Pleseň v byte

zuzanna24
10. júl 2015

Ako mam natrvalo odstranit plesen v byte? Byvame v podnajme a nemozem si dovolit robit nejake velke zmeny (ako odstranit koberce a premalovat byt)... Skusala som ocot aj chlor, zabralo tak na mesiac dva... Ale ked ide jesen/zima je to najhorsie.. Nie je to nejake hrozne, plesen nie je velmi viditelna, ale robila som domaci test a ten vyhodnotil stav ako 'vazny', neviem ci tomu mam verit no mam strach...chceme mat dieta a bojim sa aby ho to nejak neposkodilo pocas tehotenstva... Stahovat sa zatial nemozeme, najskor tak o rok dva... co s tym? ☹ 😖

janinah
10. júl 2015

prečo sa nemôžete sťahovať? čo ťa núti byť v nezdravom byte? nechápem....

simca06022011
10. júl 2015

@zuzanna24 Aky domaci test? V prvom rade treba zistit z coho a preco to u vas vznika.... Neviem co vam plesnivie.. ci steny, veci a pod... aj opatrenia zalezia od toho...
Mozete 1. vetrat a vetrat 2. nam velmi pomaha cerezit 3. savo proti plesni pravidelne ... a vyhodit vsetko co moze vlhnut, plesniviet a neda sa vycistit, preriedit vsetko na nevyhnutne veci, skrine by mali mat okolo seba priestor na vetranie, vetrat satnikove skrine, nesusit pradlo v interiery... potom je mozne ze ak plesniveju napr. vonkajsie steny ide o problem s izolaciou/zateplenim alebo nieco podobne.. prenajimatelovi treba dat toto opravit, vymalovat...
Alebo si najst iny podnajom....

jankaja
10. júl 2015

my sme mali pleseň v podkroví, pomohlo až premaľovanie, prestavenie nábytku (aby vo vonkajších rohoch izieb neboli veľké kusy nábytku priamo natlačené na stene) a vetranie

peneloppe
10. júl 2015

@zuzanna24

Nemozete sa stahovat kvoli zmluve? Vas prenajomca by to mal dat do poriadku. To je jeho povinnost.

lubkalubka1
10. júl 2015

tak ako píše Jankaja, dosť zaváži prestavenie nábytku- keď je na vonk. stenách, tak to vytvára plesne, keď chcete bábo, tak predtým vymaľujte určite so špeciálnymi farbami - poradia ti vo farby laky a v DM drogérii predávajú také nádoby plastové do kt. sa dá dať tableta a táto nádoba sa umiestni do rohov i izbe, kde plesnivie. A savo je super na nastriekanie proti plesni, ale je škodlivé pre plod v prvých 12 týždňoch tehotenstva tým, že ho dýchaš, takže zmeny urobiť isto ešte pred tým. No a čo ja viem, tak v lete sa má vetrať koľko chceš a v zime iba na 2 min. dokorán otvoriť okno a hneď zavrieť, aby sa múry neochladili - pretože tak vzniká vlhkosť a tá tam už ostane. A keď bývaš v prenaj. byte a nemáš kde vešať prádlo, oplatí sa investovať do sušičky prádla - veci vyberieš také, že ich už nemusíš ani žehliť a ušetrí ti to kopec času a vezmeš si ju so sebou aj do nového bytu alebo domu.

azalka22
10. júl 2015

existuje nejaky pripravok na plesen, ktory obsahuje ciastocky striebra. skus pohladat na nete jeho nazov. ze je ucinny, zatial som sa k nemu nedopracovala

lubkalubka1
10. júl 2015

skús presvedčiť toho prenájomníka, aby vám dal aspoň izbu, v ktorej spíte do poriadku, to je najpotrebnejšie pre vás aj pre bábo

danna85
10. júl 2015

@zuzanna24 ked si v podnajme, nasla by som si cim skor iny a bez plesne... Ak sa nemienis stahovat, treba znizovat a znizovat vlhkost v byte. Jestvuju aj elektricke odvlhcovace, vedia za noc pohltit niekolko litrov vody. Savo a ine postreky neriesia vlhkost, len zabiju plesen, avsak ta sa kvoli vlhkosti objavi znova. Treba vetrat dokoran, vymenit vzduch, ale i kurit. Ked svieti pekne slnko, ja vtedy pootvaram cez obed dokoran aj na par hodin, vlhkost mi vtedy poriadne klesa (az na cca 40% relativnej vlhkosti) a to susim dnu na susiakoch. Jesen je v tomto najhorsia, vlhko, dazde, este sa nekuri :(

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz