Podvod - Marcus Spurway

vktria
19. okt 2023

Ahojte,
Chcela by som sa opýtať či tu je niekto, kto má skúsenosť as francúzkou firmou Marcus Spurway. Našla som od nich pracovnú ponuku ľahká práca a privyrobenie na doma balenie a dopĺňanie parfumov a etiketovanie. Od začiatku som bola voči tomu skeptická, ale hľadala som si prácu a penicillin žky by sa zyšli, bola to dobre platená práca. Lenže to som ešte nevedela, že bude xy poplatkov čo budú vkuse vyžadovať. Skrátene prišla som o nie malý peniaz požadovali prniaze za poistenie, registráciu,prepravu atď a už mi to prišlo ako podvod, tak som začala žiadať svoje peniaze naspäť ani som pre nich nestihla pracovať pretože mi ani žiadny materiál neprišiel vkuse len sľuby a prt z toho. Zakaždým je daky problém, vymluvy pritom preposlanie peňazí trvá reálne dva kliky a max dva dni. Viem že tá firma skutočne existuje, aj som si to overila. Ale reálne mi nevedia poslať moje peniaze za 4 mesiace. Aj som si osobne písala s ich riaditeľom ktorý mi všetko vybavil a sľúbil mi,že svoje peniaze uvidím na konci mesiaca. Už začal dávno další a zase dáky problém, úprimne mi dochádza trpezlivosť. Preto sa chcem opýtať či je tu niekto kto má s nimi skúsenosť alebo poradiť ako v taktomto prípade postupovať. Keby mi na tom tak nezáležalo, tak to nechám tak, ale viem, že tie peniaze som si vydrela v práci a určite nenechám aby ma niekto okradol..
Ďakujem

kajulqa47
19. okt 2023

@vktria bolo to sprostredkované zamestnanie cez nejakého človeka alebo rovno cez ich firmu?

maranco
19. okt 2023

@vktria odosielateľ mal mailovú adresu @marcus-spurway.com ?
Pravdepodobne si si písala s podvodníkom, ktorý sa za tú firmu vydával.

Základná zásada, ak pre niekoho máš pracovať, tak on ti platí za prácu a nie ty jemu. Žiadne poplatky vopred. Nech si ich odpočíta z tvojej výplaty. Oni ťa budú dovtedy naťahovať dokedy budeš ochotná platiť poplatky a ak už nič nedostanú tak sa odmlčia.

To je rovnaký podvod, ako dedičstvo po umierajúcej, lekár zo Sýrie, vojak na lodi a hocičo iné. Majú pre teba peniaze, ale najprv treba zaplatiť daň, poistenie, kuriéra, clo, notára, tlmočníka, poplatok za zahraničný prevod...

maranco
19. okt 2023

@vktria a akým spôsobom si im posielala peniaze? cez bitcoinmat, alebo prevod na účet?

vktria
autor
19. okt 2023

V inzeráte bol uvedený tento email: mrcusspurway@gmail.com bol to email na sekretárku, ktorá odomna prve požadovala základne informácie na vyplnenie dohody, poslala mi svoj občiansky preukaz, miesto firmy, IČO-DIČ na overenie, aby som si nemyslela, že to je podvod. Všetko prebiehalo normálne prv chcela peniaze za registráciu, potom mi dohodla čas a datum kedy mi príde zasiela s parfummy ktoré ja naplníme a oni si po to znovu prídu a zašlú mi ďalšiu zásielku. Lenže mne nič neprišlo. Ohradili sa na to že im zlyhala doprava. Potom požadovali peniaze za poistenie, aby mi výplata chodila na čas, nejaké výhody atď. Určili čas a datum. Všetko bolo super kontaktovala ma dorucovacia sluzba cez tento email: deliverymarcusspurway@gmail.co
Mali prísť o 17:00 písali mi o 16:00 že za hodinu sú u mna. Odvety sa neozvali a napísali na druhý deň že ich zastavili na colnici a požadovali ďalšiu čiastku 😄 čo mi už neprišlo Ok keďže hranice sú odomna dosť daleko a kontaktovali ma ešte hodinu pred dorucenim že sú sa chvíľu u mňa. Nechcela som ďalej nič platiť a odmietala som to. Po nejakom čase začali pýtať prniaze za colné ale aj za čas ktorý bola zásielka na colnici s tým že keď to zaplatim mi vrátia hneď peniaze na účet. Inak sa to nedalo a takýto kolobeh trval, až som sa rozhodla napísať ich generálnemu riaditeľovi: Mr Patrice Philippe Lafront +33 7 56 95 17 87 , ktorý mi všetko vysvetlil pochopil ma a vyrieš celu situáciu už ďalej som nekontaktovala jeho zamestnancov. Lenže on čo sľúbil ako som vyššie písala, tak peniaze neprišli a momentálne to riešim s ním len vkuse je to o tom istom. Peniaze nikde a len sľuby a skutek utek

vktria
autor
19. okt 2023

@maranco posielala som cez banku

vktria
autor
19. okt 2023

@kajulqa47 bolo to inzerované v skupine práca Liptov alebo tak nejak, inzeroval to profil parfumov

vktria
autor
19. okt 2023

@vktria ale nie ich spoločnosti, ale iný

vktria
autor
19. okt 2023

@maranco odpočítanie z mojej výplaty som im niekoľko krát navrhla, ale oni vkuse, že to sa tak nedá a všetko čo za prepravu a poistenie zaplatim sa mi preplatí hneď na konci mesiaca spolu s výplatou

