Pochod na podporu utečencov

22. jún 2024

Idete na tento pochod a podporit utecencov? Aj to je jednou z foriem pomoci.

egonsk
22. jún 2024

zmoknut a chytit zapal pluc, alebo chripku, alebo nieco podobne? No to im tak pomoze ako klinec v bote 😛

maca1984
22. jún 2024

Nie.
Ideme natierať trámy 😀

janinah
22. jún 2024

ludia na podporu kašlu...kým nebudu aj sami musieť utekať...
potom im možno dôjde...
ja by som šla,ale zrejme zas sa všetko organizuje v blave

kristiii
22. jún 2024

Nie, kým som sa tu o ňom nedozvedela, som o ňom nevedela, ale myšlienka je fajn, podľa toho, čo som sa dočítala.

doriiis
22. jún 2024

Nie,idem do práce radšej.

barborachors
22. jún 2024

Aky pochod? Aki utečenci? Nie nejdem, nepodporujem to. Ale keby bol pochod za to aby bola na Slovensku lepšia situacia v školstve a zdravotníctve napriklad, tak by som na taky pochod sla.

babulkomale
22. jún 2024

Kazdy ma moznost u seba doma ubytovat utecencov, alebo im posielat polovicu vyplaty, netreba ist na pochod.

tomika
22. jún 2024

Keby bol pochod na podporu našich dôchodcov, chudobné rodiny,zdravotníctva,školstva aj by som išla.

janinah
22. jún 2024

@tomika na to netreba pochod,stačí voliť tých správnych ľudi...ze to terajšia vláda nie je ani náhodou je jasne všetkým, čo rozmýšľajú hlavou...vládnu s malou prestávkou od r.2006 a vďaka nim sme tam kde sme...v r.i.t.i

kristiii
22. jún 2024

Predpokladám, že väčšina tých, ktorí odpovedali, si nedali ani námahu si prečítať, za čo ten pochod vlastne má byť, ale nedalo im nemať odveci pripomienky. Taká slovenská klasika.

maca1984
22. jún 2024

@kristiii a ja predpokladám, že ty tu komentuješ z Primaciálneho námestia

qrstxyz
22. jún 2024

Tá podpora ťa rýchlo prejde, ak tu bude situácia ako v Švédsku 😃

kristiii
22. jún 2024

@maca1984 tvrdím to snáď niekde?

esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
doriiis
22. jún 2024

@qrstxyz ....alebo vo Francúzsku a Nemecku.To vieš,tie naše prozápadne,liberálne žienky.
Nemecko je v ri.i,Francúzsko pomaly tiež.Doplacaju nato,že s otvorenou narucou vítali kazdeho

janinah
22. jún 2024

@esterr_ka a hlavne zbohom naš blahobyt že? nech sa tu mame ako prasata zv žite a ostatní nech podochnu hladom a vojnou len preto,lebo sa narodili na nesprávnej strane sveta
je len na nás,aby sme ich vedeli prijať a zaroven si ustrážiť naše hodnoty
...ale putina poniektorí by privítali asi radšej aj s jeho "demokraciou" ,lenže ten sa pýtať nebude či ho chceme ani nepríde s prosíkom ako chudáci po mori

esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristiii
22. jún 2024

@esterr_ka prosím ťa, ty čo si sa tak rozcertila? Máš pocit, že nejakí alahovia sa hromadne hrnú na Slovensko? Však nás, podľa niektorých, radšej aj covid obišiel. My sa tu môžeme baviť naozaj akurát tak o tých Ukrajincoch a podľa toho, čo som čítala, má ísť predovšetkým o pochod na ich začlenenie. Takže by sa ho mali zúčastniť najmä tí, ktorí najviac vykrikujú, že len cicajú náš štát a robiť sa im nechce.

haley7897
22. jún 2024

@esterr_ka no hlavne, ze na slovensku mate väznice prázdne, žiadne znásilnenia ľudia sú stelesnením dobra.
Môžem ta uistiť ze migranti majú z toho ze by museli zostať na Slovensku väčší strach ako ty.

kristiii
22. jún 2024

@haley7897 🤣🤣🤣 asi tak..

daren1
22. jún 2024

V čom podporiť?, Mame kvalitný zákon o azyle, v zachytných a pobytovych táboroch je o nich postarané, mame pobytovy tábor pre maloletých bez sprievodu. Neviem v com zlepšiť? Zákon o pobyte cudzincov bol novelizovaný a je nastavený v súlade s dohodami a ľudskými právami, ešte niečo treba?

