Podozrenie na týranie psov

1. nov 2020

Dobrý deň poprosím poradiť...
Bývam na dedine
Ide o to že pár domov odo mňa býva jedna staršia pani
Má dvoch psíkov ale sú nonstop zatvorení jeden v takej malej voliere a druhý na krátkej reťazí asi 1,5m reťaz
Tí psí nonstop zavíjajú, plačú podľa mňa im ani jesť nedáva poriadne plus tam má 2 mačky ktoré nevyzerajú že je dobré o je starané...
Kam sa obrátiť? Nedá sa to už počúvať, je mi ľúto tých psíkov.... poraďte prosím ďakujem

viikkki
1. nov 2020

Určite to treba riešiť kontaktovať políciu a útulok 😞držím palce 🙏🍀❤️

janci05
1. nov 2020

Tak sa skús obrátiť na starostu prípadne nejaký najbližší psí utulok. Alebo cez túto stránku https://slobodazvierat.sk/linka-proti-krutosti/

77daniela77
1. nov 2020

Opytaj sa aj tu v skupine
https://www.modrykonik.sk/group/1998/

teletubbies
1. nov 2020

Pozri stranku udajsvojhomnozitela.sk

0silvia0
1. nov 2020

urcite to ries, drzim palce!
A daj nam prosim vediet...

monkabohdalova
1. nov 2020

Takéto prípady sa nahlásuju na najbližšiu RVPS-ku. Dá sa aj elektronicky dať podnet

lulabay
1. nov 2020

Na stránske ŠVPS sa dá podať elektronický podnet na týranie, zo zákona sú povinní každý jeden podnet preveriť - aj ja som dávala a boli prešetriť psíkov

autor
1. nov 2020

@lulabay
@monkabohdalova ako sa to dá online nahlásiť?

@0silvia0 určite dám vedieť dakujem

nikayla
1. nov 2020

Určite napíš na tú linku proti krutosti, ako Ti odporúčali. Sama som tam raz nahlasovala a vyriešili to veľmi rýchlo 👍

noami12
1. nov 2020

Ahoj odkiaľ si prosím ta ak môžem vedieť? Stačí okres ak napíšeš.
Ú nás je to tak ze keď je podozrenie mame tu aj takých dobrovoľníkov že prídu tam, zistia aká je situácia ( jedne je pán z útulku a druhy spolupracuje z utulkom a cvičí psikov) keď by sa im nepozdávalo niečo, hneď ich berú s nimi preč a riešia to aj s políciu.

len_nig
1. nov 2020

Ja som raz tiež nahlasovala na slobodu zvierat.

monkabohdalova
1. nov 2020

Treba si nájsť web stránku najbližšej RVPS k vášmu miestu kde sa to nachádza, a na stránke je na výber nahlásenie podnetov

lulabay
1. nov 2020

Zadaj do prehliadavača štatna veterinárna správa a preklikni na stránku ŠVPS SR - na ľavej strane je podávanie podnetov -keď tam klikneš hore vpravo je také malé okienko - podávanie podnetov na zvieratá - len pozor, chcú tam od teba meno, adresu a pod.- netreba sa báť - tam, kde idú preverovať, nesmú prezradiť zdroj, takže žiadne obavy - dobré na tom je, že dostaneš spätnú väzbu - príde ti mail, že tam boli, čo zistili, čo nariadili...

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ghostsgirl
2. nov 2020

@zazvorka87 praveze je super, ze pani pred tym nezatvara oci a zaujima sa. Ja ju chvalim, niektorym psom to dokaze znebit zivot a dostanu sa z pekla. Ak sa majitelka psov o nich nevie postarat, naco ich potom ma? Nie je povinnost vlastnit psa. A zas porovnavat deti a psov, ved tak sa zaujimaj o tyrane deti, kazdy robi co je v jeho silach, verim, ze keby pani videla tyrane deti, tiez nebude ticho ...

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ghostsgirl
2. nov 2020

@zazvorka87 ak urady zistia, ze je vsetko v poriadku, nikto pokutu nedostane. Ak sa tam tyraju zvierata aj basa je podla mna malo