Poraďte cviky na diastázu

dubek
24. apr 2020

Ahojte je tu viac takýchto tém ale mám otázku je tu nejaká baba ktorá mala alebo má diastazu a má nejaké zaručené cviky ako tie svaly v bruchu spevniť-spojiť vyzerám ako tehotná a skúšala som už všetko možné 😭😭😭

alex2812
24. apr 2020

@dubek ahoj, neskusala si vyhladat fyzioterapeuta? Skontroloval by ta a odporucil cviky a hlavne dohliadol, aby si ich cvicila spravne. Niektorymi cvikmi si totiz mozes este viac ublizit

lindusss2016
24. apr 2020

@dubek no youtube ich je milion a urcite su zarucene, len treba vydrzat a cvicit dlho, po tyzdni sa to nezlepsi

lindusss2016
24. apr 2020

BTW diastaza sa nezistuje tak, ze vyzeras ako tehotna 😉

ildiko36
24. apr 2020

@dubek ahoj ja to mam, chodila som na rehabilitaciu (na sm system) za pol hod som platila 10euro..nejak mi to nepomohlo..mam to dost velke a cvyčenie pomaha ked je to mensia diastaza..chodila som pol roka..😏ale skusit môžes

ildiko36
24. apr 2020

@dubek ešte tuto stranku mi odporúcali

dubek
autor
24. apr 2020

@lindusss2016 viem ako sa vyšetruje a mám ju a ženy ktoré majú diastazu poväčšine majú väčšie brucho vid foto z netu

lindusss2016
24. apr 2020

@dubek tak povacsine mozno, ale diastazu moze mat aj zena s plochym bruchom a naopak niekto moze mat brucho nafuknute, slebo iny problem proste. Ale ak mas diastazu zistenu od fyzio, tak by si k tomh mala mat aj cviky. Ak si ich len nepamatas, hladaj na youtube, tu ti nikto lepsie cviky neopise, ako ked si tam jednoducho pustis video

proximaa
25. apr 2020

ja som bola u fyzio, dala mi nejake cviky ale nezaberali mi nejako. Tak som si našla na stranke fitshaker a odtial som cvičila iba dva a rozdiel bol dosť citeľný. V každom prípade chystala som sa k inej fyzio, nech to ešte ona skontroluje. Teraz sa nedá, ale som zvedavá, čo na to povie, či aj ona zistí menší rozostup.

adelakom12
29. apr 2020

pocuj, ked ti mozem poradit, maj radsej konzultacie s odbornikom, diastaza neni sranda, mozes si viac poskodit ako pomoct, pokial to cvicis zle :( :(

midka
29. apr 2020

@lindusss2016 ak je diastaza, ak je vacsie tak asi ta horna cast brucha teda nad pupkom... Zvacsene podbrusko, asi nie je dosledok diastazy,,, ci ako je to?

lindusss2016
29. apr 2020

@midka to nebude asi tym veru

proximaa
30. apr 2020

@midka diastaza moze siahat aj pod pupok, len ten rozostup tam byva zvycajne mensi ako nad pupkom, ale da sa to nahmatat