Pomoc s notami na klavír

28. dec 2021

Ahojte, viete mi prosím pomôcť so žltým vyznačenými notami, v basovom kľúči, o aké noty ide? Ďakujem

dori2
28. dec 2021

paci sa, muz prelustil

tykat
28. dec 2021

@dori2 ...to "d" je urcite "d"? Je tam odrazka a ja by som to hrala ako znizeny ton "des" aj ked ta odrazka mi tam nedava zmysel kedze v predch.takte je sice "dis" tj.krizik ale to plati len pre ten takt nie? Ci sa mylim? Uz som dlho z hudobky 🙂

dori2
28. dec 2021

@tykat manzel tvrdi ze je to urcite spravne, ze to plati po taktoch a pc program niekedy sam da odrazku duplicitne. (je to vystudovany klavirista )

tykat
28. dec 2021

@dori2 ...diky asi to bude tym programom, lebo spravne by tam odrazka nemala byt, tak? Mne tam ta odrazka (ak to nie je "des") nedava zmysel resp.hrala by som "des" a asi podla sluchu si to opravila. Odrazky sa za mojich hudobnych cias davali bud ak sa rusilo predznamenanie na zaciatku alebo ak sa rusilo predznamenanie vramci jedneho taktu.

dori2
28. dec 2021

@tykat ano muz hovori ze to je akokeby duplicitne, automatika niektorych programov… ja som uz z hudobnej totalnw jelito, zda sa ze si nepamatam ani zaklad uz :D

tykat
28. dec 2021

@dori2 ...ja som prave ze po 30r oprasila klavir 😁 a chvilu trvalo kym som sa do toho znova dostala tak ma to zaujima.

dori2
28. dec 2021

@tykat tak prijemnu zabavu 🙂

mtlc
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
28. dec 2021

@dori2 - Ďakujem manželovi a že či by mi ešte s týmito notami vedel pomôcť 🙂 Ďakujem veľmi

dori2
28. dec 2021
autor
28. dec 2021

@dori2 Ďakujem veľmi pekne ešte raz! 🙂 veľmi mi to pomôže, zajtra sa do toho pustím 🙂

autor
1. jan 2022

Ahojte dievčatá, ak by ste boli ešte také dobré a pomohli mi aj s týmito notami žltým vyznačenými, dala som sa na Dvořákovu Humoresku, ale tie noty, ktoré idú mimo riadky, tak neviem nikdy rozlúštiť.. Ďakujem 🙂