Pomohla vám Dukanova diéta?

nika4495
13. jan 2020

Držali ste ju? Pomohla? Koľko ste schudli za akú dobu prípadne nejaké recepty od dnes začínam tak som zvedavá 🙂

tigev
13. jan 2020

schudla som 10kg za 4 mesiace.. postavu som mala super, dietu som zvladala bez problemov ale strasne mi zostarla tvar.. a nie preto, ze by som rapidne schudla v tvary. jednoducho sa tam prejavilo, ze je nevyvazena a ze je telo ochodobneme o ostatne potrebe latky.. niekolko kamosiek ktore ju drzali, tiez dosvadcili, ze pri nej ostarli a ani tolko neschudli, ako ostarli :( ja osobne ju uz nikdy nebudem drzat.. skor sa treba viac hybat

nika4495
autor
13. jan 2020

@tigev Ďakujem tak dúfam že to nebude môj prípad ja mám pri dieťati pohybu dosť len tie kilá nejdú dole uvidím teda koľko vydržím 🙂

korra
13. jan 2020

@nika4495 drzala som ju takmer rok, najrapidnejsie schudnutie bolo prve 2 mesiace, necitila som hlad, nebola to taka "bezna" dieta hladovacia, celkovo to zostavenie povolene/nepovolene potraviny mi vyhovovali. Ale, prve tie 2 mesiace mi to znacne rozhodilo cyklus, "nakupila" som aj hemeroidy, otruby, vitaminy, vodu som dodrziavala prisne a aj tak nestacilo. Inak pocit, energia v pohode, jedine co mi chybalo bolo ovocie, kedze som zacinala s dietou pred letom. Po cca roku (bez par mesiacov), celkovy ubytok na vahe 22kg. Samozrejme, sa dostavil aj neziaduci "spatny narast", cca 10kg, tam sa to zastabilizovalo. O nejaky cas vsak prislo tehotenstvo a bolo vymalovane. 2x som uz na dietu "gule" nenabrala a uz by aj casovo bolo horsie pripravovat sebe ine, muzovi so synom ine... Co par znamych drzalo, vacsina vydrzala cca ten rok, ale nabrali spat (rozne). Jedine susedina dcera sa drzi uz niekolky rok, ale aj cvici vela a ide skor na to "kalorickym deficitom"

sveti69
13. jan 2020

@nika4495 ja celkovo moc neodporúčam diéty. Áno počas nej možno schudneš, no ak sa potom zas vrátiš k starému stravovaniu, znovu priberieš, niekedy aj 2x toľko. Mne sa osvedčilo jesť normálne jedlá, žiadne čipsy a podobné, to jem len ak sa niečo oslavuje. Taktiež nie je dobré cez deň nič nejesť a večer zjesť úplne všetko, čo vidíš. Treba si jedlo rovnomerne rozdeliť a ak som hladná dám si niečo väčšie, čo ma zasýti a nie len keksík a potom ďalší a ďalší... A ak rada ješ tak si môžeš dovoliť jesť viac, ale potom to už musíš vyplniť fyzickými aktivistami (najlepšie viac ako 2x do týždňa, lebo inak to nemá efekt) Teda to viem ja. 😄

monillia
13. jan 2020

Držala som ju necelý mesiac už si nepamätám koľko som schudla, ale pamätám si,že na niekoľko mesiacov mi to rozhadzalo trávenie,robíš veľkú chybu,kila sa dajú schudnúť inak ako nezmyselným dietovanim,a to zmenou životného štýlu,kaloricky deficit pri ňom si navyknes na isté stravovanie, je to udržateľné a nehrozí joko efekt

lea9343
13. jan 2020

Dukanovu dietu sme drzali pred par rokmi spolu s priatelom 3 mesiace. Bolo to fakt tazke vydrzat. Priatel schudol 15 kg, ale v tvari vyzeral strasne, ako vazne chory, tmave kruhy pod ocami, zrazu mal vyrazne vrasky, aj take az akoby padnute lica, cela tvar taka divna, povolena, aj okolo pasu mu visela koza, co prd tym nikdy... Vsetci sa ho pytali, ci je chory. No a ja som neschudla nic!!!!! Prisam veru, ze ani gram!!!! Ta dukanova dieta sa neda drzat natrvalo, postupne, pomaly sme zacali pridavat normalne jedlo. Ani sme sa nenazdali a buch, priatel plus 20 kg a ja plus 5. Za nas oboch mozem povedat, ze uz v zivote nikdy ziadna dukanova dieta!!!!!!