Poradíte sušičku prádla?

nape
29. máj 2014

Zienky taka otazka - kupili sme si susicku v pondelok a zatial mi ani jeden program neskoncila zastavi sa na 2 min a tak sa toci aj hodiinu - ak ju vypnem pradlo je vlhke a to som dala na extra suchy program - je normalne aby mi susila 3 hodiny a aj tak ju musim vypnut lebo mi ostane na 2min do konca a toci tak aj hodinu, pradlo je vlhke aj po tych 3 hodinach? Neviem ci ju mam reklamovat ? Som uz zufala clovek sa tesi a prd z toho ☹ prosim o radu a pripadne vase skusenosti

alami
30. máj 2014

sušička (aspoň moja) si ten čas upravuje podľa potreby a suší, kým nedosuší. teda niekedy sa aj mne stane, že čas 1min svieti dlho, lebo prádlo ešte nie je suché. Napadli mi možnosti - či ho nedávaš do sušičky príliš mokré alebo či ho nedávaš príliš veľa. skús si toto ešte posledovať - dať napr menšiu dávku. ale ja napr dávam celý objem práčky, a to ju mávam naozaj doplna a na extra suchom programe vysuší v tom čase všetko.Ak to nepomôže, reklamuj.

janinah
30. máj 2014

reklamuj....moja suší aj o dosť menej časovo ako je čas na predvolenom programe,záleží od množstva prádla a vysuší dosucha a na konci svieti na displeji nula,tak to má byť....jedine,ak dávaš slabo vyžmýkané prádlo,tak to môže byť preto

tinaaa84
30. máj 2014

Ja mám sušičku Electrolux 2 roky a som veľmi spokojná a nikdy som s ňou nemala také problémy ako píšeš ty. S akými otáčkami máš práčku? Lebo môže byť že na práčke nastavíš nízke otáčky a potom je prádlo pre sušičku moc vlhké. Ďaľšia vec môže byť, že si zle bolíš program alebo dávaš veľa prádla. Ja dávam napr. uteráky na extra suché ale na bavlnu a tiež mi ich suší 2 hodiny. Ja mám sušičku na 8 kg prádla. Keď suším menej prádla (nejaké tričká) tak dávam na syntetiku a vtedy suší 1 hodinu. Jáj a na displeji mám po ukončení programu vždy 0. A práčku mám vždy nastavenú na 1200 otáčok.Skús si poriadne popozerať návod a triediť oblečenie tak aby si dávala do sušičky spolu podobné materiály.