qrstxyz
22. jún 2024

@doriiis presne. A je mi normálne smutno, keď vidím, čo sa stalo z krásnych a bezpečných krajín. Vo Švédsku si ľudia v minulosti ani dvere nezamykali. Dnes je Švédsko na popredných miestach v počte znásilnení. Vo veľkých západných mestách pomaly ani nevidno pôvodných obyvateľov. Si pamätám, ako som sedem rokov dozadu bola s otcom v Paríži, keď sme išli metrom z letiska do mesta, tak sme tam boli jediní bieli 😅 keď niekto túži po výmene vlastných ľudí, tak nemôže mať všetkých pokope

doriiis
22. jún 2024

@qrstxyz ..Francúzsko sa podľa predpokladov okolo roku 2050 stane moslimskou krajinou.Nic proti moslimom.Ale nie je to smutné?Nemecka ekonomika je na kolenách.Ruky,nohy bozkávajú automobilkám,že ich ako tak ťahajú z hnoja a držia nad vodou.
A nemám nič proti ukrajincom.Ale na pochod za nich nepôjdem.Pracujem s nimi a svokor ich ubytovava.Mnohi z nich len čakajú,kedy sa budú môcť vrátiť bez hrozby vojny a povolavacieho rozkazu.Necudujem sa im a držím im palce aby sa čím skôr mohli vrátiť domov.
O tých,čo labzuju hore dole Slovensko - Ukrajina kvôli lacným zubom a telefónom pomlcim.Aj o ukrajinských milionaroch,čo sa vyvážajú na jachtach zatial,čo sa im aktívni Slováci skladajú na muníciu.😐

veronika2021
22. jún 2024

@janinah prid sa pozriet prosim Ta,tu na tych chudakov 55 km od Bratislavy,aby si videla ako ti chudaci vyzeraju a ked sa ti ti chudaci budu pozdavat,zober si ich domov,alebo za susedov a skus si ustrazit svoje hodnoty.
Nechapem,preco sa vyjadruju ludia,ktori nie ze nemaju skusenost ale realne tych ,,chudakov,, ani nevideli.Kazdu jednu,co sa ich zastava by som povinne zaniesla do 10.okrsku Vo viedni na jeden den a jednu noc.Potom by som poukazovala ine stvrte kde sa z roka na rok ako rakovina siri islam,moslimske obchody potraviny,rozne ksefty,kde za 10 rokov sa zmeni ulica z Europskej na Istanbulsku(v lepsom pripade)

galioska
22. jún 2024

@esterr_ka prosim ta, kto ti ostane na slovensku pri tej minimalnej mzde? Pri tych obrovskych,, socialnych davkach😀😃😀😃 porovnavat slovensko s nemeckom? kriste toto moze vypustit jedine niekto Blaha a spol😂😂😂a ti co mu zozeru kazdy zvast🥳

qrstxyz
22. jún 2024

@doriiis je to smutné. Najhoršie je, že Slovensko kráča podobným smerom. V poslednom čase tu pribúda veľmi veľa cudzincov. Napríklad v Trnave sa to len tak hemží Indami, chodia tam pracovať do Peugotu. Pohybujú sa v tlupách, samozrejme, no a keď na nich narazím, tak není mi všetko jedno 😅 a Ukrajinci nevadia ani mne, koniec koncov sú nám ako národ podobní, ale Indovia a Arabi to už je niečo iné.

doriiis
22. jún 2024

@veronika2021 ....alebo stačí,keď nabudúce nejaký liberálny blb povolí prechod cez nase územie každému Mohamedovi a naše liberálne voličky nech sa idú pozrieť do Gabčíkova.To tiež nie je ďaleko

doriiis
22. jún 2024

@qrstxyz ....ja pracujem tiež v Trnave v peugeote,takže áno,chápem o čom hovoríš.ALE.Indovia tu neostanú.Ich rodinné väzby sú natoľko silné a naše kultúrne rozdiely tak veľmi rozdielne,že jednoducho tu nevedia ostať.Pripadame im strašne hluční,slušní a sme pre nich také studené psie cumaky.Oni sem prídu iba fakt zarobiť a idú domov.
Pre nich 1000 € je živobytie pre 6 clennu rodinu na pol roka minimálne.Oni sem chodia,aby zarobili za rok- dva ( ak vydržia) na dom a auto tam u nich a už ich nie je. Ver mi. Pracujem tu dlho.

qrstxyz
22. jún 2024

@galioska by si sa čudovala, koľko Indov a chlapov zo strednej Ázie sem chodí robiť do automobiliek. Očividne im tie almužny za to stoja 🤔 nuž a keď EU vydá nariadenie, že dávky musia byť jednotné pre každý štát EÚ alebo z eurofondov dotovať dávky pre takzvaných utečencov (čo reálne môže nastať), tak im bude dobré aj Slovensko. A predstav si, že nie každý, kto tu nechce migrantov, je fanúšik Smeru. Samotná Beňová hlasovala v Eú parlamente za povinné prerozdeľovanie migrantov. Pre smerákov je predsa typické, že doma hrajú na národnú strunu a v Bruseli všetko odsúhlasia 😉