite naucis viac ako z nemciny, kedze rustina nam je blizsia.

sharlotta
10. aug 2013

@ewwe recepcna by tiez mala ovladat pravopis...tiez mi to napadlo ako prve, ze kurz slovenciny by sa tiez zisiel.

Inak kurzov je strasne vela, aj jazykovych skol. Hladala by som intenzivny kurz, kedze mas na to len rok, lebo rok je na naucenie sa jazykA dost malo. Takisto by som sa skor spolahla na "vacsie" jazykovky, ktore uz tu maju nejake meno a nezamestnavaju kazdeho, kto bol par mesiacov v zahranici. Najidealnejsi je Goetheho institut v BA, ale to by vyslo velmi draho aj s dochadzanim. Na individualne kurzy a domace ucenie by som sa velmi nespoliehala, aj ked velmi zalezi na lektorovi. Urcite by som stavila skor na kvalitu a na niekoho skuseneho namiesto "za malo penazi malo muziky". Skus akademiu vzdelavania.