Vždy som sa vyhýbala podvodom a ničomu som neverila, ale oni vyzeraju fakt reálne a a všetko im sedelo, preto som nemala mať prečo pochybnosti

simca06022011
20. okt 2023

Žiadna seriózna firma nebude používať Gmail. A uz vôbec si neviem predstaviť ktorý špičkový vyrobca parfumov ich posiela domov na ručné balenie a potom zbiera... na to sú stroje ;) s ešte si nechá od potencionálne zamestnanca platiť za niečo. Poistenie aby ti chodila výplata na čas? :D omg.
IČO DIČ ti poslali ktorej firmy? Peniaze si poslala kam?
A vieš ze medzi francúzskom a slovenskom ich žiadna colnici nezastaví? ;) a ze cesta sem vyjde nikolko sto eurách a za pár krabíc parfumov akého čoho by sa im to neoplatilo?
Tieto skupiny hlavne na facebooku s prácou sú plné podvodov.
Na tvojom mieste všetko.co.mam pozbieram, vytlačím, spíšem a idem na policiu.

simca06022011
20. okt 2023

Inak je to typický podvod, to isté stále najskôr niečo malé zaplatiť, potom už je vsektomok, potom zrazu ešte niečo treba, pred dokončením transakcie problém policia/colnica/doprava a zrazu bohatý napadnik/seriózna firma predávajúci špičkové parfumy /nemá pár eur na úhradu a musi si požičať. A sľuby. A vrátia... A pošlú...

niceboy
20. okt 2023

@vktria sekretárka ti poslala svoj občiansky preukaz? To ti neprišlo prinajmenšom divné???

elenita
20. okt 2023

Typicky podvod, je mi to luto. O kolko € dokopy Ta takto osmekli?

vktria
autor
20. okt 2023

Chcela som ísť aj na políciu, ale bojím sa, že nič tým nevyriešim a len ma vysmejú.

vktria
autor
20. okt 2023

Nemáte niekto skúsenosť alebo radu ako ďalej postupovať? A možnosť získať späť svoje peniaze?
Stalo sa mi to prvý krát a naozaj netuším čo mám robiť

simca06022011
21. okt 2023

No keď poprosis nevrátia ich, na políciu ti treba ísť. Nič iné neporiesis.

simca06022011
21. okt 2023

Podľa mňa len ťažko dostaneš už tie peniaze späť m, všetky doklady mena sú vymyslené, alebo ukradnuté, možno jedine cez číslom účtu, mobilu... by ich nasla polícia a potom to treba podokazovat všetko :(

vktria
autor
27. okt 2023

Myslite si, že keby idem do banky dá sa požiadať o vrátenie tých platieb ktoré som im poslala ?

simca06022011
27. okt 2023

Ešte si tam nebola? A to ze ta okradli veľmi pomaly postupuje, čím dlhšie čakáš tym menšia šanca ze sa niečo bude dat robiť.
Informuj sa v banke. Nie všetko sa dá vrátiť späť.

maranco
27. okt 2023

@vktria ak by si platila kartou a ťa oklamali vieš to riešiť (kartové spoločnosti poskytujú ochranu kupujúcim), pri prevode na účet nie ak si to zadala ty dobrovoľne a pri plnom vedomí.
To, že ti oni niečo sľúbili a nesplnili s tým nemá tvoja banka nič spoločné.

Toto máš riešiť len s políciou, pozbierať všetky dôkazy, komunikáciu a ísť podať trestné oznámenie.
O koľko € si prišla?

poleva
27. okt 2023

@vktria napis o kolko ta obrali...Ak je to priklad do 30 eur, asi by som neriesuila, lebo nezmozes nic...tym nechcem povedat, ze 30 eur nie su peniaze, su a velke, sama brigadujem za 30 denne...Ale na policii by si neobstala...Jedine ze sa k tebe niekto prida a date hromadne trestne oznamenie...ale ak je to suma tusim nad 200 ci ako, je to trestny cin , opravte ma ak vie niekto...Myslim ze ziadny seriozny zamestnavatel neposiela svoj obciansky...Na druhej strane s tym obcianskym vies vyrukovat na policii..Vies co...Chod na tu policiu, asi by som isla, uz len z dovodu ze pomozes inym, aby nenaleteli

simca06022011
27. okt 2023

@poleva 266EUR
len tu moze trestnym riesit podvod mozno, okrem ineho, napr. aj ked ti ukradnu platobnu kartu a urobia urhadu aj bezkontaktne 10EUR, uz je to riesene. Lebo ide o nejake "zneuzitie karty",no nviem ako to nazvali na policii. ALe v momente ako sme povedali, ze pachatel, nie len ukradol penazenku ale aj kartu pouzil, tka sa to uz riesilo. Ale minimalne by zasepolicia mohla varovat celoplosne, pred novym typom podnikania...

