Platba centovkami - samoobslužná pokladňa Kaufland

25. jún 2023

Ahojte, prosím vás je možná platba 0,01-0,05 centovkami v samoobslužnej pokladni v Kauflande? Mam ich doma neúrekom a neviem co s nimi 🤷‍♀️
Ďakujem.

patka06
25. jún 2023

áno, v každej samoobslužnej môžeš nimi zaplatiť

stellarstar
25. jún 2023

Do banky s nimi?

mamina7070
25. jún 2023

pdo banky urcite nie zaplatis vic ako je ich hodnota skus tu samoobsluznu ja som tak kupovala zuvacky

autor
25. jún 2023

@stellarstar to by som prerobila aj gate 🤦‍♀️

diewcatqoo
25. jún 2023

Platila som nedavno cez 12 Eur centovkami a bez problemov. Akurat teda predavacky na mna dost zazerali, ale to neriesim 🙂

autor
25. jún 2023

@patka06 vďaka 🙂

zuzanaete
25. jún 2023

Napr. v CSOB ich vies nahadzat do bankomatu, ktore umoznuju aj vklady a je to bez poplatku. Mozno aj tvoja banka to umoznuje.

stellarstar
25. jún 2023

Na sk v Banke nie je mašinka kam sa dávajú drobné??

janai1
25. jún 2023

@stellarstar nie je 😂

autor
25. jún 2023

@zuzanaete som SLSP, tam iba bankovky od 5 eur🙄

autor
25. jún 2023

@diewcatqoo keď vydával centovky, vtedy nezazerali😂... mam toho za 7 eur, idem na to 👍

candii
25. jún 2023

To nemyslíš vážne že to chces nadrbat do samoobsluzky?

kacena4
25. jún 2023

ano berie ale obcas ich brati spat a nechce ich viac

janai1
25. jún 2023

@candii prečo by nie?

patka06
25. jún 2023

@candii prečo nie, nemusí ich tam dať všetky naraz - môže aj postupne, vždy lepšie ako platiť s nimi pri pokladní, čo sa samozrejme stále dá.

nikha2809
25. jún 2023

To je inak potom radosť, keď to vydáva, niekto sa toho takto zbaví, mne to minule v jedno a dvojcentovkach vydalo dosť vysoký sumu.

candii
25. jún 2023

@janai1 lebo to nie je zmenáreň to je jedna vec a druhá vec keď ich tam toľko nasype tak sa to s najvyššou pravdepodobnosťou zasekne .. obchod tiež nie je povinný prijať toľko halierov .. keby to robil každý tak kde sme ..

andrejka1974
25. jún 2023

Kľudne nahadz do rýchlej kasy ja som tak nahadzala 30 eur a úplne v pohode

candii
25. jún 2023

@patka06 tak snáď nie všetky naraz ..

lavender94
25. jún 2023

@candii už som to tam takto nahadzala milión krát a ešte ani raz sa to nezaseklo, dokonca som to ani ako zamestnanec nevidela. Tých 7€ môže kľudne hodiť predavačke pod ruky, nech si to počítá, keby chce byť zlá. Určitý nie malý počet kusov je povinná zobrať.

patka06
25. jún 2023

@candii Má ich komplet za 7 E to v pohode dá aj naraz, keby chcela.

candii
25. jún 2023

@patka06 tá nádobka má nejakú kapacitu. Ak jej to sekne bude problém. 7€ je dosť veľká hrst

jano1010
25. jún 2023

Keď objednáš pizzu, prihoď za hrsť centoviek ako dýško. Výhoda - nebude to počítať a ešte si povie, že lepšie než nič :D

candii
25. jún 2023

@lavender94 áno predavačka nemá čo na práci len počítať haliere .. a ja som videla .. nádobka v samoobsluzke má predsa tiež kapacitu.

patka06
25. jún 2023

Predavačka na kase môže zo zákona odmietnuť prijať viac ako 20 ks mincí rovnakej hodnoty, resp. 30 kusov mincí rôznej hodnoty.
Ak zákazník pod týmto limitom - je povinná mince prijať - je to jej práca

danieli
25. jún 2023

Zobrala som dceru a isli sme, nahadzala do samoobsluznej vsetky drobaciny co sme mali a este ju to bavilo, ale tak 15 minut si priprav nerata to tak rychlo ako dokazes hadzat, takze trpezlivo

mirka438
25. jún 2023

@diewcatqoo my tiez niesme nadsene, ked nam ludia nasypu kilo drobakov do samoobsluznej. Zapchaju tym kasu, ktora potom cely den nefunguje. Funguje najskor na dalsi den, ked z nej urobia odvod. Potom dalsich 500 ludi nadava, preco mame kasy iba na platbu kartou. No preto, lebo ludia si ich mylia s bankou. Maly nakup preco nie...ale nasypat tam kilo medenakov ozaj spravi predavackam iba problemy. Ale jasne, rozumiem. Tu to funguje tak, ze ja sa vybavim, ostatny sa mozu aj pokakat, vsak?

martinkatinka
25. jún 2023

@lavender94 predavvacka zoberie do 50 ks minci, viac povinna nie je 😉

diewcatqoo
25. jún 2023

@mirka438 v takomto pripade treba mat nalepeny oznam niekde na pokladni, ze bohuzial, centakmi sa da platit len do urcitej hodnoty, lebo inak moze nastat technicky problem. Alebo najlepsie priamo naprogramovanu tu kasu tak, aby po urcitej hodnote uz tie centaky nebrala. Pretoze napr. ja som netusila o tom, ze sa ta pokladna potom zasekne. Ak by ma na to predavacka bola upozornila, namiesto toho, aby na mna len skaredo zazerala, tak jej nepoviem ani pol slova a tie centaky tam nehadzem. Ale ak tam stoji a zazera, tak to sorry, ale fakt neriesim.

autor
25. jún 2023

@mirka438 a kam s tými drobákmi mame ísť ak nie do obchodu?