Po praní v pračke sú na oblečení biele fľaky.

sunsetsunrise
15. mar 2020

Ahojte baby 🙂

Mam otázku ohľadom práčky. Dlhšie sledujem, že na oblečení po vyprati ostávajú biele flaky, opakovanie vypratie a tiež to nejde dole. Skúsila som nepoužit avivaz, vymenila kapsule za gel a potom aj za obyčajný prášok a aj som struhala zlcove mydlo. Stále nič. Práčku som manuálne vycistila a aj davkovac a ešte som dala do nej ocot a prevarila ju na 90 stupňov. No stále to robí som už zufala

moonlight1210
15. mar 2020

@sunsetsunrise a tie flaky po vyprati v ruke zidu, ci ostanu aj tak?
Ak zidu, nemoze to byt len tvrda voda?
Skus miesto avivaze dat deci octu a trochu menej prasku bez zvycajne davas, kedze ocot vodu zmakci a viac by to penilo.
Ocot by malo z pradla v pohode vyplachnut, nemalo by to citit, este by to malo pomahat chranit farby. Zmakcuje to vodu a funguje v podstate ako avivaz a ak nas pekne vonavy prasok, malo by to upevnit tu vonu.

sunsetsunrise
autor
15. mar 2020

@moonlight1210 Tie fľaky ostávajú a neviem sa ich teraz zbaviť z oblečenia. Skúsim to teda takto s octom. Ďakujem

rinsh
15. mar 2020

Ja mám to isté ale nie biele, ale šedé fľaky. Nijak to nejde vyčistiť. Veľa vecí som buď vyhodila alebo zaradila medzi staré.

lentilkaxxx
15. mar 2020

Odkedy používam len taliansky Dash, britský Bold a na vlnu francúzsky Persil, nič v práčke nesmrdí ani sa nezanáša. Manžel robí v potravinárskom priemysle a to jeho smradave pracovné oblečenie nedokázalo predtým nič oprať a zničiť zápach.
Skús použiť ocot, ako baby vyššie píšu, a tiež úplne zmeniť značku gélu alebo kapsúl. Aj mama s tým mala kedysi veľký problém. Tiež zabrala zmena značky a hlavne vyčistiť filtre aj prívod vody, lebo práčka púšťala málo vody

martulka48
15. mar 2020

skuste pozrieť či či ten prací prostriedok neobsahuje "zjasňovače"

lenuliatko84
15. mar 2020

Aj mne sa to stavalo,zacala som pouzuvat persil a ariel gel alebo tie kapsule a po flakoch ani stopa

bubu62
15. mar 2020

@rinsh čo pouzivate.?

rinsh
16. mar 2020

@bubu62 no vyskúšala som už woolite, Perle ariel kapsuly aj prášky rôzne dokonca aj podomácky vyrobený gél. Ale fľaky nešli dole ani s vanishom. Normálne som zúfalá. Teraz som dcérke práva teplákovku a celé zle.

bubu62
16. mar 2020

@rinsh mne pomaha aj cistic z Eurony

rinsh
16. mar 2020

@bubu62 a ktorý konkrétne? Lebo som ochotná skúsiť všetko :D

majanik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz