Poradíte realitku na kúpu bytu v Košiciach?

16. dec 2019

Ahojte.Vedeli by ste mi poradiť nejakú serióznu stránku alebo realitku? Hľadáme 1/5 alebo 2 izbový byt.
Do 80 000€.
Buď Košice západ alebo aj iné sídliská v KE.Sme v tom neskúsení.
Ďakujem vopred za odpovede. 🙂

vamajka
16. dec 2019

nehnutelnosti.sk

saskia_98
16. dec 2019

Aj na bazosi popozeraj.

amelia000
16. dec 2019

Vela stastia..osobne by som nesla byvat na furcu alebo tahanovce. Najkrajsie je kvp..jazero( tam su sice vecne zapchy) ..super terasa.

sapetka
16. dec 2019

Nehnutelnosti ale hlavne aj bazos. Kosice zapad je fajn, stare mesto,sever,juh a furca.. tahanovciam by som sa vyhla okrem toho ze tam je velky problem s parkovanim je to bytovka na bytovke. Kvp mne osobne nereze tiez ze bytovka na bytovke.. ale je to na vas drzim prsty

ivangeline
16. dec 2019

My sme našli cez jozue svoj byt má KVP ale chceli sme veľký a práve západ, Terasa, KVP. 🙃

lenkakravcova
16. dec 2019

Odporúčam vyhliadnut si byť na bazos alebo na iných portáloch. My sme brali byt na hypotéku cez realitku, takže sme oslovili i finančnú poradkyňa ktorá nám pomohla s vybavením hypotéky (pre zistila nám ktorá banka má naj % presne na mieru).

A inak cenovo najdostuonejsie sú byty vždy na okraji mesta,,, Tahanovce majú hrozne spoje. Jazero je ok, elektricky. KVP neviem.

autor
16. dec 2019

Ďakujem Vám veľmi pekne 😊.Pozeráme kade tade na internete.Len si to radšej overujem medzi vami čo s tým máte skúsenosti lebo niektoré inzeráty vyzerajú dosť podivne a nedôveryhodne hlavne ponuky so sumou 123456789€.

Preferujeme terasu hlavne kôli dostupnosti všetkého.

Ťahanovce odmietame obaja.Pozerala som aj tam ale neprešlo to cez muža 😂, že hocičo len nie tam.Ja som tam osobne žila dosť dlho.Mala som obdobie, že mi to tam chýbalo ale už nie.Parkovanie 0 bodov. A o tom čo sa tam deje poslednú dobu.Neviem čím to je ale ľudia sú tam k sebe jak neľudia.Aspoň ja mám z toho taký pocit.A áno spoje otras.Cesta na terasu niekedy aj pol hodinu.

Furča... No ešte ako tak.
A kvp... Mne osobne sa to tam veľmi nepáči ale budiš 🙂 je to blízko terasy čiže lokalita nie je zlá.
A jazero je tiež fajn 🙂 hlavne blízko do mesta.

Snažím sa pozerať hlavne terasu a jej okolie.Ale pozerám celé mesto.Aj podľa bytov aj ceny bytov.
Tak spoločne zhodnocujeme čo sa nám páči, že či by nám vyhovovala lokalita či sa to cenovo oplatí.

akinom0077
17. dec 2019

maji 2019 som vybavovala byt v kosiciach na jazere pre londyne pracujucu kamaratku ( muz je z KE one PE) mali sme spolupracu s realitkou orangereal vsetko ok do 2 tyzdnov mala by uver aj kluc

akinom0077
17. dec 2019

3 izbovy nad jazerom 2posch.balkon, vytah komplet rekonstrucia, 125 000,-

akinom0077
17. dec 2019

ked sme pozerali sukromne inzeraty ze jej spravim serivis a zmluvy auver zdarama drviva vacsina bazosu a nehnutelnosti.sk bola neaktulna

autor
17. dec 2019

@akinom0077 125 000 je uz nad nas limit 🙂 a staci nam max 2 izbovy.Ale ďakujem 🙂

amelia000
17. dec 2019

A dwti neplanujete mat? Tam sa zijde este jedna izba. Skoda ze si nenapisala skor na kvp bolo chvilku 3 izbak za 75 000 co je riadne lacna zalezitost.

autor
17. dec 2019

@amelia000 Máme v pláne výmenu s rodinou 🙂 menší za väčší ale až časom.
Teraz čo sme pozerali sú riadne pálky za 3 izbák + ešte mesačné náklady.

amelia000
17. dec 2019

Neviem aku mas rodinu ale ja by som sa nespoliehala na take sluby 🙂 to su..tiez som pozerala..az mi zle prislo ked som videla tie sumy...3 izbak a 130 000 cca...fakt len zobrat nieco starsie neprerobene a lacnejsie a prerobit si casom sama.

autor
17. dec 2019

@amelia000 Rodičia sa nám prisľúbili 🙂 ale tak či onak 3 izbák dnes je luxus :D
5 rokov späť naši predali za 65 000€ už s novým jadrom, oknami, kuchyňou novou.
Dnes? 80 000 jednoizbák niekedy 😂 a čo z takého bytu.Nič.To jak pre študentov.

Áno pozeráme aj neprerobené 🙂 ale niekedy aj tie sú cenovo nevýhodné.Šialené...

amelia000
17. dec 2019

Tak treba pozerat trosku dlhsie, raz za cas je tam ozaj skvela ponuka ale to je tam na max 1 den. Cize len vela trpezlivosti a hladat. 🙂

bobulka109
17. dec 2019

winners reality

zuzitka23
17. dec 2019

Dobry vecer, my sme pozerali uz od maja, velmi podobne sme mali podmienky (terasa, 2izbak, do max 86 000).. a pred mesiacom sa nam podarilo najst..pozerali sme cez nehnutelnosti.sk a bazos.sk, a potom som si uz tu konkretnu realitku pozrela kde sa dalo.. najst byt do 80 000€, to bude tazke, nas na cenovej mape stoji 79 000€, je v povodnom stave okrem okien ..prerobene byty idu po 89 000€..vela stastia a trpezlivosti prajem.

melissa333
17. dec 2019

Ja odporúčam jednoznačne lokalitu železniky, do tej sumy určite niečo nájdete.

akinom0077
17. dec 2019

Ceny bytov isli za poslednych cca 5 rokov vyrazne hore. Dalsia vec je to ze dopyt je vacsi ako ponuka. Ponuka je slaba a nepribuda ako minulosti. Co je dobre lokalita, cena dispozicia sa preda velmi rychlo do tyzdna. Ono pozerat neprerobeny lacnejsi neviem ci tym momentalne nieco ziska jedine v pripade ak ma vlastne zdroje na doplatok. Pretoze pri povodnom stave sa neda natolko navysit znalecky posudok aby dostala pozadovanu kupnu cenu. Pri prerobenejsich sa da lepsie. Banka dava 80% na vynimku 90%. A vsetko sa odvija od znaleckeho...
kedysi sme chodili ked sme mali klienta na 3 izbove, isli sme mu za jeden vecer ukazat aj 6-7 bytov mal si s coho vyberat... teraz? ideme jeden a ten isty byt pozriet so 6-7 ludmi po 20 min rozdelene obhliadky a ludia kto s koho🙂 kto prvy potvrdi. Cakat momentalne na to ze objavi nieco... ak ma cas a neponahla jej kupa ok... ale zazraky sa nedeju. Bytov nie je. Aj to kedysi som 6 novych bytov nafotila do ponuku, teraz som stastna ked 1 za tyzden. V mojom meste nie su novostavby o to je to tazsie tu sa postavil posledny bytovy dom 1998 odvedy nic. Nechcela by som byt teraz kupujuci po pravde🙂
ja som trenciansky kraj my to mame asi tak 1izbovy pred 5 rokmi prerobeny 25tis a teraz 45tis.
To s tym dopytom a ponukou maju kolegovci vo vsetkych mestach rovanko..

autor
17. dec 2019

@akinom0077 No to je pravda 🙂.
Len by ma zaujímalo kde mladé rodiny majú bývať keď byty nie su.Ceny sú pre bežného človeka masaker.podnájom sa neoplatí za 600€.
Neponáhľame sa momentálne lebo nevieme čo bude za rok.Možno budeme bez roboty obaja.
Zatiaľ len pozeráme.Čo iné nám ostáva.
Chceli sme brať byt čím skôr ale budú sa nám meniť asi veci v práci a to by bol dosť prúser zostať bez roboty s hypotékou.