Plavky púšťajú farbu

gir
5. júl 2022

Prosím o radu.
Plavky som pred prvým použitím chcela ručne preprať a pustili farbu. Kupované v kamennej predajni. Viem, že plavky patria do kategórie spodného prádla. Mám možnosť ich vrátiť alebo reklamovať? Ďakujem

ms_green
5. júl 2022

Záleží od obchodu. Ak sú kupované na internete, tam sa zo zákona myslím musia dať vrátiť. Píšeš, že kupované v kamennej predajni, tam je to podľa mňa 0%. Drvivá väčšina reťazcov má upozornenie na pokladni, že plavky a spodné prádlo nemôžeš vrátiť.

elizabet173
5. júl 2022

@gir poteší 😠, aj mne sa to stalo, kúpené v športovom obchode a dosť drahé. Reklamovala som ich, najprv sa ošívali, že si mám vybrať iný tovar, ale trvala som na peniazoch. Mala som so sebou aj osušku, pôvodne bielu, ktorú zafarbili a to som bola rada, že nezafarbili hotelový župan, by som sa cítila ako krava.

melanta
5. júl 2022

@ms_green áno, dá sa vrátiť tovar ale nepoužitý
@gir sú použité, takže vrátiť nemôžeš, musíš reklamovať

ivanaks
6. júl 2022

Oprali ste ich v studenej vode? Ak na štítku bolo prať na 30 st. a napustili ste teplú vodu do umývadla (Vám sa mohla zdať vlažná, ale Vaše telo má 37 st., takže to určite bolo viac ako 30 st.), tak je prirodzené, že pustili farbu, lebo ste prali na vyššej teplote... Stáva sa to aj mne, neriešim. Tá troška farby nevadí, na vyschnutých nič nepoznať a v bazéne farbu nepúšťajú (ani v mori). Ak by sa Vám narobili bledé fľaky/mapy, to by bol problém, ale mám obavy, či Vám to zreklamujú. Za pokus však nič nedáte...

gir
autor
6. júl 2022

@ivanaks na štítku je 30/40 stupňov, prala som vo vlažnej vode. Dala som ich odkvapkať do sprchovacieho kúta. V plavkách sa chodí aj do termálnych bazénov, tak ma nikdy nenapadlo riešiť teplotu. Ak by som zafarbila hotelový uterák alebo župan, bolo by to veľmi nepríjemné. Samozrejme, že ich nebudem prať na 90 tke. Pri žiadnych plavkách sa mi to nestalo.

ivanaks
6. júl 2022

@gir Tak už len vyskúšať reklamáciu. Veľa bude záležať od obchodu, ako sa k tomu postavia. Sú obchody, čo neriešia a hneď vrátia peniaze. A sú také, čo Vás budú naťahovať celý mesiac a potom povedia, že to bolo nešetrným praním...

gir
autor
6. júl 2022

@ivanaks dnes som bola na predajni, hneď mi vrátili peniaze, absolútne nič neriešili.

blondinka95
27. aug 2022

@gir prosím aký obchod? Toto isté sa mi stalo s plavkami z New Yorker chcem tam zajtra ísť ale mám stres či pochodim

gir
autor
27. aug 2022

@blondinka95 klasická predajňa spodnej bielizne, žiadny obchodný reťazec

blondinka95
28. aug 2022

@gir dik za odpoved. Pochodila som aj ja 🙂