Pomeranian - skúsenosti

fedorka13579
23. jún 2015

Dobrý deň,

chcela by som si kúpiť psa-trpasličieho špica (pomeraniana). Má niekto z vás skúsenosti s týmto plemenom? Budem rada, ak mi napíšete jeho povahu atď...

Na rôznych inzerátoch som si všimla, že tieto plemená sú predražené.
Poznáte nejaký obchod/stránku... kde sú tieto psy lacnejšie? Alebo je toto plemeno všeobecne také drahé 🙂.

btus
11. feb 2019

v prvom rade - pes s PP. Inak kupuješ mačku vo vreci. Niečo také ako "čistokrvné bez PP" neexistuje. Len PP je zárukou povodu, zdravia, povahy...... Cena je adekvátka plemenu. A v žiadnom prípade nekupovať z Dunajskej Stredy - je to množiteľka

dominika_sk
11. feb 2019

Predraženy to je kolko peňazi? Kolko by si si predstavovala?

giuditta
29. aug 2019

Pomeranian je drahý, luxusný pes nakoľko je veľmi ťažký chov (málo šteniat a iné komplikácie).
Ja už 2.rok sledujem chovateľov, zisťujem od koho si kúpiť pekné, čistokrvné šteniatko bez predkov špicov...cena tých originál Pomíkov (guľatá hlava, hrubé nožičky,krátky ňufačiky, medvedí vzhľad) je neraz 4000€ alebo viac.. pokial rodičia sú šampiňóny rôznych štátov, cena šteniat sa môže vyšplhať až do nebies.
Keď Pomik, tak iba cez chovnu stanicu, nikdy nie bez PP!
To su kríženci špicov!! Cena menej pekných šteniat, alebo s "kozmetickými chybami" ale s PP, stoja okolo 1500-1700€...našla som aj za 2500€ ale stále som tam videla chybyčky.
Strava je tiež finančne náročná kvôli srsti...videla som psíka kúpeného za 1500€ cez Bazos a chúďatko má genetickú vadu, takmer po celom tele mu vypadala srsť, je akoby nahý,
sem- tam nekvalitné chĺpky mu trčia z kože a choroby tiež sa objavia rýchlo pri geneticky chorých jedincoch😕.. Takže pokiaľ nechcete tisíce investovať do kvalitného psa, radšej kukajte po inom plemene🤷‍♀️

zuzankach
29. okt 2020

giuditta už si kúpila pomička ? 🐶😊