Pohnevaní pre bábovku

7. júl 2020

S manželom sme sa dnes pohnevali kvôli bábovke, ktorú som upiekla 🤦🤷 Nebola to hádka, nekričali sme na seba, ale sme na seba urazení. Manžel má veľmi rád bábovku, najradšej takú, ako pečie jeho mama. Ale nemyslím si, že je to len preto, že je to bábovka "od mamičky", svokra pečie naozaj veľmi chutnú, mäkkú a vláčnu bábovku. Ale mňa zaujal pred časom na nete jeden recept na bábovku s citrónom a gréckym jogurtom, tak som sa dnes rozhodla vyskúšať tento recept. Keď prišiel manžel z práce, práve som bola s deťmi v kuchyni a bábovka bola ešte teplá na linke. Čakala som na jeho reakciu, keď ju uvidí. Prišiel do kuchyne, bez slova si hneď kúsok vzal a tak som začala vysvetľovať, že to je iná bábovka, nie taká, ako robí jeho mama. A z neho vyšlo len nejaké citoslovce vyjadrujúce sklamanie. Tak som sa nahnevala a povedala som mu, že ju jesť nemusí, že ju zjeme aj bez neho. Tak sa nahneval aj on a povedal, že radšej ide preč, lebo som nabrúsená. Tak ženy, nepíšem to sem, lebo potrebujem počuť vlnu kritiky na môjho muža, chcela by som len počuť nejaké nezaujaté názory, či som mimo ja, on, alebo obaja 😅 my máme taký "dar" pohádať sa pre totálne somariny. Ďakujem za vaše postrehy 😉

natalienka12
7. júl 2020

Mat tvoje problemy...😂😂😂

terezia1477
7. júl 2020

Jaj 😁😁

Ja by som to neriesila asi. Alebo by som prisla s este jednym kusom babovky a ze niesom nabrusena, ale ze nabuduce moze skusir upiect nieco on

syslik81
7. júl 2020

obaja mimo ... manzel mal chut na jeho babovku a bol sklamany - stava sa .. ak mu nechutila mal ta i tak pochvalit ale povedat ze to nieje nic pre neho ale deti si daju ..a ty si sa tiez mohla vyhnut tym poznamkam ... vecer si dajte inu "babovku" a bude klud

alchemilkazltozelena
7. júl 2020

To naozaj toto pises na kona? Cakam kedy sem niekto napise ze riesi s ktorou rukou sa poutiera na wc.... bez urazky... to uz ludia naozaj nedokazu nic sami vyriesit? Bez netu a cudzich ludi? 🙈🙈🙈

zirafienka
7. júl 2020

👍

evamea
7. júl 2020

No totálne zbytočná hádka. Veď to, že mu nechutila, alebo nebola podľa jeho predstáv, neznamená, že sa človek má hneď kvôli tomu nahnevať. Niekedy stačí zmeniť "Keď ti nechutí, zjeme ju aj bez teba" za "..nevadí, chcela som vyskúšať, hoc som sa snažila, ale možno bude chutiť deťom, ." Tiež by som nebola zrovna asi príjemná, keby prídem z práce, ochutnám niečo, čo mi neulahodí a ešte by som bola ja tá zlá, ktorá si dovolila nepochváliť pre mňa zvláštnu chuťovú kombináciu. Neviem. To, že sa nepustil do konfliktu, je si myslím v poriadku, nabrúsená si bola, to nepopieraš. Veď je to len bábovka. 🙂

dskjhfdlkdjhl
7. júl 2020

Obaja ste divni. Predsa aj ked ma on rad jeden kolac, to neznamena, ze by nemohol skusit aj iny a Ty si mu naco vobec hovorila, ze je to iny recept, ved na to by prisiel sam, zbytocne si hned na uvod svoju pracu zhodila. Celkovo hadka na urovni pieskovych baboviek a ohromny vzor pre deti.

