Podvodníčka cez WhatsApp

majka2959
5. apr 2022

Ahojte!
Chcela by som upozorniť na podvodné praktiky, ktoré sa mi dnes stali. Pomáham staršej príbuznej s predajom nepotrebných vecí. Dnes poobede sa mi na inzerát na Bazoši cez WhatsApp ozvala jedna žena, že má záujem o jednu nadrozmernú vec. Ponúkla odvoz kuriérom. Aby som skrátila četovanie, vyplynulo z toho, že chce objednať kuriéra cez Packetu, nech jej napíšem svoju adresu, ona zaplatí peniaze na účet a že kuriér príde pre tovar v piatok. Zdalo sa mi to čudné, skúšala som jej volať naspäť, ale telefón mi nebrala. Trochu podmienky Packety poznám, preto som radšej zavolala priamo do Packety. Pani na ústredni ma hneď po prvých slovách prerušila so slovami, že to je podvod, veľa ľudí sa takto dá nachytať. Povedala mi, že to bola správna vec, keď som im zavolala. Podvodníčke som potom odpísala a ona tiež šikovne, že si to s tovarom rozmyslela a že ju už nemám kontaktovať. Chvíľu po tom, čo som túto nepríjemnú vec vyriešila, som počúvala správy z rozhlasu a tam hovorili o podobnom prípade, kedy si niekto objednal korčule s tým, že príde kuriér, dotyčný klikol na link a nakoniec zistil, že mu 3x odišla platba na ruský účet. Teraz som si uvedomila, že aj pani, ktorá ma kontaktovala, mala ruské meno.

kacusik69
5. apr 2022

plny Google takychto podvodov, nonstop ktosi

dominikac321
5. apr 2022

ved to tu koluje uz pol roka...

janai1
5. apr 2022

Vtipné ako to tu pomaly každý deň niekto pridá a je celý šokovaný... Hlavne ze sa to všade rieši už dobrého pol roka ak nie viac

nika_val
5. apr 2022

Ja som na toto dopalatila pred 2týždnami 😁😁 nie netušila som že takto sa robia podvody
Naštastie som rýchlo kartu zablokovala aby sa k ničomu pani nedostala.. odvtedy som sa s tým stretla ďalších 4krát a všetci rovnako skúšali 🤦‍♀️

savoya
6. apr 2022

Bazos je uplne zavíreny,ja tu stranku ani radsej nenavstevujem.

karolinakr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brembo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karolinakr
6. apr 2022

@brembo ppšli im par kontajnerov 🤣

majka2959
autor
25. apr 2022

Dobrý deň! Ďakujem za všetky komentáre. Dôvodom, prečo som na túto záležitosť upozornila, aj keď to počujeme a čítame zo všetkých strán, je skutočnosť, že podvodníci sú stále vynaliezavejší a sofistikovanejší. Môj príspevok s názvom Podvodníčka mi bol zmenený na Podvodníčka na Whatsappe, ale nedávno číslo, ktoré som si od tejto podvodníčky uložila, mi ukázalo, že sa prihlásila aj do Viberu. Takže nech je to akákoľvek sociálna skupina či bazoš, bazár atď., je treba si dávať pozor. Ostražitosti nie je nikdy dosť.