Podarilo sa vám prekonať strach z lietania?

19. júl 2021

Ahojte, "ja sa len potrebujem uistiť" že nie som jediná, kt. má strach z lietania. Letíme cez víkend a ja už som teraz v strese, neletím prvý krát, lietame často aj dlhšie trasy no ten týždeň predtým, som vždy KO. Mali ste strach a podarilo sa Vám ho nejako prekonať? lebo ja už fakt neviem.. Nie lieky nechcem, fernet pred odletom kvôli tehotenstvu nemôžem tentokrát :D

nafka0483
19. júl 2021

Nie si sama, ja som mala panicky strach kym som neletela vobec. A prvu cestu som isla na sluzobku ako zaskok za kolegynu na poslednu chvilu, cize kym som sa spamatala uz som sedela v lietadle. Nemala som pri sebe ani rodinu ani nic, myslela som, ze tam chytim panicky zachvat, ale na pocudovanie moj prvy let moj uplne super. Vsetko prebehlo hladko a ja som bola nadsena. Odvtedy som lietala sluzobne aj sukromne a milovala som to.
Pri jednom lete sa stalo, ze sme mali turbulencie hned po starte, boli sme len "kusok" nad zemou. Odvtedy opat strach. Zazula som slabe turbulencie aj predtym a pohoda, ale tieto silnejsie ma zas tak vystrasili, ze odvtedy sadam do lietadla s obavami. Neberiem tiez ziadne lieky ani nepijem, to by bolo len horsie, takze vzdy sa len snazim ist na psychicky - meditacia, upokojit mysel, povedat si, ze telo reaguej automaticky stresovo, ale ja ovladam psychiku a teraz sa upokojim a budem v pohode...

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martyzpp
19. júl 2021

No mne pomohlo letiet ale kedze ty lietas casto tak neviem…ja som mala z toho priserny strach a tvrdila som, ze nikdy lietadlom nepojdem. Ale potom sme sli na svadobnu cestu a leteli sme lietadlom a neskutocne sa mi to pacilo. Ta cesta tam aj spat bola zazitok 😂.

maximilie
19. júl 2021

Mne sa nepodarilo prekonať strach a tato cela pandémia mi v tomto veľmi vyhovuje. No keď si spomeniem, že sa lietanie do buducna nevyhneme, hneď ma boli brucho. Už viacerí spolusediaci potvrdili, že s väčšou hysterkou necestovali 🙈
Bohužiaľ, zažila som let kedy 2x opakoval pristátie kvoli silnému vetru a raz sme sa dostali do nejakej bubliny ci co to bolo. Padali sme síce pár sekúnd ale všetci ľudia začali kričať a od vtedy ma asi nikto a nic nepresvedčí, ze lietanie je bezpečné. Ten strach vo mne asi ostane a neostava mi nič iné, len to prežiť. A to doslova.

brita7777
19. júl 2021

Ja som tentokrat letela uplne bez strachu a snazila som sa to uzit, a to som letela sama s dvomi malymi detmi 3 a 5 rokov, proste som len doverovala tym ludom. Kamos je tiez pilot a oni su fakt trenivani na rozne situacie, samozrejme vzdy sa nieco moze udiat, ale vacsia pravdelodobnost aj ze nie. Proste len doveruj, nadych vydych. Prip. si daj nejaku hudbu do usi. Nieco co mas rada, alebo e-knizku.

tenerifka
19. júl 2021

Nie, nepodarilo, a to mam nalietanych neviem kolko stoviek hodin, dlhe 10-12-hodinove lety, najdlhsi let nejakych 14 hodin. Len za posledny covidovy rok som absolvovala cca 10 otociek, t.j. cca 20 vzlietnuti a 20 pristati. Moja tuzba po poznani je ale ovela silnejsia ako ten strach, preto som nastavena na "dopravit sa z bodu A do bodu B co najrychlejsie", pred letom si dam vino alebo sampaño, nelietam s malymi detmi, takze je mi to sumafuk. V lietadle sa zamestnam jedlom, hranim nejakej hry na mobile, pocuvanim hudby.....pri dlhych letoch je uz tak po 3 hodinach ok, hlava sii zvykne, a uz len sledujem na obrazovke, kolko chyba do ciela

emilius03
Odpoveď bola odstránená
Zobraz