Podozrivá sms

henka80
18. júl 2023

Ahojte, prisla mi takato SMS. Ked som klikla, preplo ma to na stranku akoby posty. A chcu po mne meno a adresu. Nechapem, lebo vzdy riadne pisem adresu. Navyse ani necakam balicek. Stretli ste s tym? Posielam screenshoty. Vdaka

gianna
18. júl 2023

podvod, nic nezadavaj

surama
18. júl 2023

@henka80 Nic neklikat, nic nezadavat.

ropucha6
18. júl 2023

@henka80 to akoby posty je dolezite 🙂 hlavne nikde nic nezadavaj, take podvodne sms chodia furt

vsicka036
18. júl 2023

Vsak si pozri adresu erpasta-sk.top asi nebude ofic stranka posty. 🤦

tosomja
18. júl 2023

Na ceste...povedzte príjemcovi, aby vyplnil adresu. 🤣

janai1
18. júl 2023

Ja nechápem ako je možné že mne všetky takéto blbosti chodia rovno do spamu a tu každý deň niekto dáva screeny jasne podvodných sms a čuduje sa čo s tým

tosomja
18. júl 2023

@janai1 mne zase do spamu chodia dôležité a zapĺňajú schránku práve také voloviny, ako som zdedila, kde čo dlhujem atď.

niekto2hy
18. júl 2023

@janai1 Ako ti možu chodit SMS do spamu,jedine tak mail ?

heidi4
18. júl 2023

@niekto2hy aj SMSky to maju (Spam a blokovane) a aj mne tam tiez automaticky chodia pofiderne spravy - podvody

dadadada1
18. júl 2023

@henka80
@heidi4 podvod, neotvaraj žiadny link, nereaguj !!!

janai1
18. júl 2023

@niekto2hy normálne, aj sms majú spam filter

venusa85
18. júl 2023

@henka80 je to podvod, pošta nema taku internetovú stránku, ale posta.sk, nie ten skomoleny "nazov".

ruxandra
18. júl 2023

Ved logicky, preboha, prijemca ma vyplnit adresu? Ved to ma robit ten, co odosiela 😅 tie podvody su dnes tak hlupe a stale sa najde niekto, kto sa na to chyti 😀 nehovorim, ze ty, samozrejme, chvalim za to, ze si sa zamyslela a dala to sem, mozno to pomoze aj inym ludom, ked to uvidia 🙂 ale aj tak, nenachytala si sa ty, nachytaju sa ini, a to je to co mi stale nedava zmysel..

vanilkovazmrzka
18. júl 2023

Nikdy neklikaj na ziadne nahodne linky, ktore ti pridu do spravy alebo do mailu, a este ked aj nic necakas 🤦🏻‍♀️

niekto2hy
18. júl 2023

@heidi4
@janai1 Toto nastavenie maju RCS spravy od Google,nie klasické SMS spravy.

heidi4
18. júl 2023

@niekto2hy popravde netusim, cim to je. Nic som si nenastavovala, zrejme sa mi to nejak ''same''. Pravda je, ze mam Redmi a Xiaomi a v oboch telefonoch mam taketo kolonky, ako som pripojila na foto. Mam aj starsi Samsung tel. a tam take kolonky nevidim, mam tam len S hviezdickou alebo Kos. Tak fakt nvm, ci je to znackou alebo vekom telefonu alebo ''samom a satom''. 😅

janai1
18. júl 2023

@niekto2hy to stále nemení nič na tom, že mne všetky tieto podvodné sms chodia do spamu a tuto to každú chvíľu niekto dáva

niekto2hy
18. júl 2023

@janai1 Este raz - mas predvolene nastavene RCS a tam je spam filter, filtruje Google,v inom to nie je.

maranco
18. júl 2023

@henka80 doména .gd patrí krajine Grenada, ostrovný štát v Malých Antilách v Karibskom mori.
Podvodník od teba chce číslo karty, aby s ňou mohol nakupovať.

Pre lepšie zabezpečenie si nastav nižší limit na karte pre internetové nákupy, ak naletíš na podvod zoberú si len do výšky limitu a "nevybielia" celý účet.
https://www.fio.sk/docs/bannery/zabezpecenie_ka...

slovakboy
18. júl 2023

@henka80 presne to sa mi stalo minulý týždeň. Neviem ako sa dostali k môjmu číslu prave vtedy keď som niečo čakal z e stopu. Preto ma skoro nachytali. Nereagoval som

Ale ak aj tebe to prišlo potom ako si si niečo objednala tak si myslím že sa dostali k dátam.

s_o_n_i_k_e
18. júl 2023

táto SMS mi tiež prišla presne dnes :( nereagovala som, je to podvod tak neriešim

vanesik23
27. júl 2023

@henka80 ahoj.. dnes mi prišlo to iste od Myapp... nič som neobjednávala.. prišla mi sms ze mi chyba číslo domu.. ze balík je pozastavený.. podvodníci urcite