PN a neobmedzené vychádzky

miriam01988
7. júl 2022

dobry den, som na pnke kvoli psych. problemom a mam neobmedzene vychadzky. Chcela by som ist ale na dovolenku do zahranicia, myslite, ze mozem odcestovat? alebo radsej ukoncit PN? vdaka za odpoveďe

bublinka1426
7. júl 2022

.

endzi83
7. júl 2022

@miriam01988 pytaj sa tvojho lekara co Ta vypisal na PN, asi on najlepsie bude vediet ci mozes alebo nie.

panelacikova
7. júl 2022

@miriam01988 jednoznačne sa obrátiť na lekára, prípadne poisťovňu, či to vôbec možné je. osobne si myslím, že ak pôjdeš autom a pri šťastí sa ti tam nič nestane (nehoda, ochorenie vyžadujúce hospitalizáciu), tak pri neobmedzených vychádzkach ti na to ani nik nepríde. ale neriskovala by som...

martinkatinka
7. júl 2022

Tak neobmedzene vychadzky neznamenaju chodit po dovenkach. Mas liecebny rezim a tak sa mas zdrziavat v mieste bydliska

misinka0611
7. júl 2022

Treba komunikovať s dr alebo poisťovňou. Nespoliehala by som sa tu na názory. My si môžeme niečo myslieť realita je iná a potom problém budeš mať ty. Nevieme ani kvôli čomu si na PN, čo sa stalo. Naozaj komunikuj s ľuďmi s kt. mas. Možno ti dovolenka prospeje, možno uškodí.

tanyan
7. júl 2022

Ja som bola v roku 2014 počas tehotenstva s neobmedzenými vychádzkami na dovolenke v Taliansku a ani mi vtedy nenapadlo nejako to riešiť alebo niekde hlásiť.
(prevencia odsudzovania - po vnútromaternicovom úmrtí plodu v treťom trimestri je každé ďalšie tehotenstvo považované za rizikové, takže som nemala žiadne obmedzenia alebo špeciálny liečebný režim)

kacena4
7. júl 2022

no kvoli niecomu si na pn asi saiecit (nedovolenkujes) t.j. v papieroch mas nahlasene kde sa budes zdrziavat nieco ako neobmedzene vychadzky neexistuje musi byt napisany cas napr. 7.00-22.00 inak je to napadnutelne a problem

miriam01988
autor
7. júl 2022

@kacena4 nie, nie je tam ziadny cas

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanyan
8. júl 2022

@miriam01988 Ja som mala namiesto času napísané "neobmedzené" a miesto trvalého pobytu. O vychádzkach rozhoduje výlučne lekár. Pokiaľ ti lekár napísal do tlačiva, že máš neobmedzené vychádzky, tak je to jeho rozhodnutie a určite si ho dokáže v prípade potreby obhájiť pred sociálnou poisťovňou.
Irituje ma, keď niekto bez informácií o pozadí ide riešiť oprávnenosť rozhodnutia lekára a pritom sa nevie vyjadriť k položenej otázke...

martinkatinka
8. júl 2022

@miriam01988 ak tam v tej kolonke nic nemas, tak to znamena, ze nemas vychadzky

miriam01988
autor
8. júl 2022

@martinkatinka ja som nenapisala, ze tam nic nemam, len ze tam nemam napisany ziadny cas…. mam tam napisane “neobmedzene vychadzky”

miriam01988
autor
8. júl 2022

kazdopadne, vam vsetkym dakujem za odpovede🙂 v pondelok budem teda kontaktovat DR.
Urcite ptm budem mudrejsia.

kacena4
8. júl 2022

@miriam01988 ak nemad ziadny cas rak nemas vychadzky ci?? ak mas neobmedzene musis to mat doslovne napisane

miriam01988
autor
8. júl 2022

@kacena4 este raz, ja som sa nepytala otazku, ci mam alebo nemam neobmedzene vychadzky.. ja viem ze ich mam.. pytala som sa len, ci mozem pri neobmedzenych vycestovat. dakujem

bambulka814
8. júl 2022

Tu ti asi nikto relevantnú odpoveď nedá. Ale jasné, choď sa dovolenku, určite by som to ja osobne kvôli trápnej PNke nerušila, max nevyplatia tuším 30 dní. Keď máš psychické problémy, vypadnúť je celkom určite dobrý nápad 👍. Okrem toho aj kontroly na sociálke berú dovolenky, kontrol bude menej, podľa mňa.