Podozrenie na podvod - romana.jamrichova@azet.sk

henrieta76
26. júl 2013

Ahojte chcem sa Vás spýtať ci nemáte niektorá z Vás skúsenosti s neregistrovanou účastníčkou ktorá figuruje pod menom romana.jamrichova@azet.sk ....
objednala odo mňa tovar za ktorý peniaze udajne posiela jej sestra Denisa Stránovská z vlastného účtu. tovar si nechala poslať na adresu svojej mamy Mgr.Daniela Ebringerova Hospodarska 21 Trnava 917 01. Tovar som jej poslala podla dohody.teraz odo mňa pani Stránovská žiada tých 8 eur späť udajne o ničom nevie a mňa pokladá za podvodníčku a vyhráža sa mi políciou!!! Som bezradná poraďte co teraz

katy1979
26. júl 2013

Ten prikaz na uhradu snad zadala dobrovolne. Ak sa jej niekto nabural do uctu nech si to kludne nahlasi na policii. Ty mas svedomie ciste. Vytlacit vsetku komunikaciu.

terezka1947
26. júl 2013

@henrieta76 ...nemas sa coho bat......toto nech si odsleduje ona,co sa deje s jej uctom 😉

victory1
26. júl 2013

@henrieta76 mozno sa vsetky tri naozaj poznaju a maju pocit, ze ked na niekoho spravia bububub, tak sa po..., peniaze vrati a budu mat tovar zadara... Kludne sa trestnym oznamenim vyhrazaj ty!

sisaha
26. júl 2013

@henrieta76 nemusis sa nicoho bat.. Odkaz ju na spoludisponentov jej vlastneho uctu..To nie je tvoja starost..Ani nereaguj.

henrieta76
autor
26. júl 2013

dakujem vam,a najlepsie je ze jej banka vydala moje osobne udaje aj s telefonnym cislom a ona mi dokonca volala ako blokovany uzivatel.mam s nou ulozene aj smsky aj celu konverzaciu okolo nakupu,sice som jej uz vcera napisala ze peniaze poslem ale 8 eur je 8 eur a ja som jej ten tovar poslala tak som chcela vediet ci niekoho podobnym sposobom neoklamali.mam 3 deti a nechce sa mi natahovat s policiou

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezka1947
26. júl 2013

@henrieta76 kasli na nu...vobec ju neries....nic zle si neurobila...a vyhrazky su iba vyhrazky 😠 sice zle cloveku padnu...ale preco by si mala prist aj o tych 8eur?
ja viem,clovek si povie...ale ved 8eur...ale ide o princip 😠
take bud kludna a tu zensku neries,prip.jej povedz,ze aj ty ju mozes udat za obtazovanie 😠

sisaha
26. júl 2013

@henrieta76 ziadnej policie sa obavat nemusis...Ak ti znova zavola, tak ju upozorni, ze pokial neprestane s obtazovanim, ze na tu policiu zajdes ty.
Tiez si nemyslim, ze by banka uviedla tvoje osobne udaje. Skor si telefonne cislo (ak ho nemas utajene) zistila u operatora. Tvoju adresu predsa mohla vidiet na baliku, ktory si im posielala..

janie80
26. júl 2013

@henrieta76 banka moze osobne udaje poskytnut len policii na zaklade sudneho prikazu... Takze odtial to naisto nema...

acer11
26. júl 2013

odrb 😠

katy1979
26. júl 2013

@henrieta76 nic jej neposielaj. Nemas preco. Chce ta otiahnut tak sa nenechaj. Ignoruj a s prehladom ju posli do prcic. Nemas sa coho bat. Daju ti potom pokoj.

sandracs
26. júl 2013

Peniaze nevracaj, príkaz na prevod musela zadať ona alebo jej disponent. Ak ich chce teraz naspäť, prečo ich teda posielela? Mne to pripadá tak, že Ťa chce nachytať a myslí si, že lacno príde k tovaru.
Ty si sa nedopustila žiadneho trestného činu, ani priestupku. Nemáš sa prečo obávať.

monica456
26. júl 2013

Banka by nemala dávať údaje. Ale viete ako to je po známosti. Ale určite to bude tak že adresu má z balíka a číslo z informácii. Ale určite by som peniaze nevracala. Ale je dobré si dávať pozor z akého účtu peniaze nabehnú a na akú adresu sa posiela tovar a opýtať sa na to ak tam niečo nesedí napr.priezvisko.

