Pokuta za jazdu bez dokladov

veronikaa61
8. apr 2013

chcem sa opýtať, čo sa zapisuje do registra trestov? Stala sa mi totiž taká vec, šoférovala som bez vodičáku (mám ho len som ho nemala pri sebe) požičané auto, ktoré nemalo platnú STK ani EK( o čom som nevedela) , pričom som ťukla časť auta. policajti ktorý šli okolo sa pristavili dali mi pokutu 60 eur za jazdu bez dokladov a za neplatné STK a EK, ktorú som na mieste zaplatila a dali mi iba potvrdenie o zaplatení. Preto sa chcem opýtať či to budem mať zapísané? dokedy? prípadne či sa to po nejakom čase automaticky maže?

sissy27
8. apr 2013

@veronikaa61 register trestov - už len samotný názov dosť veľa napovedá 🙂 a trošku pohnúť šedou mozgovou kôrou... jazda bez dokladov, neplatnej EK a STK pokiaľ viem, nie je trestný čin, ale dopravný priestupok...

sisaha
8. apr 2013

@veronikaa61 v registri trestov nebudes mat nic, maximalne v karte vodica, ale skor si myslim, ze tam sa zapisuju vaznejsie priestupky, ako zabudlivost... 😉

ivoninka
8. apr 2013

presne tak, register trestov a 60 eurove pokuty od policajtov su dve rozne veci

cuculik1
9. apr 2013

@veronikaa61 v karte vodica to budes mat zapisane 100%. To je povinnost policajta ti tam zapisat. Tak ako baby napisali jedna sa o dopravny priestupok a nie trestny cin, takze v registri tr. To zapisane mat nebudes.

veronikaa61
autor
9. apr 2013

tak to som si myslela ze to niekam napísu len som nevedela kde presne. dakujem. a neviete ci to tam ostáva na stálo alebo sa to ponejakom case vymazuje?

cuculik1
9. apr 2013

@veronikaa61 na stalo

cuculik1
9. apr 2013

@veronikaa61 teda kym sa databaza nezmeni alebo nieco take, ale takyto zapis vobec nic neznamena. Iba ak by si ich mala viac mohlo by sa napr. Pri urcovani vysky pokuty za nejaky dalsi priestupok na to prihliadat. Ale jeden dopr. Priestupok ma skoro kazdy.

veronikaa61
autor
9. apr 2013

ďakujem za info

mimkao
9. apr 2013

@cuculik1 ja ešte nemááám. 😀 😀