Pomoc pri konfekčnej veľkosti šiat

diaura
9. aug 2022

Ahojte poraďte prosím:D Ja som z toho úplný debil. Potrebujem zistiť akú vlastne mám veľkosť keďže podľa každej tabuľky mam inú:D

Chcem si kúpiť saty ktoré sú 42/44(myslela som si ze to je xl)
Pas: 42
Hrudnik:47

Moje mieri sú cca
Pás 85
Hrudník 100

Ak0 myslíte že mi budu ci ako :a samozrejme ze nechcem byt v nich ako jaternica D lebo neviem už som z toho dáka dopletena

janai1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deedol
9. aug 2022

napis vysku, vahu, miery, takto sa to neda 🙂
plus obchod, z ktoreho to chces, lebo kazdy ma ine velkosti. ja mam napr. niekde 40, niekde 36/38, ale uz viem, kde ako 🙂

lindous
9. aug 2022

Neexistuje, že tie čísla pás 42 a hrudník 47 sú obvody v cm.. Daj sem screen tej tabuľky alebo posli link..

dm1
9. aug 2022

baby ved to su isto miery oblecenia ako takeho a potom plati x2

anonym00000
9. aug 2022

Nie sú to "polovičné miery"? Niektoré obchody to tak majú. Čiže ak tu uvádzaš pás 42 tak to asi bude 84. Tuším gate to má podobné na stránke

sojorez
9. aug 2022

@diaura Su to polovicne hodnoty. Pri brani mier sa meria obvod celkovo,ale zapisuju sa polovicne miery. Napr. obvod hrudnika 90 cm sa zapise ako oh 45. Dlzkove miery sa uvadzaju v celkovej dlzke. Cize miery z obchodu 84 a 97.

diaura
autor
9. aug 2022

Áno áno tu sú "polovičné mieri" šiat o ktoré mam záujem. No sú to saty od jednej pani ktorá mi poslala mieri.
A však chcela by som vedieť aj moju veľkosť do teraz som bola v tom ze mam xl XXL. No vravím furt mi to nevychádza a keď si chcem objednať nejaké saty zo stránky... neviem sa vyhovárať.

Ďalšie moje mieri 163 cm výška.. 75 vaha

veselo_neveselo
9. aug 2022

@diaura no, podla toho co pises, tak si tak x/xl, a 42 saty ti budu male. Aj podla rozmerov tych siat, sa do nich vojdes keby boli elasticke. Ale ked su z pevnejsieho materialu co drzi, tak budes ako jaternicka.
Takze, ak vlna/bavlna, s elastanom, tak to este pojde, ak ine, tak skor ber vacsie ak sa da.

veselo_neveselo
9. aug 2022

@diaura a este, sice si mozes mysliet, ze mas x/xl, ale aj tak je treba vzdy pozriet velkostnu tabulku, lebo vyrobcovia sa lisia vo velkostiach. Taky tovar z talianskej, alebo francuzskej produkcie vo velkosti xl zarucene neoblecies 🙂 Kdezto nieco z Usa ci UK, by si bola prekvapena, ze budes aj L. 😉

deedol
9. aug 2022

@diaura si zhruba ako ja a ja to mam teda velmi rozne - ako pisu baby, zavisi to velmi od strihu a materialu. v nejakom bonprixe a pod mam velkost 36/38 (kupujem si volnejsie strihy), v niektorych obchodoch neobleciem ani 42. pri tychto nasich mierach je tazko kupovat na dialku 🙂

diaura
autor
9. aug 2022

@veselo_neveselo aha rozumiem. Ďakujem konečne za normálne vysvetlenie 🙂 pozriem určite niečo iné a dakujem

diaura
autor
9. aug 2022

@deedol 🙂 áno presne. Tiež sa mi ťažko objednáva a doma mám veci prisahal bohu od Mka po XXL.
Dokonca aj v práci mám tričko L a bundu pracovnú M... preto som taká domotana z toho lebo keď si niečo kupujem tak kupujem od oka a od toho ze si to samozrejme vyskúšam🙂

diaura
autor
9. aug 2022

Tak teda ako to je keď mi veľkosť šiat na stránke ukazuje Hrudník na xl a pas na xxl .. tak aké si mam teda vybrať tie xxl?

monillia
9. aug 2022

@diaura veľmi záleží aj od strihu šiat. Ja mám pocit,že výrobcovia tie veľkosti úplne len tak z brucha hádžu, tiež mám obovske rozpätie a topánky tiež od 39 po 41

lenkakravcova
9. aug 2022

@diaura Áno, určite väčšie. Ak by ti bol pas širší o 2cm, vieš to spraviť zicherkou. Ale keď budeš vyzerať ako dažďovka v sáčku, tak to nespravíš ničím.
Pri najhoršom ich do 14 dní vráť/výmeň za inú veľkosť (v tom prípade je lepšie taktiež väčšie, menšie keby boli malé, by si mohla poškodiť a už nevrátiš).