guiseppinka
7. júl 2020

Toto poznam. Mam to bezne doma. Spada to do kategorie nemam problem, tak si ho vyrobim. My sme sa raz pohadali na farbe misky, lebo u nas bola odjakziva ta miska fialova a on ju nasiel medzi fuchsiovymi odtienmi ruzovej. Druhykrat sme sa pohadali, ked to vytiahol pred kamosom...
Ako tu by som neriesila - nechuti, nejedz. Nechces sa rozpravat, tak bud ticho. Ak mu nechutila,pochvalit ta nemusel (to by som nerobila ani ja). Nasere to, ale ja to pustam z hlavy hned a chlapa to stve este 4 dni... No budem si zneprijemnovat zivot? Nie, naco

bobulka109
7. júl 2020

to je akoze vtip? nuda cez prazdniny? lebo dospely clovek toto ked v manzelstve riesi tak potom len 3 bodky...

hettinka
7. júl 2020

Ja som sa s mužom ešte hádam nikdy nepohádala pre vážnu vec, vždy pre hlúposti...

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana_eyre_2
7. júl 2020

😂😂😂 sranda čítať niekoho hádky pre blbost, ale nedovolím si tipnut toho kto z vás mal pravdu 😂😂.. my sme sa minule pohádali na tom, že som umývala okno a špinavu servítku som hodila dole na záhradu, chcela som ju vyhodiť keď zídem dole.. on pomedzi to začal polievať tak som ho poprosila či by nemohol tu vreckovku vyhodiť skôr ako sa zmoci.. on mal dojem že to hovorím nervózne, tak mi nervózne odpovedal na čo som sa nahnevala a povedala mu že mu už homeoffice skodi.. takže sme sa pohádali pre špinavú vreckovku na tráve 😂😂😂 všeličo sa stáva.. ale ešte ma nenapadlo si od niekoho pýtať rozsudok kto mal v hadke pravdu..

evaachesa
7. júl 2020

Tak mne by bolo trapne vobec zalozit takuto diskusiu aj ked anonymne 🤦‍♀️

hettinka
7. júl 2020

@jana_eyre_2 ja som raz (podľa môjho muža) zle vytiahla v aute klúč zo spínacej skrinky ... 3 dni sme sa nebavili.

eliska13
7. júl 2020

To je milé citat😀najviac sa mi páči "čakala som na jeho reakciu, keď ju uvidi"😅veď si musela predpokladať, že tu od jeho maminky žiadna netromfne.Klasicka hádka o ničom ty si sa snažila nedostala si ocenenie si sklamaná a on povie, že robíš z komára somára a si vztahovacna.
U nás by bol rád, že sa mu ešte usla😜

jana_eyre_2
7. júl 2020

@hettinka 😂 taketo hádky sú asi korenie vztahu..

kakakina
7. júl 2020

Druhy krát nič Nehovor, lebo kebyže ho neupozornil, ani nevie že je ta babovka iná . Akovravi môj muž, žena keď sa chce hádať tak pre to urobí všetko 😜

mariejenka
7. júl 2020

Zbytočná hádka, tak ako moja s mojím pre Pizzu,ktora nebola kupena😂😂😂😂stava sa...

katpizur
7. júl 2020

Takato hadka to je nic, to keby si mam hlavu robit z takychto veci, tak neviem kde by som bola 😀

caroline_
7. júl 2020

dakujem za tento prispevok, v tomto momente idem podakovat svojmu manzelovi za to aky je, aby mi ofrflal jedlo len preto ze nechuti ako od mamicky,asi by ma drblo.aj ked mne minule povedal ze varim lepsie ako jeho mama :D takze pridavam sa na tvoju stranu :D

sunny8
7. júl 2020

To vážne sa niekto dokáže pre toto pohádať ?

marca12
7. júl 2020

Ty si mimo. Tak zahundral citoslovce a co? Vyjadril len svoj nazor. Nemusela si ho zavalit zdutymi narazkami ako ju nemusi jest. My zeny by sme si velakrat mohli odpustit tieto blbe poznamky 😀 ano aj ja sa obcas nezdrzim a mam nemiestnu poznamku. A nic si z toho nerob,takto sa kazdy obcas pochyti.

