Poraďte ktorú sušičku prádla kúpiť.

nellka21
24. máj 2019

ahojte baby, ktore mate doma susicku?s akou ste spokojne?rozhodujem sa medzi kondenzacnou a tepelnym cerpadlom...nikdy predtym som ju nemala a chcem dobre kupit 🙂
dik

matya12
24. máj 2019

@nellka21 ahoj, u nás má cela rodina susicky značky BOSH a zatiaľ je každý spokojný!

dominika18muc
24. máj 2019

my máme túto a sme spokojní 🙂
https://susicky.heureka.sk/whirlpool-hscx-80530...

tina5959
24. máj 2019

@nellka21 mám túto a je super. Ale je to moja prvá,takže neviem porovnať.

nellka21
autor
24. máj 2019

@tina5959 @dominika18muc @matya12 a ktoré sú lepšie tie kondenzačné alebo s tým tepelným čerpadlom? Mate nejaké ohlasy od kamoši ek rodiny a tak? A ďakujem za tipy 😊😊

svecova
24. máj 2019

@nellka21 ja mam kondenzacnu s tepelným čerpadlom SIEMENS WT47W590CS a perfektná. Moja 1.neviem porovnať, ale podľa kamarátok, čo majú iné značky, mne sa žiadne prádlo neznicilo, ani veľmi drahé, haklive, perove veci lepšie ako z čistiarne. Za mňa táto super. Na chalupe mame pracku so sušičkou Samsung a neporovnateľné.

kikidee
24. máj 2019

A nesmrdi vam z toho pradlo takou zatuchlinou? Ja som tiez nikdy nemala susicku, ale zvazujem jej kupu do noveho domu, no mnohi ma odhovaraju, ze to pradlo nevonia potom.

hettinka
24. máj 2019

@kikidee prádlo nevonia po avivazi, pretože sa ani nemá používať a aj ak dáš, tu vonu sušička proste vyfuka. Existuju voňavé obrúsky, ale ja osobne nedávam a keďže používame svoj parfem, som rada, že prádlo nevonia niečim iným.
Ale stuchnute nie je, je krásne mäkké a ľahko sa žehlí. Ja žehlím o 70% menej ako predtým.
Mame AEG 8000 series, už asi 2 roky a som veľmi spokojna.

hettinka
24. máj 2019

@nellka21 my mame kondenzačnu s tepelným čerpadlom zároveň.
Kondenzacna znamená, že sa voda odvádza do nádobky a vyleješ, alebo ide do odtoku.
A tepelne čerpadlo šetrí energiu.

eliska13
24. máj 2019

@kikidee prádlo susim s obruskami z DM
Je to výborná vec hlavne v zime...v lete susim vonku vacsinou

eliska13
24. máj 2019

@nellka21 kondenzačna Bosch

nellka21
autor
24. máj 2019

@hettinka čítala som ze tie co majú čerpadlo treba často čistiť je to tak?

nellka21
autor
24. máj 2019

@eliska13 tam sa len vylieva voda však?

svecova
24. máj 2019

@nellka21 áno, len vylieva po každom praní. Aby prádlo nesmrdelo lebo sa neperie s avivazou, používam tie voňavé obrúsky do sušičky

eliska13
24. máj 2019

@nellka21 my to máme tak spravené, že to ide do odtoku

hettinka
24. máj 2019

@nellka21 čistíš filtre, jeden čistím po každom sušení a druhý raz za týždeň, sušička u nás ide obdeň

nellka21
autor
24. máj 2019

@svecova a co avivaz? Nesmie sa?

katulienkamoja
24. máj 2019

My máme taktiež Bosh. Bola drahšia lebo sme hľadali co najmenej hlučnu. Je kondenzačna. Vylievame vodu zo suflika a filtre cistim zakaždým. Neuveriteľný "sajrajt" sa tam nazbiera. O tom ze by sa nemohla používať avivaz som zatiaľ nepočula. A moja skúsenosť je, že pri sušení vonia nielen prádlo ale celá kupelka 🙂 v lete susim vonku, uschne mi to asi rýchlejšie ako v sušičke a tiež trochu pošetríme.

dzina007
24. máj 2019

@nellka21 avivaz nepotrebujes a ani sa nema pouzivat. Pradli je ovela mensie ako po avivazi. A vona sa vyfuka.

eliska13
24. máj 2019

@nellka21 v návode je, že nie, ale ja pouzivam, ale je "vyplieskana"tak dávam aj tie obrusky

nellka21
autor
24. máj 2019

@eliska13 co to znamená 🤔😂

eliska13
25. máj 2019

@nellka21 čo myslíš, či srandujes?😂?v návode na susicku sa píše, že máš ju mať tam, kde sa dá otvoriť okno a nemá sa používať aviváž.
Mne to prádlo nevonia napriek tomu, že dávam aviváž, tak pridávam aj tie obrusky

mariah0307
25. máj 2019

Ja mam beko za 400e a spokojnosť ...

svecova
25. máj 2019

@nellka21 nie, vraj potom ničí filter a ma nižšiu životnosť.

nika3136
25. máj 2019

Žienky a keď sušíte vonku nevadí vám, že to prádlo nevonia? Keď ho prefúka vietor, vždy je také odvetrané

vhlave
25. máj 2019

Avivaz sa nema pridavat preto, lebo obaluje vlakna a susenie trva dlhsie, je ju zbytocne pouzivat, lebo ona ma zmakcit pradlo, kdezto susicka funguje na samotnom principe zmakcenia. Obrusky do susicky sa davaju na jemne prevonanie pradla, skor to necitit ako citit, pouzivaju sa hlavne nato aby pradlo zo susicky neelektrizovalo.
@nellka21 susicku urcite odporucam, je to velky pomocnik, vyberajte taku ktora ma najnizsiu hlucnost, kapacitne je taka ako pracka v kg, a podla toho ci chcete samocistiaci alebo si budete oba filtre cistit sama(aj vrchny aj spodny), pri samocistiacej cistite len jeden. Je to investicia ktora Vas zbavi susakov v byte, a ked uvidite ten bordel co to zbavi pradla(odzmolkuje ho krasne) tak sa budete divit. Je skvela ak mate doma alergika, pretoze nemusite susit pradlo v priestore alebo vonku, kde je vela pelov, nebudete sa namahat s vesanim a naslednym zvesavanim pradla zo susiaku alebo snur. Predpokladam, ze ti co Vas odhovaraju susicku nemaju, ti co ju maju Vam ju urcite doporucia. Je keby som si musela vybrat medzi umyvackou riadu a susickou pradla bude to susicka.

nellka21
autor
25. máj 2019

Baby ďakujem za každú odpoveď, info, radu.. 👍😊😊

marcipanovatorta
23. sep 2019

@dominika18muc ahoj, prosim ta, ked mas whirpool, mas spodny filter takyto? alebo taky iba s penou s dierkami? v akom stave mas kondenzator (mriezku za filtrom)? vdaka