henrieta76
autor
26. júl 2013

dakujem vam tak uvidime co bude napisala som aj pani ktorej som hracku posielala nech si to oni medzi sebou vybavia som zvedava ci mi odpise a pani Denisa sa mi vcera vyhrazala ze ak do 3 dni nezaplatim uda ma policii a zlozila mi telefon velmi mila. ja som to skor skusala vybavit normalne chcela som jej preposlat konverzaciu s kupujucou ale nemala zaujem len sa dozaduje svojich(mojich)penazi .zaujimave je aj to ze obchod prebehol zaciatkom maja prvu vyzvu od banky aby som vratila peniaze prisiel zaciatkom juna cize mesiac na to.ked som kupujucej pisala ohladom vyzvy odpisala ze to si nemam vsimat ze je vsetko v poriadku.a teraz mi vcera pani Denisa zavola z blokovaneho cisla aby som jej uhradila peniaze spat.bojim sa len aby si ma neprisli zobrat policajti ako sa mi vyhrazala. 😢

katy1979
26. júl 2013

@henrieta76 ty sa nic neboj. Vyhrazky su jedna vec skutocnost druha. Mas ciste svedomie? Mas. Vobec nech ta nenapadne uvazovat tymto smerom. By som nieco neslusne sem napisala.

sandracs
26. júl 2013

@henrieta76 Prečo by Ťa mali prísť zobrať policajti??? Ukradla si jej tie peniaze? Vylákala si ich podvodom?
Trvalý príkaz musela dať predsa ona. Ak jej účet niekto zneužil (o čom pochybujem kôli 8€), potom je páchateľom on a nie ty. Teba môže polícia max. vypočuť ako SVEDKA. Tým, že jej tie peniaze pošleš poškodíš nielen seba, ale všetky ďalšie mamičky, ktoré táto osoba v budúcnosti podvedie - pretože tým jej dodáš sebavedomie.

ivett1
26. júl 2013

@henrieta76 aká výzva od akej banky?....a čo sa v nej vlastne uvádza ...

789majuska
26. júl 2013

ahojte ja mam tiez nemilu skusenost ,ale ide o zaregistrovanu ucastnicku pod menom stella231.Tento tyzden som kupila od nej saty na fotke vyzerali dobre ,ale ked mi prisli bolo to nieco hrozne prepotene spinave a aj rozparane bol to naozaj des za 19 eur 😢 A ked som jej napisala ze co mi poslala a ze jej ich vraciam tak sa vyjadrila ze stali v skrini a nie su rozparane a ze su nositelne a ze mi zrejme nesadli Ja som ich akurat tak pozrela a stacilo mi na seba by som ich teda ani nahodou nedala.... viac sa ani nebavila ja som jej ich poslala naspat nech si ich dobre pozrie ... 😒 ,ako dokaze predavat taketo veci a pytat za to take peniaze som sklamana ,ze som sa dala takto nachytat 😢 😢 😢 😢 ...

henrieta76
autor
26. júl 2013

@ivett1 uz sa presne nepamatam co tam presne bolo ale nieco ako ze mi tie peniaze boli poslane omylom a mam ich uradit spat ale bolo to formalne od banky a ked som pisala kupujucej co mi prislo tak pisala ze sa tym nemam zaoberat

denae
26. júl 2013

@henrieta76 a overila si si ten prípis z banky priamo v príslušnej banke? Mal všetky náležitosti? Kto ho podpisoval? Najskôr si si mala overiť toto a potom by si hneď vedela, či ide o serióznu záležitosť alebo nie. Ale aj tak...za 8 € polícia nič riešiť nebude, tak sa nestresuj. Mňa by takéto niečo rozpálilo do žerava a oslovila by som banku. Na serióznom prípise musí byť jednacie číslo a meno referenta, kto to vybavuje a celé meno a podpis vedúceho. Tak by som sa opýtala.

henrieta76
autor
26. júl 2013

@denae nie nic som si neoverovala ano mas pravdu ale mna ani vo sne nenapadlo ze sa nieco taketo stane do buducna budem urcite mudrejsia

denae
26. júl 2013

@henrieta76 no veď hej, človek sa učí po celý život a ešte aj v stovke sa vyskytne niečo, s čím sa človek za celý život nestretol. Hlavne buď v kľude, nič sa nedeje. To aj ja by som mohla, že zaplatím z dcérinho účtu a dcéra potom bude akože vymáhať. Podľa mňa to bola dohoda medzi aktérmi a nebola si prvá, ktorú oklamali - lepšie povedané, v tvojom prípade, snažili sa oklamať. Možno si takto prilepšujú 😢 😢 😢 a niekto im aj možno naletel. Skúšajú...

