Poraďte exorcistu na Slovensku

zara1617
21. máj 2020

ahojte baby, potrebovala by som poradiť. vie niektorá z vás o nejakom exorcistovi na SK a približnú cenu? ďakujem vám za každú odpoveď...

amonet
21. máj 2020

@zara1617 podla arcibiskupstva kam patris, kazde ma menovaneho vlastneho

pribinak
21. máj 2020

@zara1617 za vyháňanie diabla sa platí? 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

danielinaa
21. máj 2020

@pribinak jasne ze neplati.
@zara1617 Ale musis mat odporucanie od knaza svojej farnosti plus potvrdenie od psychologa/psychiatra ze nemas dusevnu chorobu. Bez tohto ta exorcista neprijme, lebo exorcizmus potrebuje len jeden z tisic, dusevne choremu by nepomohol a dokonca aj mohol uskodit. Cirkev je v tomto velmi prisna, kym vobec pristupi k modlitbam exorcizmu, je potrebne dokladne skumanie a rozlisovanie, nerobi to len tak ladom skladom.

pribinak
21. máj 2020

@danielinaa ja viem, len sa čudujem, že niekto sa pýta na cenu

smejko25
21. máj 2020

@pribinak ved cirkev je jeden velky biznis co cakas 🙂 snad by to nerobili zadarmo...ani k umierajucemu nepride zadarmo

pribinak
21. máj 2020

@smejko25 ale príde. Len babky si radšej ani lieky nekúpia, len aby mali pre farára peniažky

danielinaa
21. máj 2020

@smejko25 ked nemas sajnu tak nezavadzaj.

sunny8
21. máj 2020

Fúha do toho by som nešla .. určite sa to dá riešiť inak

smejko25
21. máj 2020

@danielinaa nemam sajnu ??? Ne vobec neviem a ani som to nezazila...ze fararko povedal ze ani nepride k dedovi ked mu nedame peniaze...

deti95060810
21. máj 2020

@smejko25 vnemocniciach je tiež farár... a bežne chodí za pacientmi, spovedá ich a pod. Neplatí sa...

jajko22
21. máj 2020

@smejko25
Aky biznis to by ma zaujimalo ako mozes trepnut taku hlupost, vidno ze si nevzdelana osoba ako aj dalsie co toto papagajujete.

olli456
21. máj 2020

@deti95060810 babky vždy dajú aj tak farárovy peniažky aby sa nepovedalo

smejko25
22. máj 2020

@deti95060810 no tak to je mozno jeden z 1000....
@jajko22 ano a ty budes tiez jedna ovecka co tuto nenazranu cirkev podporuje...predstav si ze som veriaca a verim v boha...ale preco by som mala fararovi plati zato ze sa napr pomodli na omsi za clena rodiny ??? Ze pride k umierajucemu dat posledne pomahanie ???
Zaujimave ze farari sa vozia na drahych autach (cest vynimkam) a papezi si vo Vatikane sedia na ZLATOM kresle !!!!!! (Ale pokial viem tak Frantisek nesedi)
A povedz mi este jedno preco v tejto korona krize napriek ZAKAZOM sa nasli farari ktori pustali ludi do kostola ??? Nie aby si nakrmili pokladnicky ???
Lebo neverim ze to robili z krestanskeho presvedcenia...

amonet
22. máj 2020

@smejko25 mrzi ma tvoja zla skusenost s knazom, a mrzi ma ak v dnesnej dobe na takeho knaza natrafis, avsak nie vsetci su taky je vela knazov ktori su naozaj povolany byt knazom, maju uctu, lasku a respekt k ludom a salaju dobro. Prajem ti aby si v zivote stretla prave takeho. Ja som mala stastie na vynimocnych knazov, v minulosti prenasledovanych, ktori su pokorni a ludom pomahaju lebo maju. a mladych knazov co pomahaju aj na misiach aj tazko,nielen duchovne, ked si kazde rano treba rukami zlozit kostol lebo vnoci ti ho zemetrasenie znicilo.

smejko25
22. máj 2020

@amonet mala som stastie stretnut aj takychto 🙂 lenze to mas ako s ciganmi...10 slusnych a dobrych z 1000 osadnikov ich nezachrani 🙂

amonet
22. máj 2020

@smejko25 jasne, avsak tych inych bude sudit Boh, a ak su to knazi tak omnoho prisnejsie

mandarinka1980
22. máj 2020

dievčatá, peňažné príspevky od veriacich sú milodary... proste chceš dať - dáš, nechceš dať - nedáš... nakoľko si ceníš službu kňaza, nakoľko si to môžeš dovoliť, tak prispeješ. zbytočné je naťahovať sa túto večnú tému. duchovné záležitosti sa aj tak nedajú ani speňažiť, ani ohodnotiť eurami, je to "milodar". pochybujem, že sa nájdu kňazi, ktorý majú cenník služieb vypísaný na dverách fary

@zara1617 ako ti tu vyššie písali, ak máš duchovný problém, ktorý potrebuješ riešiť s exorcistom, najprv oslov "svojho" kňaza, teda správcu farnosti, do ktorej patríš podľa bydliska. on posúdi, poradí a odporúča ťa ďalej...
cirkevné záležitosti nie sú holubník, všetko je podriadené cirkevnému právu, takže ani kňazi nemožu rozhodovať podľa seba...

adka135135
24. máj 2020

@zara1617 odporúčam premodlenie u otca Luigiho v Červenom Kameni. Je to bývalý exorcista s veľkými charizmami, kňaz maximálne odovzdaný P. Márii. Mnohým pomohol, čo sa týka duchovného života. Dá sa povedať, že do ľudí vidí. A ako bolo spomenuté, exorcizmus musí dovoliť biskup, no modliť sa nad tebou môže ktorýkoľvek kňaz. Kontakt má na farskej stránke - Červený Kameň.

majkabambulik
28. júl 2021

@zara1617 odporucam https://www.exorcismus.eu a zaujimave rady najdete aj tu https://blog.zachej.sk/exorcista-i-degro-o-prek... ako prvu pomoc so zarukou odporucam modlitbu k sv Gemme do mesiaca ci dvoch urcite pomoze, ale je potrebne ju o to uprimne prosit

isis234
28. okt 2023

@smejko25 neplatí sa. Je to jeho povinnosoť. Poslanie pomáhať od zlého. Kto chce, môže dať pár eur. Tak isto na odslúženie omše. Ako píšeš... biznis... V niektorých farnostiach vraj pýta 10 € za omšu. Pritom na SK sa platí 5€.... hoc je to jeho práca, zaplatená. Ako povedal Ježiš.. Už ste dostali zaplatené. Nečakajte odmenu v nebesiach.
@zara1617 Na sv. spovedi povedz farárovi, o čo sa jedná. On sa bude za Teba modliť 1 desiatok ruženca. Pomáha to. Ty, podľa možnosti sa modli Otčenáš a modlitbu k archanjelovi Michaelovi. Denne. Aj ruženec. Na nete sú modlitby.
Čítaj z knižky od : Imrich Degro - Pane,príď mi na pomoc - modlitby za uzdravenie a oslobodenie.. Vydal Zachej.sk, .. malá brožúrka Modlitby za oslobdenie od Zlého a citových rán . Zostavil: Václav Kocián.
Žehnaj toho človeka. Odpusť mu. Maj lásku v srdci. Láska je silnejšia ako zlo. Čítaj Bibliu. Polož si otázku a otvor Bibliu na hocakej strane. Kam ti padnú oči, dostneš odpoveď.