Pomohla vám viera v Boha stať sa lepším človekom ? Ak áno, tak ktorá ?

16. júl 2020

Pekný večer žienky. Dlho nad tým rozmýšľam už vyše troch rokov tápam neviem čomu verím neviem kto som a kam patrím. Prežila som si toho v živote veľa skúsila som aj viac ohľadne týchto veci z jednej cirkvi do druhej zatiaľ som sa na 100% nenašla. Nikde ma to neoslovilo ale viem že v Boha verím len neviem ako k Nemu prísť bližšie. Keď ste uverili všimlo si aj okolie že ste niekto iný? Naplnila vás naozajstná božia láska ? Čo všetko sa zmenilo? Ako ste našli svoj smer ?

lia_nka
16. júl 2020

Viera v Boha z teba neurobí lepšieho človeka😊

panelacikova
16. júl 2020

Nie. Som krstená, prijímanie, birmovka, ba i prvý sobáš v kostole... Veriť som verila. A aj verím. Ale nemôžem tvrdiť, že v "Boha". jednoducho verím v niečo medzi nebom a zemou. možno ide o čisto niečo fyzikálne, ja neviem. Skrátka "niečo" existuje. Ale lepšou sa stávam rok čo rok len preto, že sama na sebe pracujem. Sama sa snažím vychádzať viac s ľuďmi, viac pomáhať, a kadejaké iné veci súvisiace s dobrom. a pritom nechodím do kostola, ani neriešim nejakú katolícku či inú vieru

karhu
16. júl 2020

to musis patrit k nejakej cirkvi aby si zila plnohodnotny zivot? ujasni si co je pre teba prijatelne a co nie a slusne zi. ..aby si neublizovala, ale nenechala si srat na hlavu, respektovala prirodu a vazila si zivot. hotovo.

moonlight1210
16. júl 2020

Cela viera v boha skrz nabozenstvo je len rad ritualov, ktore ti maju pomoct sa stotoznit s komunitou, ktora to praktizuje a naskocit na vlnu jej stylu zmyslania, ako to ta komunita prave chape.

Verit neznamena hned k niecomu patrit. Zalezi aj, co hladas a co od toho ocakavas.
Verit mozes aj vo vlastnej forme a hovorit priamo s bohom bez prostrednikov.
Vacsinou tak najdes to, co ta naplna (styl pokus-omyl). Ze sama najdes svoju formu (podobu) viery, kzora ta urobi pokojnou, zmierenou a stastnou. Nemusis nikam a k nikomu konkretnemu patrit.

ckocka
16. júl 2020

Pre niekoho to može byť cesta stať sa lepším človekom.
Ktorá v tej ceste nie je podstatné.

katulka1141
16. júl 2020

Najprv ver v samu seba. Potom mozes verit v boha. Je to proste o tom ako to. Citis.neda sa to donutit ani naucit.

rubinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
silvike
16. júl 2020

Tak ja som veru mala take obdobie, kedy som vdaka viere v Boha zazila ozajstnu Boziu pritomnost v mojom zivote a hlavne som velmi zivo vnimala Boziu lasku voci mne i voci inym. Az tak ze to zmenilo aj moje celkove vyzarovanie, vystupovanie a spravanie sa voci inym aj voci tym s ktorymi som pred tym sla furt do konfliktu. Zrazu bolo vsetko v pohode, uplne ina atmosfera. Trvalo to nejaky cas. Vsimli si to aj moji rodicia, ze som nejaka ina, lepsia, radostnejsia a tak
Ale mna sa na to neopytali, len si to medzi sebou rozpravali o mne ( som zapocula ten ich rozhovor). No a potom...prisli dalsie a dalsie povinnosti a veci do mojho zivota a tento taky intenzivny zazitok Bozej lasky sa vzdialil. A momentalne som uz uuuuuplne inde, mam pocit ze velmi daleko od Boha. Aj ked rada by som to zmenila. Lebo byt v Bozej pritomnosti a v Bozej laske bol moj zatial najkrajsi zazitok a zivotna skusenost. To urcite robi cloveka lepsim ked take nieco zazije. Fakt v tom obdobi som mala pocit, ze nezijem ja ale zije vo mne Kristus ;) Bolo to uzasne ;) A ktora viera ? No mne katolicka ale som presvedcena ze ludi meni len laska. Boh je laska.

petruska19
16. júl 2020

Aby si našla Boha, nepotrebuješ žiadnu cirkev 😉 si na dobrej ceste 😉

rubinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rubinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petruska19
16. júl 2020