ivett1
26. júl 2013

@henrieta76 pozor, kupujúca ti môže hovoriť čokoľvek...treba sa úradne vysporiadať s bankou, ktorá ti poslala tú výzvu ... a možno zistíš, že je to fakt podvod ... aj banková výzva, ak nevieš ako má vyzerať, sa dá sfalšovať (ako výpis z účtu...😉) ... že poučenie do budúcna...ok...ale určite by som sa tým zaoberala a neignorovala to ...
veľmi by ma vytočilo, keby mi prišla nejaká výzva z banky na vrátenie peňazí a ešte by mi kupujúca tvrdila, že to mám ignorovať ... ako ... všetky úradné písomnosti majú svoje lehoty na vybavenie a rovnako aj ľudia majú lehoty na odvolanie ...a ak niečo prešvihneš a začne sa nejaký ďalší proces ...tak díky 😝 presne takto vznikajú tie príbehy v telke, keď ľudia ignorujú "výzvy" napr. pri splátkach úverov ... treba si všetko vždy overiť a reagovať- nie, že sa tým nemáš zaoberať ... môžeš na to doplatiť tak akurát len ty ... dúfam, že si volala do banky, čo to má znamenať ... a už si im oznámila, že nebudeš nič posielať späť, lebo nejde o omyl, ale o riadnu platbu, ktorú si očakávala z účtu pani Denisy, lebo ti to takto oznámila kupujúca Romana ...
a že je to malá suma?... a čo.... len dúfam, že ju neprevedieš - "nevrátiš", lebo ....ak by to len na teba "skúšali", tak nabudúce to môže byť oveľa oveľa vyššia suma ... vyhrážky od Denisy ignoruj... prípadne jej oznám, že plánuješ o celej záležitosti informovať políciu ...

akova
26. júl 2013

@henrieta76 tak toto zavana naozaj podvodom 😠 ale jedine ty si tu ta okradnutá !!!! Ak ti prišla výzva z banky, to musela podať v banke podnet Denisa, že zadala príkaz na zlé číslo účtu. Ono sa môže stať, že ak robíme prevody tak sa môžeme pomýliť a poslať peniaze na íné číslo účtu. Banka potom na podnet príkazcu /ten kto peniaze poslal/ posiela výzvu na vrátenie penazí, a to je zo strany banky asi tak všetko čo môže urobiť.
Pozna Denisa tu Romanu prípadne tu pani kam si tovar posielala? ja by som to vyriešila tak, že nech ti tovar pošlú naspať a ty jej peniaze vrátiš. Inak presne ako tu písali, to by tak mohol urobiť každý, že som sa pomýlil a vráť mi peniaze.. to kde by sme došli...

akova
26. júl 2013

@henrieta76 ak je raz na prevodnom príkaze jej podpis, tak ti nemôže vobec nič ... a polícii čo ako povie? že Ti poslala "dobrovolne" peniaze a teraz chce aby si jej ich vrátila??? vobec sa s nou ani nebav, nekomunikuj.

sashabb
27. júl 2013

@henrieta76 čo viem ešte sa robí taký jeden podvod ... prvá osoba niečo predáva, druhá si to ide od nej kúpiť. Prvá osoba pošle tvoje čú lebo chce od teba niečo kúpiť a peniaze posiela tá druhá osoba. Tá ktorá od teba kupuje vlastne oklama druhú osobu, pretože ona tovar nepošle. Ty tovar pošleš, nakoľko ti prišli peniaze aj keď z iného účty.

Toto sa mohlo stať aj teraz. Dotyčná, ktorá chce vrátenie platby nemusela dostať svoj tovar, lebo bola oklamaná tou predávajúcou. Preto išla do banky a požiadala o vrátenie platby.
Ak by si platbu vrátila, ty nemáš ani tovar ani peniaze. Jedna bude mať peniaze späť a druhá tovar zadarmo.

Hádam som to napísala zrozumiteľne 😅

sandracs
27. júl 2013

Vysporiadaj sa s bankou, tak ako Ti radí ivett, zisti si, či je to legálna výzva, skopíruj si celú konverzáciu a prilož ju k listu, ktorý budeš posielať (alebo osobne).
Možno by bolo dobre skočiť aj na políciu zahlásiť, že si sa stala pravdepodobne obeťou podvodu.
Pani Denise napíš (či už políciu navštíviš, alebo nie), že ste sa stali pravdepodobne obeťami podvodu a rozhodla si sa to riešiť cez políciu. Možno potom prejaví záujem o komunikáciu.
Minimálne ťa nebude mať čím strašiť.

kaktusik007
27. júl 2013

@sashabb ked sa clovek trosku zamysli, tka ano, chapem to a bolo to zrozumitelne...
len nechapem, ze niekto az takto sofistikovane robi podvod 🙂
@henrieta76 behni do banky - vyzvu na vratenie ti poslala ktora? ta tvoja??? a povedz, ze si to stratila, a ze sa chces k tomu vratit... banka isto dopatra, co ti posielala... ak to teda nemas....

no a potom k tej vyzve bolo potrebne zaujat pisomne stanovisko ---- ze to bola ocakavana platba za to a za to....
odloz si vsetku mailovu kominikaciu, archivuj sms, vsetko si vytlac.......
pretoze ako pise sashabb - ak pani Denisa nieco zaplatila, ale tovar jej naozaj neprisiel, tak chapem, ze je riadne nahnevana a pochopila by som, ak by na teba dala policiu ci minimalne velmi zlu referenciu.... A preco? iba pre omyl, nedorozumenie, resp. pre podvod, ktory bol spachany na vas oboch...... ak teda bol...

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz