Policajt ma pozdravil

9. aug 2022

Dnes sa mi stala taká nezvyčajná vec. Kráčala som po chodníku, oproti mne dvaja policajti, chcela som sa im vyhnúť, ale vyhli sa oni a jeden z nich ma ešte aj slušne pozdravil (prvý). Normálne ma to zaskočilo. :D Akože milo, príjemne. Ešte sa mi to nestalo. Mám ich zafixovaných ako tých naháňačov pokút a pod. Stáva sa to aj vám, je to bežné? :D Nemyslím automatický pozdrav pri zastavení auta, ale len tak, keď kráčate ulicou. Či má človek zdraviť policajta, lebo je to policajt? Len sa zamýšlam 🙂

ibrunova
9. aug 2022

Poviem ti tajomstvo. Sú to úplne bežní ľudia 😂😂

autor
9. aug 2022

To viem aj ja. :D

sszuzu8
9. aug 2022

Ja sa im zdravím keď vidím ze strážia pred školou kde nosím deti. Vždy sa pekne usmeju a pozdravia naspäť

noami12
9. aug 2022

Nič na tom také zvláštne neni, nie každý policajt je arogantný a neviem aký sú aj ľudský, láskavý stále sú to normálny ľudia aj keď majú uniformu, tak isto ako taká letuška - jasne že ju nikto nevníma ako políciu, veľa ľudí má políciu zafixovanu v hlave že sú zlý- ako takú výstrahu 🙂
A možno že si sa mu aj páčila 🙂
Ja som zasa raz v noci isla okolo jedneho auta a privolala hliadku lebo som mala podozrenie ze vykradli niekomu auto, lebo boli na aute otvorené dvere a nakoniec aj to auto vykradnute naozaj bolo, ten policajt podľa občianskeho hneď ma našiel na FB a začal mi vypisovať, chodili sme chvíľku aj von, bol milý ale moc karierista 🙂

janetinka27
9. aug 2022

robila som par rokov u policajtov ako civil a vsetci sa tam zdravili.budova mala sest poschodi, takze nas tam bolo naozaj vela a kazdy zdravil automaticky kazdeho,aj 3 x denne, proste vzdy. mozno to maju spojene aj so sluzobnym spravanim, kedy sa tiez zdravia, oslovuju hodnostou atd. ma to aj svoje vyhody, pretoze nemusis riesit slusnost abo co,proste pozdravis vzdy. mne sa tiez uz stalo,ze som stretla na osamelom mieste neznamych policajtov a vzdy sme sa pozdravili a sli dalej.
my sme mali v praci aj vseobecny pokyn o zdraveni a pamatam si,ze tam boli popisane aj situacie,kedy sa nezdravime, napriklad na wc 😀
ked som potom presla na ine pracovisko v inom meste,kde robia len civili,tak som si nemohla zvyknut na "nezdravenie". dokonca mi raz povedala jedna starsia kolegyna "nemusis sa nam zdravit vzdy,ked prides pocas dna do nasej kancelarie, my sa zdravime len rano jedenkrat".
tak potom som sa uz niektorym ludom nezdravila pri kazdom stretnuti. ale inak mi to ostalo a casto sa mi stane,ze sa ludia z pracoviska uz na druhy pozdrav pocas dna neodzdravia

evaachesa
9. aug 2022

Možno si ťa s niekým pomýlil. 🤭

autor
9. aug 2022

@noami12 jej, to je milý príbeh 🙂 ja som sa doteraz úspešne kontaktom s policajtmi vyhýbala - v akomkoľvek zmysle 🙂
@janetinka27 super, ďakujem za odpoveď, skvelé takto nahliadnuť, ako to tam funguje 🙂

jakoma
9. aug 2022

Mozno pozdravil preto, ze ste sa skoro zrazili, niekto pozdravi, niekto povie pardon / s dovolenim a niekto je ticho.

