Pomoc ohľadom 10 mesačného psíka

kiki122
22. okt 2020

Dobrý deň mám 10mesacnu fenku cane corso. Mam ju od 5tich mesiacov a mám ju vnútri v dome (nemali sme plot). Teraz uz máme plot a záhradu hotovú a chcela by som ju dat von samozrejme zateplena búda a kedy ona bude chcieť bude mať prístup dnu. Chcem sa spýtať ci ma niekto skúsenosti ako to spraviť. Lebo nemôžem ju len tak zo dna na den vyhodiť von tak ju každý den púšťam na hodinku max 2. Potom sa pýta dnu. Myslíte ze si zvykne? Ona sa nepýta tak ze by knucala, zavijala alebo škrábala. Ide ku dverám a čaká kym jej otvorím. Aj ked sme boli raz na chate, nemohla ísť dnu tak sme ju 2 noci nechali vonku. Vydržala v pohode len v noci zavijala. Ale to tam bola prvý krát nevedela co sa deje. Myslíte ze si zvykne. Lebo mať vnútri takého obrovského psa to je len nonstop upratovať sliny a chlpy.

krisbar
22. okt 2020

Jasne ze zvykne. Ty to prezivas viac ako ona. Proste to jej cakanie pri dverach nepovazuj za jej pokus o snahu ist dnu (aj ked samozrejme vnitri by chcela byt ) ale o to ze chce byt blizsie pri vas.
Pes si zvykne na hocico. A ked bude mat aj pristup dnu, napr v zlom pocasi tak o to bude stastnejsia...a ver ze aj vy.
A este by som jej vytvorila nejake slovicko ktorym by ste jej naznacili ze toto je chvila ked bude vonku napr. "Zostan". " vonku". My mame napr slovicko "prideme" ked ideme bez nich von a oni vtedy uz len cakaju kedy odideme. Ale necakaju ze idu s nami. A slovicko "ideme voon?" A vtedy idu do vyvrtky 🤣

vika12341234
22. okt 2020

Priateľ má šteniatko labradora, doteraz sa snažili aby šteniatko nebolo samé doma(Max tak na dve tri h ostalo stena samé) lenže služby v práci vysli tak že šteniatko 3mesacne ostalo samé na 7h, to že bola mlacka na zemy to nevadí ale to šteniatko rozbilo dve kvetináče s kvetmi, roztrhala tri knižky z kbihovnicky, rozkusala listu z podlahy a videli že nemôže viac ostať takto sama, cez deň keď nikto nie je doma nechajú ju vonku(plot maju, a bránka sa zamyka,) urobili to z dna na deň a vidno aj na šteniatku že je spokojné lebo ma viac priestoru ako v dome

simona92101
22. okt 2020

@kiki122 treba ju hlavne naucit cim skor,nevyhodit ju v tych najv.mrazoch zo dna na den.nevyhodou je,ze caňáci nemaju podsadu,cize ked bude ozaj kosa,bude jej zima 😕 treba ju uz ucit,aby jej srst privykla na pocasie,a trosku zhrubla.pripravit zateplenu budu,nedavat tam ale madrac,ale bud slamu alebo drevitu vlnu,ked jej bude zima,tak si tam zalezie a pekne si to vyhreje.plus zvysit prijem kalorii,aby trosku nabrala na zimu(pozor na klby).

simona92101
22. okt 2020

@kiki122 a este ma napadlo,ze ju treba nechavat vonku uz dlhsie,ked je teraz vonku fajn,a skusit potom aj na noc.

kiki122
autor
22. okt 2020

@simona92101 robili sme to tak odkedy je plot ze ráno von a každý deň dlhšie az kym neprišla ku dverám ze chce ísť dnu.

@krisbar
Dnes som si povedala ze vyskúšam ju dat na noc ešte kym je vonku teplo. Tak uvidíme ale chuderka stojí pred dverami balkónovými a smutne pozerá dnu. Trochu aj poknuckava ale nie hlasno.

zalka
22. okt 2020

@kiki122 my sme našeho naučili po 4 mesiacoch v dome , na búdu tak, že sme mu zaobstarali mačičku.
Postavili sme konečne zateplenú búdu. A zatvárame ho , ináč by drichmal pri dverách v pelechu, čo nechceme dopustiť - je to mix beagla, čiže tiež krátkosrstý . Má ohrádku kolo búdy ( koterec sme ešte nestihli ) tak do búdy si zvykol tak, že mu hodíme piškotky, on vleze vyžere piškotky a ostáva už v búde spať. A na začiatku chodila tam spať aj mačka, no od kedy pred rokom vrhla tak už k nemu nechodí spávať. No dva roky spávali spolu v búde :D