Platba vopred a výška poštovného

sofiamelania
16. okt 2021

Ahojte, prosím Vás keď pýtate platbu vopred, vždy viete, koľko bude stáť poštovné? Ja si vypýtam vždy menej ako zaplatím a nikdy to nepýtam doplatiť. A stalo sa mi, že som naopak raz platila menej ako som požadovala a zvyšné peniaze som vrátila. Slo o 0,7 €. Ako to robíte, keď majú problém uhradiť poštu, ktorú si na začiatku vypýtate? Ďakujem za radu

hipuska
16. okt 2021

@sofiamelania balíček zabalim, odvážim a vždy viem presne, koľko bude stáť poštovné. A ak mamička vymýšľa a poštovné zaplatiť nechce, vec jej nepredam.

pbra40
16. okt 2021

@sofiamelania tovar zabalim, odvazim a podla cennika na www.posta.sk a prislusnej vahy, viem cenu.
https://www.posta.sk/m#pricelist
Cenu poslem kupujucej a cakam na platbu

a_adamcova
16. okt 2021

Presne ako píšu vyššie, pošta má cenník na stránke, podľa hmotnosti. Proste to zabalím, odvážim a tak viem pozrieť koľko bude stáť poštovné.

jazula
16. okt 2021

Ja som takto kupovala, kočka mi poslala hmotnosť už zabaleného balíka, cenník pošty a zasielkovne, ja som si vybrala ako to chcem poslať a zaplatila 🙂

suzitok
16. okt 2021

Presne ako pisu vyssie, ja si najskor vzdy danu vec odvazim a podla toho pisem kupujucej, ake ma možnosti vyberu poštovného, riadim sa vzdy cennikom posty..

sofiamelania
autor
16. okt 2021

@hipuska ďakujem

marca12
16. okt 2021

@sofiamelania zabalis,odvazis a podla cennika vies postovne. Uz sa ki stalo,ze som ja kupovala a predajca mi pusal,ze bolo vyssie postovne,ci by mi nevadilo tie centy doplatit. Doplatila som a hotovo. Vsetko je o serioznom jednani

marianna_peskova
17. okt 2021

Danú vec odvážim, pozriem sa na cenník na výšku poštovného a cenu odkomunikujem s kupujúcou.