noami12
9. aug 2022

Ale mam aj skúsenosť ze v parku som s maminu sedela na lavičke cez núdzový stav a prechadzali okolo nas zasa mestský policajti, pozdravili a hneď nám začali vyčítať ze sedíme vedľa seba ze nemáme 2 m odstup, no ale moja mamina hneď im že no ani vy nemáte 2 metre odstup ( stali vedľa seba ) 😀 tak oni boli taky arogantnejsi, ale podľa mňa to je hlavne o človeku, niektorý policajt za to že nosí uniformu si myslí o sebe moc, niektorý to berú ako povolanie a su sami sebou 🙂

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
isis234
9. aug 2022

@janetinka27 presne, u policajtov sa zdravý celý deň a páči sa mi to

dagmarovita
9. aug 2022

U slusnych ludí normálne

vilma7
9. aug 2022

@noami12 oje, tak niečo podobné sa stalo aj vo Švajčiarsku kde žijem a tu mal policajt z toho pekné problémy, lebo to je protizákonné... tuším aj výpoveď dostal.

vilma7
9. aug 2022

Vo Švajčiarsku je to bežné, že sa policajti zdravia, hlavne v menšom mestečku. Tu sa zdravia niekedy aj cudzí ľudia.

ukulela
9. aug 2022

Ja, ked idem a oproti len jeden clovek na ulici, vzdy sa pozdravim. Ked idu davy,nie. Ale tskto ano. Vzdy mi bolo blbe minut cloveka a nepozdravit sa.

veve889
9. aug 2022

@janetinka27 u nas vo firme sa tiez tak ludia zdravia, aj viac raz do dna. Len ja zijem v Rakusku a robim vo velkej firme. No bol to najprv nezvyk ale po case som si na to zvykla a je to mile.

adeladulova
9. aug 2022

Aj ja zdravim policajtov. Aj doktorov, aj hasicov ak vidim (casto chodievam okolo ich budovy, niekedy maju otvorene garazove dvere napr). Zda sa mi to normalne, su to zachranne zlozky a chovak k nim uctu.
Ale co riešiš. Asi si sa mu páčila. Mna minule na ulici pozdravil mlady chalan na kolobežke "čaves", ale pisat to sem by ma nenapadlo

noami12
9. aug 2022

@vilma7 áno? Mne to aj bolo divne, lebo veď ochrana osobných údajov, ale zasa na fb ma mohol nájsť aj v návrhoch ( aj keď viem ze nie, lebo hodinu po tom čo som prišla domov tak mi písal) 😀

andreatytler
10. aug 2022

Asi videl tvoju povodnu snahu sa im vyhnut a tak na to reagoval tak ze pozdravil. V preklade by som ten pozdav chapala asi tak: "Vidim ze mate trochu obavy alebo pochybnosti z uniformovanej osoby, nebojte, vsetko je v poriadku."
Som rada ze si o tom sem napisala. Vacsinou len zle skusenosti ludia pisu. Dobre padne si precitat aj o niecom co potesi.

modrykonik1237
10. aug 2022

Niekedy stačí milý úsmev, pozdrav, aby sme si zmenili mienku - k lepšiemu. Mne raz do pamätníka jeden mne vzácny človek napísal: 'Správaj sa tak, aby ľudia po stretnutí s tebou odchádzali vždy o niečo šťastnejší '.

vilma7
10. aug 2022

@noami12 presne, ochrana osobných údajov. Keby ho udas na polícii, tak by mal z toho problém. Zneužite moci.

aduskatt
10. aug 2022

zdraví ma zakaždým, keď príde domov z práce🙂)))))) úplne normálny chlap so základmi slušného správania sa

valeria_h
5. jan 2023

Áno, aj mňa pozdravia. Nedávno som išla z práce a mala som super náladu, usmievala som sa ako slniečko na hnoji a hlava v oblakoch. Tiež išli oproti mne a ja som sa stále usmievala, bez toho aby som si to uvedomovala a tak sa usmial tiež a pozdravil 😁 akcia - reakcia.

jesenzima
5. jan 2023

To, že má pozdravil policajt, by ma zaujalo keby som mala tak 9 rokov, a mala z toho zážitok... 😃

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz