Ploštice - postrek

29. mar 2023

Ahojte, preventívne nan budú striekať proti plošticiam( ma to jeden pán nad nami) - na čo sa mám pripraviť? Myslím keď prídu. Vraj nemusíme opúšťať byt,že je to ok. Aj pre zvieratá? Čo budú striekať? Neviem si to predstaviť,písali na nete,že najviac idú ploštice do postele a do oblečenia,to nám budú striekať skrine?
Ďakujem

autor
29. mar 2023

Ešte by sa zišli tipy ako zistime či sme tu pliagu nedajbože dostali
.. pozerala som do postele,všetko povysaval. Nikde nič. V noci som svietila baterkou nebolo nikde nič. Dostipani nie sme

family1230
29. mar 2023

Boli by ste doštípany.. skús podvihat matrace a tak pozri sviet baterkou večer.

autor
29. mar 2023

@family1230 áno to som skúšala nevidela som nič našťastie. Neviem ani spať v noci odkedy nám to povedali... Je možné že takto prelezu ? To sú susedia nad nami..

mar_tina777
29. mar 2023

Nemusí byt každý doštípaný, ale preventívne keď viete že má váš sused nad vami ploštice je dobré prať aj oblečenie na minimálne 60C a viac. Treba pozerať záhyby na madraci, vankúšoch, pohovke, a cez deň ich neuvidíte, vyliezajú v noci hlavne.

mar_tina777
29. mar 2023

Častejšie prať aj všetko ako doteraz.

mar_tina777
29. mar 2023

Ešte je na to taký postrek keď vám to vystriekajú tak si kúpte volá sa to CYPER a preventívne raz za čas si môžte aj sama vystriekať záhyby na posteli a pohovke budete si istejšia. 😊

autor
29. mar 2023

@mar_tina777 ale to oblečenie sa asi aj sperie na takej vysokej teplote. 😔

autor
29. mar 2023

@mar_tina777 ďakujem

vlucifuk
29. mar 2023

My sme to mali v novembri. Tiež to bolo v dvoch bytoch ( jeden bol vedľa nášho, tak sme boli z toho v strese ), tak sme súhlasili s postrekom celej bytovky. Začali striekať zhora nadol každý jeden byt. Museli sme poodťahovať všetok nábytok od stien, môj muž odmontoval aj všetky lišty zo zeme. Vyzliekli sme aj matrace, ktoré tiež prestriekali... Museli sme poskrývať všetko jedlo, ovocie ( do chladničky ). Ráno o ôsmej začali striekať horné byty, my sme na 1.poschodí, tak sme prišli na rad až o jednej. Štyri hodiny sme do bytu nesmeli vojsť. Z roboty a družiny sme rovno deti brali do nákupného centra pohrať sa do detského kútika, lebo nikoho tu nemáme. O piatej sa manžel do bytu vrátil, aby vyvetral, my s deťmi me sa vrátili o šiestej. Tak nám to nakázala tá firma.Čo sa dalo, sme potom poprali. Od poťahov na matracoch až po pyšové hračky. Bol to masaker, ale dali sme to...

bylinka25
29. mar 2023

Striekať vám budú postele, paplony, vankúše, nabytky, vecí v skrinkách, lišty.
Nesmieš potom prať posteľnú bielizeň, umývať podlahy, aspoň 10 14 dní. Nezaškodí aj keď sami preventívne striekate. Ak je te sused spundur častejšie treba.
Nám strieľali trikrát, prvykrat, potom druhýkrát po desiatich dňoch a tretí raz prišli po troch týždňoch.
My striekanie raz za mesiac kupujem ten postrek v záhradníckych potrebách.
Striekame tým matrace, rošty, rámy, lišty, oblečenie v skriniach posteľnú bielizeň, stoličky, svadobnú fotku

autor
29. mar 2023

@bylinka25 och,no to sú hrozivé komentáre. Bojím sa. Dúfam teda že nemáme nič doma... Ale strach tam je.pozreli sme všetko ale nikde zatiaľ nič.

mar_tina777
29. mar 2023

To áno lebo nieje každé oblečenie vhodné prať na také teplote ale ak aj by sa u vás nejaká ta plostica našla tak nad 60C ich to zabíja pri praní. 😒 a radšej preventívne oprať ako potom sa toho nezbaviť pár rokov, 😒 hovorím z vlastnej skúsenosti, 😒 nieje to nič príjemné a preventívne aj striekať tým sprejom, nechať pôsobiť a vyvetrať najlepšie raz do týždňa. 🙃

autor
29. mar 2023

@mar_tina777
@mar_tina777 kým sme nič nenašli a nemáme to potvrdené,máme sa nejak obmedzovať? Napr s návštevami a pod.

mar_tina777
29. mar 2023

Tak ja by som na mojom mieste obmedzila pokiaľ si nebudete istý na 100% a kým nebude po tom postreku čo vám majú robiť. Pretože na návštevu stačí keď prelezie jedna a už to ide reťazovo ďalej. 😌 sú to beštie malé hnusné…

vlucifuk
29. mar 2023

Ozaj, aj nám robili druhý postrek po dvoch týždňoch. Podlahy sme nesmeli umývať 3 týždne. My sme v tom novembri zrušili narodeninové oslavy. Je to hnus. Susedia, čo to v byte mali, to zanedbali, nakoniec museli vyhodiť matrace aj nejaký nábytok Ja odvtedy kdekoľvek prídem, dvíham matrace a kontrolujem, či tam niečo nie je.🤦‍♀️

autor
29. mar 2023

@vlucifuk a ak máme zvieratá? Nevadí že ten postrek budú mať na labkách?

vlucifuk
29. mar 2023

Uf, tak to neviem, ale asi v pohode. Ono to uschne. Večer labky poumývajte. Polovica susedov ma psíkov i mačky dokonca a v pohode. Oni nam striekali hlavne okolo stien, zástrčky, jadro v kúpeľni, pod linkou. Prebehli periny, matrace, my sme ich vybrali z postelí a opreli o stenu, on si ich pootáčal a prestriekal, knihovníčky prestriekal, skrinky s hračkami. Ale tým, že my sme ploštice nevideli, tak napr.nám, aspoň myslím, do skríň nešiel. A možno aj áno, normálne neviem. Ale vravel ten pán, že sa tomu venuje desaťročia a že v komunizme bol postrek, že stačilo od vchodových dverí strieknuť do bytu a bol pokoj. Ale že aj kvety pokapali, taká to bola sila. Potom tú látku EÚ zakázala.Držím palce.

bylinka25
29. mar 2023

Nie, netreba, len často kontrolujte postele, oblečenie, hlavne posteľnú bielizeň, rohy na plachtách, vankúšoch a paplónoch.
Nemusíte byť nikto doštípaní, ja som bola, sledujte, či sa neskôr u vás neobjavia štípance do tvaru cestičky. Ak sa objavia, tak treba robiť opatrenia.
Ale ak sa neobjavili doteraz, myslím, že nemáte nič, ale je dobré, že vám to prídu vystriekať. Oni presne vedia, kde ten postrek treba.

bylinka25
29. mar 2023

Verím ti, ja som nespala poriadne celých päť mesiacov, pokiaľ tie svine nezmizli načisto.

bylinka25
29. mar 2023

@vlucifuk Presne aj ja, katastrofa, veľa susedov to zatají, ja stále striekam všetko, tak , ako nám to povedal ten deratizér, nezabudnúť aj na obrazy. A aj oba balkóny.
Netreba zabúdať, že ploštice roznášajú aj holuby, či sídlia v lastovičích hniezdach.

tesla28
27. sep 2023

@bylinka25 môžem sa opýtať aký postrek ste to kúpili? Momentálne bojujeme s plosticami .Ďakujem

mariasef71
5. okt 2023

Keď si sama postriekam s prípravkom, môžem v tej posteli večer normálne spať?

bylinka25
6. okt 2023

@tesla28 ahoj, je mi to ľúto. My sme kúpili totom
@mariasef71 kľudne môžeš, radšej urob postrek doobeda, aby to nebolo vlhké

zapalovac55
16. mar 2024

Neodporúča sa kupovať voľno predajné výrobky, majú veľmi ale fakt že veľmi malú koncentráciu účinnej látky a ploštíce ostanú na ne obranné a nič to nepomôže, treba profesionálov zavolať, alebo si zohnať profesionálny postrek, lenže ten sa môže predávať len firme s licenciou na živnostenský list Desinsekcie…
Taký vyýrobok stojí 0,5l cca 120€, je to silný koncentrát…

https://www.slom.cz/files/files/479/basf-mythic...

tichomiro
6. sep 2024

@bylinka25 aký postrek kupujete na samopostrek

zapalovac55
6. sep 2024

@tichomiro https://www.slom.cz/files/files/479/basf-mythic...
Toto je ale fakt profesionálny postrek…

https://allegro.sk/ponuka/koncentrat-mythic-boj...

Nič iné a lacné nepomôže … toto si ale treba riadne naštudovať ako používať takýto prípravok…
Alebo zavolať firmu a to je istota.