bmuller
7. júl 2020

@alchemilkazltozelena No neviem, niektori chlapi su taki zabetonovani vo zvykoch na jedlo "ako od mamicky", ze to manzelku moze naozaj zranit a urazit. Kamoska musela aj s rodinou chodit prvych par rokov na Vianoce cez tristvrte Slovenska k muzovym rodicom, lebo "mama varila lepsie".
Btw. dufam, ze podobne kriticky reagujes pri desiatkach tem "mozem byt tehotna", alebo "vidite tam dve ciarky"...

asia83
7. júl 2020

Však si vypýtajte recept od jeho mamy. Ja tak robím, keď mužovi niečo veľmi chutí od svojej mamy a je to fakt lepšie ako keď ja urobím (nie je toho veľa, ehm). No, mne by tiež asi nechutila bábovka s gréckym jogurtom...klasika je klasika.

negymama
7. júl 2020

Vies co moja zlata. Vydlab sa ty na cele to babovkovanie.

S muzom sa iste mate radi a vychadzate a pre taku hovadinu si nebudete kazit naladu. Vzdy pred navstevou jeho mamy, nech synacik mamke zavola, ze si prosi tu svoju vysnenu babovku z detstva, svokra iste vdacne upecie a chlap sa nabazi. Ide skor o nejake lipnutie na spomienkach z detstva, nez o skutocnu babovku.

A ty si pec svoje. svoje kolace ako ty chces a vies. Ty tvor pre vasu rodinu, vase deti - svoje vlastne tradicie, vlastne postupy, vlastne kolace... na ktorych neskor mozu lipnut ci spominat, alebo aj nemusia.

taga
7. júl 2020

To fakt takuto banalitu niekto realne riesi dlhsie ako 3 minuty? U nas by ofrflal, ja by som povedala trhni si a koniec. Fakt, kolko mate rokov?

misica16
7. júl 2020

Prepáč, ale smejem sa 😀😀.to ako keby som o nás čítala 😀 najhoršie sú pokusy o spoločné varenie a teda toto, že ja som si myslela a on si myslel 😀😀 len škoda, že nikto nič nepovie a presne pre také hovadiny sa hádame aj my. Aspoň sa teraz necítim čudne. Úprimne my ženy asi máme takú malinkú potrebu si domýšľať, lebo ja tiež mám niekedy pocit, že mu nechutí a keď sa ku tomu neskôr dostaneme tak zistím, že sa mu proste len po robote nechcelo hodnotiť moje kulinárske umenie 😀😀😀

negymama
7. júl 2020

A inak my sme sa s muzom prve roky tak hnevali pre makovniky.

Mne skor idu piskotove , babovkove cesta, kolace s posypkou, bublaniny, torty... ja som typ ktory ma v pazi recepty, vzdy varim a peciem original... bez merania a vazenia, max. na hrnceky. Viem odhadnut cesto, vzdy to kazdemu chuti, a prakticky neznasam dookola piect to iste. Keby som mala "titerovat" do dokonalosti nejaky konkretny babovkovy ci iny cerept, jednak by sa mi to asi zkazilo, jednak asi by ma piclo od nudy.

Muz je naopak z domu konzervativnejsi... furt chcel nejake tie kysnute cesta a kolace, ku ktorym ja nemam vztah, robila som to nasrata a bez nalady, potom nevysli dobre, zatym jeho kritika, na dlhu dobu ma presla chut nieco take piect.. .po case ma opat ukecal. a tak dookola.
Teraz ma od mamy co pecie mama, odo mna moje. a vybavene.

A povedzme si rovno, robil by toto muz autorky. ze by sa bavkal s nejakou vecou, nemusi byt len kolac, hocico. len aby to bolo presne take ako to ona mala u rodicov v detstve?

nikola1234n
7. júl 2020

To sa stava vsade a ja viem co potrebujes...ty si neni na vine 😁 kazda sem tam potrebuje sa postazovat aj ked to su malickosti ;) uplne v pohode a super ze si napisala.. ja by som si tu babovku urcite dala 😁😁

loginexistuje
7. júl 2020

pozri kym riesis s muzom toto je to dobre chapem ze ta to stve aj ked to zaňena ze nemate vazne problemy na riesenie napr vazne choroby seba co deti existencne problemy a pod
kludne si ries taketo drobnosti lebo to znamena ze sa mas velmi dobre