Podvod - Ikea

11. sep 2023

Áno som blbá,že som naletela😭písala mi na messenger kamarátka zo "svojho profilu" to som nevedela že to nie je ona ..pekná slovenčina,že stratila moje mobilné číslo,tak som jej ho dala a potom že má zapojila do súťaže ,že mi príde kód na sms a že aj ten potrebuje na zapojenie sa do súťaže,či jej pomôžem? Tak ,kamoška si myslím prečo nie atď a ja hlúpa som jej verifikáciu kód čo mi prišiel na sms poslala ( od Google).a potom mi to došlo že asi hlúposť ,zavolala som kamoske a že podvod😭😭😭tak som rýchlo zmenila heslo aj dvojoverovacie na FB aj môj gmail!!! Moja otázka.je čo ešte urobiť? Zmeniť ? už je asi neskoro?? Nemá niekto skúsenosti? A načo bol ten overovaní kód? Len na zmenu hesla RB či aj niečo iné? Vopred dik a dávajte pozor!

maranco
11. sep 2023

Prečítaj si SMS od koho je a k čomu slúži ten kód.

autor
11. sep 2023

@maranco od google

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
11. sep 2023
autor
11. sep 2023

@maranco ja som nepodieľala na žiadne cislo

autor
11. sep 2023

Ja som poslal moje číslo mobilu a jeden overovaní kod

alenamihal
11. sep 2023

aj mne sa to stalo,ale kedze som poznala tu konkretnu osobu,tak hned mi to bolo podozrive....dalej som nepatrala ,ze vlastne na co ten code sluzi...len som hned ignorovala vsetko a kontaktovala som tu osobu Aon uz vedel,lebo mu viac ludi pisalo..heckli sa mu na FB... ked si zmenila heslo,tak si myslim,ze staci..ja by som este po par tyzdnoch si zmenila este raz hesla...pre pripad...

ruxandra
11. sep 2023

Preco toto vlastne vobec niekto robite. Keby si kamoska vypýta moje cislo a následne ho použije v nejakej súťaži, tak ju poslem rovným krokom do teplých krajov a nie, ze jej dam cisielko, ktore mi kvoli nej prislo.
Vam naozaj pride ok, ze kamoska niekde rozdáva vaše cislo?!
(Ano, ja viem, ze tvoja kamoska s tym nic nema spolocne, ide mi skor o ten princíp)

Okamžite si vsade zmeň heslo, hoci predpokladam, ze je na to uz neskoro…to si mala urobit hned

autor
11. sep 2023

@alenamihal takže ste neposlali mobil ani kód?

autor
11. sep 2023

@ruxandra hneď som to urobila! Áno som blbá

lasona
11. sep 2023

Mne to tiež prišlo a pýtalo to foto mojej bankomatovej karty a číslo zo zadu...hneď som pochopila ze to podvod...tak som iba napísala až naprsi a uschne😉odo mňa to žiadne hesla nepýtalo

alenamihal
11. sep 2023

Autor = kedze ma kontaktoval cez FB a prve mi napisal,ze nema moje tel.cislo ,ze stratil,tak to som mu poslala=to mi este neprislo take divne,ale uz ako zacal splietat o Ikea voucher,tak hned sa mi to zdalo podozrive...code som neposlala...

autor
11. sep 2023

@lasona to by bolo jasné hneď ale mobilné číslo nie,veď písal že má nový mobil a stratil . všetko pekne slovensky

autor
11. sep 2023

@alenamihal ide mi o to na čo ten kód chcel na zmenu niečoho či platbu? Čo m.este zmeniť? Hneď ako som poslala kód o 10 minút som zmenila tv aj gmail heslá

autor
11. sep 2023

Zmenila Fb aj gmail

dejka77
11. sep 2023

@maranco Nechapem ako to funguje. Ako ti to stiahne peniaze? Ved predsa treba udaje z karty, nestaci len nejake cislo z sms.

autor
11. sep 2023

@dejka77 veď to ale teraz čítam že môže cez mobil aktivovať niejake prémiové služby ale ja mám mobil na kredit a vypnuté audiotextové atd

dejka77
11. sep 2023

Aj ja mam mobil na kredit.

penelope11
11. sep 2023

@dejka77 bohvie, co vsetko si vedia oni stiahnut. No do buducna by malo asi platit to, ze ak niekto nieco chce, je to lepsie asi riesit po telefone a nie cez ziadne maily alebo sms - ky

autor
11. sep 2023

@penelope11 to už viem ja sa pýtam ine

autor
11. sep 2023

A ešte otázka ak som zmenila Fb heslo to sa automaticky zmenil aj messager a istagram? Istagram vôbec nepoužívam ako ho zruším?dik

majulino
11. sep 2023

Prepáč, že sa opýtam, ale nebolo to divné, že ti od nej prišla SMS s tým, že nemá tvoje číslo?
Ešte raz SMS

autor
11. sep 2023

@majulino sms mi neprišla od nej ale z Google verifikáciu kod

majulino
11. sep 2023

Prepáč prehliadla som, že cez messenger. Mne takto prišla správa normálne cez sms, že stratila moje číslo.

autor
11. sep 2023

@majulino áno skúšajú všelijako a ja blbá som poslala kód

dkethe
11. sep 2023

Dobre ze si zalozila diskusiu 😒 teraz sa to velmi mnozi, nech vedia aj mk mamky. Kamoske blokli fb lebo poslala aj kod. Ja nalpa, som nastastie poslala len tc

autor
11. sep 2023

@dkethe ja aj aj ale o 10 minút mi to došlo a zmenila hesla....hovada jedne ani by ma nenapadlo lebo už párkrát skúšali ale bolo vidno hneď že podvod! Ale toto normálne messenger kamošky a pekná slovenčina

alantroj
11. sep 2023

@dejka77 vobec. mne sa stalo ze som kupovala listok na vlak. u nas zrusili automaty a dali plagat kde su info ze mozes zaplatit bud na webe alebo sms plus QR kod. Tak som cez QR kod poslal sms. Namiesto listka na vlak som si tak aktivovala mesacne predplatne premiovych sluztieb. Len vdakabohu som nemala dostatocne vysoky kredit na mesacne predplatne. Zabudla som na to. O mesiac mi zase prisla sprava ze mam maly kredit na mesacny poplatok. Volala som operatorovi. Ze tou sms sa zavazujes platit MESACNE. Ked to chces zrusit nereaguju. Vravim ze kod som skenovala z vlakovej stanice. Ze som v ten den uz 5ta co sa jej to stalo v suvislosti so ZSR. Musela mi bloknut to cislo z kt sa mi snazili stiahnut peniaze

autor
11. sep 2023

@alantroj akého máš operátora?