Plusy a mínusy bývania v Podunajských Biskupiciach

0tofu0
17. aug 2016

Ahojte zienky!

Vedeli by ste mi poradit? Ak by ste mali moznost byvania v Podunajskych Biskupiciach, isli by ste do toho? Nepoznam tuto cast Bratislavy, a preto za vase skusenosti, rady budem povdacna. Pripadne, ktoru cast BA okrem centra by ste odporucili na pokojne byvanie?

Vopred dakujem za vase odporucania a prajem pekny den

sardinka335
17. aug 2016

@0tofu0 podunajske???? Ani za pána! Tebe je luto ze netrčíš hodiny v zapchach? 😀 😀 Byvali sme tam ešte v čase ked tam nebolo pristavených x činziakov čo tam su dnes a rána boli katastrofálne, tak čo je to teraz o x rokov neskor s x novymi stavbami a cesty stale tie iste? Super byvanie je Ružinov,Trnávka...ale drahe na kupu nehnutelnosti. 😀

0tofu0
autor
17. aug 2016

@sardinka335 hmm a nemyslis si, ze obchvat by kusocek pomohol? Ci sa len sama klamem 😀 ? A Trnavka.. tato cast mi pride taka ako medzipriestor... 😢

sardinka335
17. aug 2016

@0tofu0 no veru klameš sa moja klameš 😀 😀 😀 to ako myslíš ten obchvat čo ešte neni? Lebo ja ked som chodila z roboty okolo točiska električiek na Exnarovej tak kolko krát uz od Baumaxu alebo ako je KIKA išli auta krokom smerom do Vrakune tam k tomu kruhaču tam sa to trošku rozptyli. My sme len raz potrebovali ist do Vrakune okolo 17tej a išli sme tam z Exnarovej 40 minut...nonsens...
Trnavka je pre mna osobne ideál - Avion, vypadovka a predsa rodinny domček so zahradou a pomerne kludna lokalita, teraz tam buduju aj rodinne centrum, v okolí su školy, školky, gymnazia, nemocnica a všade sa človek dostane pešo, na bicykli aj ked su cesty plne ....Za mna velka spokojnost. Ale na domček treba tak 200 tisic eur resp. pozemok...lebo ten domček mozeš zvyčajne zburat a stavat novy. Inak okolo 300 tisic a vyššie...
Ale ak ti nevadi cestovanie, resp. trčanie v aute aj hodinu tak prečo nie...zase treba to tak komplexne vidiet, ak mas pracu niekde poblíž, deti školu a celkovo ake mate možnosti.

simsalabim
17. aug 2016

@0tofu0 a co povies na Jarovce, Rusovce, Cunovo? Kludna lokalita, blizko do prirody, na skok do centra, zapchy sa tejto oblasti zatial vyhybaju.... Alebo aj Vrakuna sa mi pozdava, a aj Zahorska Bystrica.

deltaa
17. aug 2016

ja byvam v PB a minutu od domu mam 2 lekarne, 2 potravin, opravovnu obuvi, klucovu sluzbu, kadernicku, 2 solarka, drogeriu ... skolky, postu a spoje ... a byt za taku nizku cenu nikde v BA nekupis ako tu, takze ak nemas na sto tisicovy byt tak toto je vhodna lokalita a za 5 minut vlakom si v lete na Kosariskach zadarmo ....

0tofu0
autor
17. aug 2016

@deltaa dakujem a vedela by si mi prosim odporucit cast Podunajskych, pripadne konkretnu ulicu?

deltaa
17. aug 2016

@0tofu0 tak ja byvam pri NC Hron a to je kazanska ulica ktora oddeluje Vrakuju od PB, je to ta najfrekventovanejsia cast asi 200m od toho nakupneho centra je aj Billa a Lidl takze pozdlz tejto casti je kopu panelovych bytov a zastavok MHD na kazdom kroku a aj ku zeleznicnej stanici je to do pol hodky peso nanajvys. Skol od materskych po stredne je tam ako maku a aj na miestny urad ci do zdravot. strediska je odtial peso cca 15-20 minut, ale vlcie hrdlo neodporucam tam okrem Slovnaftu nic nie je .... Najlepsie je pozerat inzeraty Vrakuna a PB a ked sa ti nejaky inzerat zapaci pozri rychlo na mapu kde na akej ulici sa nachadza a co je blizko toho, takto som si ja hladala byt.

liz_lemon
17. aug 2016

plusy:
vyborna obcianska vybavenost (lekari, obchody, skolky, skoly)
vela liniek MHD (kazdu chvilku nieco ide)
da sa tu dobre prechadzat s kocikom
vela detskych ihrisk
klud
lacne nehnutelnosti

minusy
zdlhave cestovanie do mesta
tak trochu divni ludia, ktori vsak neublizia, a su vacsinou pri obchodoch (bezdomovci atd.)

Biskupice su vsak velmi velka MC, takze zavisi, kde by si byvala, lebo nie vsade su obchody dostupne, niekde maju problem s parkovanim

liz_lemon
17. aug 2016

@deltaa 200 m od Hronu je Billa? :D je to skoro kilometer, presne 750 m

deltaa
17. aug 2016

@liz_lemon a to je daleko?

liz_lemon
17. aug 2016

@deltaa no, pre mna nie, chodim tam denne, ale pre niekoho by to mohlo byt zavadzajuce, ze 200 m