@rubinka moja zlatá nemáš vôbec pravdu. 🤦

panelacikova
16. júl 2020

@rubinka 🙄

alami
16. júl 2020

poviem ti to takto, TU na tomto mieste tú jednu, dve hodnotné odpovede naozaj veriacich ľudí, ktorí žijú s Bohom zaplaví neskutočné množstvo tých výsmešných od ľudí, ktorí vraj veria, ale kostol, cirkev a vlastne ani Boha k tomu nepotrebujú.
Ak naozaj hľadáš Boha, prečítaj si dobre, viackrát odpoveď od
@rubinka , tam je napísané všetko, čo ťa na ceste s Bohom čaká. Úplne nádherná a pravdivá odpoveď.

rubinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petruska19
16. júl 2020

@rubinka takže takto. Som katolíčka. Od detstva som nechápala konanie ad1 kňazov, ad2 niektorých veriacich. Takže do kostola nechodím. A predstáv si že zážitkov som mala dosť a aj mám, Čiže som sa slobodne vyjadrila tak ako aj ty.
Ale viem, kam patris, tak uz prosim ,na moje komenty nereaguj. Ďakujem 😉

sara07
16. júl 2020

spoliehaj sa na seba , svoje pocity a boha nerieš ked ho nevieš najst, pochopit, citit atd proste tvoje podvedomie sa krestanskému presvedčeniu brani chuda ako vie
a či si všimne krestansky zapal žial ano lebo začnete obracat a verbovat na svoju vieru pripadne kafrat a omezovat inych napr cez zakony, zvolených katolibancov teraz v parlamnete atd

silvike
16. júl 2020

@rubinka Ale ja zas vobec nesuhlasim s tym ze kto odmieta Cirkev nema opravdivy vtah s Bohom. Poznam kazatela asi povodne vysiel z Cirkvi bratskej, Alexander Barkozci a teda z neho ide tolko lasky a on ma taku lasku k Jezisovi a taky vztah s Nim a take veci zazil s Bohom, ze dovidopo 🙂 Takze neviem ci je to celkom tak ze bez Cirkvi (rozumej katolickej) nemoze mat niekto skutocny vztah s Bohom. Ale ja som to co som opisala vyssie zazila prostrednictvom katolickych reholnych sestier a teda prostrednictvom katolickej Cirvi. Takze asi aj Boh ma milion sposobov ako sa k cloveku priblizit a ukazat mu svoju lasku.

sara07
16. júl 2020

@rubinka zaujímavé že za tuto odpoved si tu ziskala lynč doslova a pritom máš cca najbližšie k pravde

oknibukaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domininka
16. júl 2020

U mna sa to zmenilo pred 7 rokmi, ked som spoznala manzela. Dovtedy som bola katolicka, verila som v Boha ale nie tak “naozaj”, nerobilo mi problem klamat alebo mat aj sex s byvalym priatelom bez vycitiek. Ako sme sa spoznali s manzelom, on je veriaci, zacali sme sa viac rozpravat o viere a modlit sa, neskor ma zobral do cikrvi, kde chodil on. Je to mensia cirkev, kde nie je nic “predpisane” ako u katolikov. Samozrejme ziadna sekta, normalne krestania, ktori ziju s Bohom a vychadzaju z Biblie. Ludia, ktori tam chodia su naozaj uprimne veriaci a vidno to aj na roznych svedectvach, co sa tam deju. Co sa tyka mna, ja som sa teda zmenila v tom, ze sa uplne vyhybam zlym veciam-hriechom - a ked nahodou nieco, velmi to hned lutujem a prosim o odpustenie Boha. Samozrejme, nie sme dokonali, takze sa stane, ale dolezite je olutovat. Ak mas moznost stretavaj sa s inymi uprimne veriacimi ludmi, aj v Biblii sa pise: “Lebo kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som ja medzi nimi.“

rubinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rubinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ckocka
16. júl 2020

@rubinka To asi záleží od toho ktorého boha, nie?

petruska19
16. júl 2020

@rubinka myslíš, že keď neprijímam eucharistiu tak u mňa Boh nie je prítomný?

petruska19
16. júl 2020

@rubinka katolícka cirkev (a nielen ona) zakazuje, prikazuje.... myslíš, že to Boh tak chcel?

alami
16. júl 2020

Ešte čo by som ti odporučila, zapni si na youtube akúkoľvek prednášku od Vojtecha Kodeta, je to katolícky kňaz, rehoľník. On je tak blízko Boha a cez jeho slová sa dostaneš blízko aj ty a veľa pochopíš. Ak by si chcela do skupiny veriacich mamičiek, kde by si sa tiež mohla duchovne povzbudiť, načerpať síl, čítať svedectvá a zvážiť, posúdiť si sama, tak napíš IP.

xckaret
16. júl 2020

@rubinka napis viacej....

rubinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rubinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz