Poplatok za prevod peňazí do zahraničia - Nemecko

ivkazuborka
12. aug 2020

Koľko budem platiť poplatok do Nemecka? Budem posielať na dva účty peniaze za jedno budem platiť 10€ s poštou a za druhe 16,30€ ”

millky
12. aug 2020

@ivkazuborka je to sepa platba, čiže klasická ako keby posielaš peniaze na slovenský iný účet. Je to platba v ramci európskeho hospodárstva, banka si za to nemá účtovať nič. Len sa neoklam a nedaj ZAHRANIČNÁ platba, tam poplatok isto bude. Všetko čo je v ramci EHP sa považuje za štandardnú platbu.

lucka_ke
12. aug 2020

@millky ozaj? ja mám Tatra banku a všetko čo sa posiela na účet, ktorý nezačína SK musí ísť ako zahraničná platba
za platby v mene Euro, v rámci Európskej únie sú platby spoplatnené rovnako ako slovenské platby

ivkazuborka
autor
12. aug 2020

@lucka_ke ďakujem Vám🙂🙂

ivkazuborka
autor
12. aug 2020

@millky ďakujem Vám 😊😊

millky
12. aug 2020

@lucka_ke ja som v nej pracovala niekoľko rokov☺️ vecte, že nemusí. Je to klasický prevod, nie zahraničná platba a preto to, čo píšete že platby v mene Euro v rámci EÚ sú spoplatnené ako svk platby, čiže sú zdarma 😀 to že sa trápite s vypisovanim údajov k zahraničnej platbe je len vaša škoda. Ak nahodite akýkoľvek IBAN aj CZ tak vám štandardnú platbu podzemní, zmyzne VS, SS, KS a pýta jedine názov prijemcu a nič viac. A netreba sa trápiť s vypisovanim všetkých faktov k zahraničným platbam. V samotnej TB vám prevod robia na klasické tlačivo nie na zahraničnú platbu. Zahraničák sa vypisuje aj sa jedná o krajinu mimo EÚ alebo chcete posielať cudziu menu.

ivkazuborka
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivkazuborka
autor
12. aug 2020

@millky ďakujem Vám😊😊😊

pavucikvet
13. aug 2020

@lucka_ke aj ja mam TB a ked to ide cez IBAN, je to bez poplatku

lucka_ke
13. aug 2020

tak zase zo mňa nerobte blbca, neposielala som jednu zahraničnú platbu, prikladám printscreen čo sa stane ak nahodím číslo účtu začínajúci iným ako SK (účet je vedený v EUR)

lucka_ke
13. aug 2020
alenah31
13. aug 2020

@lucka_ke asi záleží od banky...v práci posielam zahr. platby dennodenne a zadávam štandardne ako SEPA platbu - resp. používam rovnaký príkaz ako pri platbe v rámci SVK. Ale USA alebo Kanadu musím zakliknúť ako zahraničný platobný príkaz - tam stačí zadať č. účtu (nemajú IBAN) a SWIFT banky - ono mi samo odvodí názov banky a dokonca aj adresu (Business24 od SLSP).

simca06022011
13. aug 2020

Ide to ako SEPA prevod, a je to zahranicny prevod, ale spoplatneny je ako bezna platba. Potm su este neSEPA prevody (nazov som si vymyslela) a tie su v inej mene ako EUR. Tie su spoplatnene v mojich bankach kde mame ucty 7-10EUR/prevod. To ale nie je tvoj pripad

simca06022011
13. aug 2020

A este k tym dohadom tu... SEPA prevod je vzdy v EUR, cislo uctu ma tvar IBAN. Ale je to zahranicny prevod. Ak sa posiela do Ciny, USA, kamkolvke tak to nie je SEPA prevod ak nemaju EURovy ucet...

millky
13. aug 2020

@lucka_ke pouzila som vás DE iban... A nič zahraničné, ako som hovorila, zmyzli symboly, ktoré v zahraničí nemajú.

millky
13. aug 2020

@ivkazuborka ale to je jedno vlastne, hádky sú zbytočné.... Preistotu si zistite, aký cenník poplatkou má vaša banka 😉

lucka_ke
13. aug 2020

@millky ale to je mobilná apka, nie?

millky
13. aug 2020