Počujú susedia veslovací trenažér?

2. jan 2023

Mali ste skúsenosť, žeby sa na to niekto sťažoval? Alebo ste vy počuli susedov? Podľa mňa je to tiché, ale chcem sa poistiť.
Nemám odvahu zaklopať susede 😂😂

Ďakujem.

solange7
2. jan 2023

Ej ej, len aby to nebol nejaky iny trenazer. 🤡

autor
2. jan 2023

@solange7 nie nie, pýtam sa úprimne na veslovací trenažér 😂 viem že bežiaci pás robí dosť hluk ale toto verím je neighbor friendly 😀

aknamorka22
2. jan 2023

Podľa mňa ak by to bolo naozaj hlasné, prišli by zaklopať. Ja osobne sa opýtam keď stretnem susedov, že či sme veľmi hluční a počujú niečo. Skúsenosť mám takú, že po mesiaci ako sme sa nasťahovali do bytu nám susedia z dola boli niekoľko krát klopať, že sme hluční. Podnikli sme nejaké kroky aby sme hlučnosť znížili a odvtedy už neboli 🤷

viestta
2. jan 2023

My sme počuli suseda o dve poschodia vyssie

sense
2. jan 2023

Ja som sa raz pytala susedov pod nami (nad nami nie je nikto) ci pocuju pas beziaci, a sused sa ma spytal ze kedy behavam, lebo ze nic nepocuju. (Mozno len chcel ukazat tolerantnost), kedze my
pocujeme ked u nich dieta beha alebo place. Ale nechodim sa stazovat. Tiez som tolerantna.
A veslovsci trenazer je tichsi ako pas.... osobne si myslim ze ta polhodinka, hodinka nie je ziaden extrem.

autor
2. jan 2023

@viestta ale vieš že mal veslovací? Čo ste počuli? Narážanie sedačky alebo ako to lanko behá? Alebo čo konkrétne?

babybubik
2. jan 2023

Ano, počuť. Náš sused nad nami cvičí, ale v dobrom čase medzi 19 - 20 hod. a nie je to nič hrozné. Neviem akú má značku. Počujeme šúchanie a narážanie sedačky. On sa tiež nikdy nesťažoval keď bol hluk u nás a verím, že sem tam nás je počuť. Sme v paneláku, čo už 😉

viestta
2. jan 2023

Mal veslovaní a hucalo to ak sa sedačka vozidla po kajniciach. Ale bolo to dávnejšie, možno už sú lepšie vymyslene

jeanne14
2. jan 2023

Kto ma aký sluch. Moja svokra by nepočula ani bombu buchnúť o poschodie nižšie. Ja počujem auto ns začiatku dediny, keď som dnu v dome. Rozoznám autobus, nákladiak, osobné auto. Na našej ulici dokonca ktorý sused ide. 😉😀

hendikep
2. jan 2023

moj muz chvilku doma praktizoval cyklo-trenazer a nejaka suseda z trojky ( my byvame na 5) chodila s domovnikom popri stene ako macka a snazila sa identifikovat co to je, vraj jej to prislo ako vibracie atd. nakoniec zaklopali u nas a zistili ze to je ono… čiže je dobre možné že niečo počujú a nevedia čo je to a odkiaľ to ide 🤷🏼‍♀️

autor
2. jan 2023

Ďakujem za odpovede.. snáď k nám budú tolerantní.. samozrejme že ho nebudeme používať o 6 ráno ani o 11 večer...

palomka
2. jan 2023

My máme bežiaci pas a kúpili sme takú penovu podložku na to určenú, pre istotu 🙃 mame 2r a nebol nikto, ináč sa zvykli keď boli deti malé ozvať...

simonettasimonova
7. jan 2023

Co tak sa to opýtať ich a nie tu? 😁

heni79
7. jan 2023

Sused nad nami ráno zíva! Počujeme ho! Prdne, tiež počujeme. Rozprávajú sa so ženou, presne ti zreprodukujem ich rozhovory. A to my iba ráno ležíme v posteli. A smejeme sa na tom, "kde to žijeme". Nie na nich. Len na tom diskomforte, ktorý sme si nevedomky kúpili. Keď už je bežná prevádzka bytu, nie je to počuť. 🤷 Ak chceš byť ohľaduplná, choď sa vopred spýtať, čo tvoji susedia počujú. Možno ti nepovedia priamo, no sleduj ich mimiku. A pýtaj sa nielen tých pod tebou, ale aj nad. Podľa toho budeš vedieť reálne vyhodnotiť svoj kúpny zámer. 😉

autor
7. jan 2023

@heni79 to som počula také prípady že ozaj je počuť VŠETKO.. ale u nás v bytovke je to podozrivo fajn, počujem keď pes susedov na poschodí šteká, ale to je také tlmené.. a ešte počujeme susedu keď vysáva ako tým nadstavecom šúcha po podlahe.. ale myslím že nemáme až tak úplne papierové steny ako vy 🤭

autor
7. jan 2023

@simonettasimonova veď je mi to trápne len tak zaklopať že dobrý deň, chcem sa opýtať... A aj som myslela že keď ich niekde vonku uvidím tak sa opýtam.. len zatiaľ sme sa nestretli

heni79
7. jan 2023

No,my to počujeme iba v jednej izbe. Ostatné sú ok. Ale naše rozhovory v obývačke počuť, keď stojíš pred výťahom. 🤷

simonettasimonova
7. jan 2023

Ved tak keď sa stretnete. Ale aj keď to počuť nič sa nedeje v bloku počuť aj keď si človek kychne

heni79
7. jan 2023

@autorka Už plánujeme dom. 😉

michaela329
7. jan 2023

Ja som v byte mala elipticky trenažér a nikto sa mi nikdy nesťažoval 🤷‍♀️😁

mikadooo
7. jan 2023

Ja by som sa opýtala priamo ich. Podľa mňa to môže byť aj počuť a budú s tým ok, napríklad, keď ti povedia, že od štvrtej do šiestej kľudne, to my varíme, práčka perie, atď. A keď sa ty tomu tiež vieš prispôsobiť, tak to môže byť aj počuť a nikomu to nebude prekážať. (Ale osobnú skúsenosť nemám, u nás len len vreštiace deti a ešte viac vreštiace matky a z tých sa má ani jedna nikdy nepriša opýtať, či mi to vadí 😄).

autor
7. jan 2023

@mikadooo tiež som si to tak povedala že aj my počujeme susedu nad nami vysávať a robí to hluk ale tiež si poviem že proste treba to spraviť, trvá to pol hodinu a je to úplne normálne.. tak snáď si to aj o nás niekto povie 🙂