poleva
27. okt 2023

@simca06022011 dakujem za objasnenie, isla by som asi fakt na policiu, mozno nam autorka napise aj sumu, strasné co sa deje

mathob
27. okt 2023

@vktria skús ísť do banky, žiadat o sprostredkovanie vrátenia platby, a popis svoju situáciu...ak by to aj nešlo, aspoň ich upozorni, že tato firma a ich účty nie sú ok...známej sa tak stalo, že posielala internetovému podvodníkovi peniaze a banka jej odmietla spracovať platbu, že ide o podvod ...

vktria
autor
29. okt 2023

Ďakujem veľmi pekne za rady, určite dam vedieť ako som to vyriešila a prišla som o 1100€

mathob
30. okt 2023

@vktria tá známa o 30000, keď jej to banka odmietla, našli spôsob ako im poslať , sú to profíci, presne vedia ako na to, nevyčítaj si to, aj keď viem, že to mrzi...

vktria
autor
30. okt 2023

Riešim to s tým generálnym riaditeľom žiadosť odomna aby som mu poslala 50€ na preposlanie peňazí cez Western Union lenže namiesto 1000€ mi poslal 10000€ takže volal do banky aby prevod zrušil potom mi povedal, že im to banka zablokovala účet a teraz musia čakať… do týždňa to vybavil vraj a neskôr mi navrhol ze mi to pošle na oný účet ale musím si prevod znovu zaplatiť na to som ja naliehala ze to neni moja chyba, ze nech mi pošle moje peniaze na druhý účet ale prevod zaplatí on.. lenže to tak vôbec nebolo poslala som dalších 50€ a peniaze im nechodili no a bol v banke kde zistil ze ma zablokovaný účet lebo im to bolo podozrivé prevo takú veľkú čiastku poslal a zrušil, takze nemôže prímať ani posielať sumu, ale čakať kým to banka vyrieši

vktria
autor
30. okt 2023

Viete raz som im poslala za to colné, a oni mi ich poslali naspäť, koli nejakému dôvodu ( nepamätám si) no takze to mi aj evokovalo, ze podvodníci by asi neposlali naspat neviem

lubkavargova1
30. okt 2023

jezisi ty si taka blba, az to az boli, uz nikdy v zivote neuvidis tieto peniaze....a este aby ti previedol peniaze ty poslala dasich 50 Eur?? Vies co, budem hnusna, nech ta osmeknu o dalsiu tisicku..ty si nepotrebujes privyrobit peniaze ak tak pekne rozdavas podvodnikom...ja im tlieskam, sikovne ta obabrali a pokracuju...
Je to klasicky podvod, policia ti spise TO a nakolko budu pachatelia mimo EU tak to po pol roku skonci lebo nasi nemaju ani technologie a ani schopnosti toto dalej riesit, banka ti peniaze nevrati lebo si vedomo a dobrovolne posielala peniazky...
Zakladne pravidlo je, ziadne plnenie obalok, skladanie a plnenie parfumov neni, mas hygienicke minimum? Plnicku a vsetky certifikaty na to? Kriste uz toto ti malo byt podozrive a potom, clovek zaraba a potom dostane vyplatu a v pripade poplatkov firma ti to stiahne z vyplaty a je to poriesene, maximalne si do odrobis este viac....NIKDY sa neplati dopredu...
Fakt si naletela na to, ze jedna firma ma len jeden ucet a to WU chce na to puzit? Mario skakava, aj ten doklad bude falosny, aj colnica a doprava je falosna...vies ako krasne dokazu oscenovat doklad, prelepit a sfalsovat hocico? Aj web stranky vyrobia aby to posobilo doverihodne...na ich mieste uz to mazem a tebe ostanu oci pre plac. Ze
nehnevaj sa, ze ti to tak napisem, ale naozaj ta nelutujem, naletela si.
Jaj a aj ked zajdes na policiu, daju ta tak max do skupiny na FB na policii a tam este len budes ludom na smiech, tu ti to zeny nenapisu lebo sa hraju na citlivky a empaticke, este len tam ti to napisu od pluc jaku kravinu si spravila...
Uz teraz je scenar podvodu vo finalnej faze, este ta trosku ponatahuju, ty naivne posles este par stovak a potom zahadne vsetko sa zrusi a adresa zmizne. Takyto podvod ma presne urceny scenar a postupuju pekne.

20erika07
30. okt 2023

@vktria preboha uz im nic neposielaj

mathob
30. okt 2023

@vktria aj ona im potom posielala cez Western Union, už im nič neposielaj, účty sa v banke neblokuju z dôvodu vysokých prevodov, iba sa overujú, t. znamená že zavolajú majiteľovi účtu či ozaj chcel urobiť taký prevod, a to zrovna konateľ by potvrdil, takže ti klame až sa prasi. kedysi sa overovali prevody až nad 25000, teraz je to isto viac... Never už ani slovo a nič neposielaj, nahlas ich na polícii.