Pitie piva každý deň- choroba alebo normálna vec?

anastaziamala
13. jan 2020

Ahojte, chcela by som si vypocut vas nazor.
Je podla vas normalne, ked potrebujem kazdy den vypit aspon 2-3piva? Som dospela zena a pracujem, mam priatela, ale po praci si musim dat pivo kazdy den a aj cez vikend. Citim sa teraz ako chlap, preto chcem pocut vas nazor, ci by som sa mala dat zacat liecit alebo to aj vy tak mate, ze sa chcete odreagovat a uvolnit sa. Dakujem za kazdy jeden nazor.

modrymotyl8
13. jan 2020

@anastaziamala Myslím si, že to nie je normálne moja sestra tiež potrebuje každý deň pivo, a tiež som jej povedala, že by sa mala krotiť...

syslik81
13. jan 2020

normalne to nieje ... ale niesi jedina.. aj moj otec pijaval kazdy den pivo po praci :D niekdo je zvisly na coca cole iny pive... liecit sa nemusis je to o sile vole... pivo je alkohol a mozes nafukat ak sa daco stane nikdy nevies co budes ty ta zla a brana za alkoholika i ked je to len pivo

anastaziamala
autor
13. jan 2020

@modrymotyl8 aka je stara tvoja s3stra ak smiem vediet? Ide o to, ze mam celkom aj psychicke problemy a toto je jedine co mi pomaha... Nerobi mi problem otvorit si 12ku popritom ako v nedelu doobeda varim... A do vecera vypijem este aj 3,tiez mi to nepride normalne, ale nemam volu prestat a nepridem si ako alkoholicka na druhej strane lebo tvrde nemam rada. :(

oli18
13. jan 2020

Psychológ by ti povedal, že aj jedno pivo pravidelne každý deň je už alkoholizmus.

ivangeline
13. jan 2020

Nie je to v poriadku. Radšej sa niekde vyrozprávať?

simsalabim
13. jan 2020

@anastaziamala nie je to normalne. Ved ak ma cliovek vypit 1,5 litra - 2 litre vody denne, ty ten prijem pokryjes alkoholom.... Si na nom zavisla. Ak myslis, ze nie, daj si teda nealko pivo, ak myslis, ze ho pijrs len pre chut.

sissy27
13. jan 2020

@anastaziamala ak nemáš vôľu prestať a piješ preto, aby si si otupila mozog a neriešila nejaké iné problémy, tak máš jednoznačne problém a čím skôr vyhľadáš odbornú pomoc, tým lepšie pre teba.

0silvia0
13. jan 2020

@anastaziamala mam tiez rada pivo, ale dam si cez vikend vecer, urcite nie denne a nie k vareniu obeda. Skus to zredukovat a uvidis, ci to zvladnes.

modrymotyl8
13. jan 2020

@anastaziamala 42 rokov ma... a tiež ma problémy sama so sebou aj s mužom ale pivo nie je riešenie!

saskia_98
13. jan 2020

Ja mam tiez rada pivo ale nealko a nie kazdy den. Len v lete kym je horuco a padne vhod. Tak ako ty pijes, by som uz riesila..

thoughtfulweirdo
13. jan 2020

Ja by som hlavne v lete tiez pila aj viac nez jedno pivo za den, proste mi chuti, aj teraz uz som dostala chut a aj si tusim idem otvorit, ako to citam 😅 ale ked si nedam, nemam problem. Nemam nijake nutkanie, ze musim, potrebujem, nevydrzim... Ked mame, dam si, ked nemame, dam si dzus a dalej na to nemyslim. Neviem, ci uz mas zavislost, ale vyskusaj sa rozhodnut, ze tyzden si nedas ziadne. Ako sa budes citit? Bez problemov, ci ta budu svrbiet prsty, jazyk, nebudes vediet mysliet na nic ine...

jaskolka
13. jan 2020

Tak2-3 piva každý deň určite nie je normálne. Piješ pre chuť? V tom prípade možno lepšie bude nealko Birell, ale keď ti alkohol "pomáha pri psychických problémoch" už by som bola veľmi Opatrná. To ze nepijes tvrdé, ešte neznamená, že nie si na najlepšej ceste byť alkoholikom. Možno teraz budem príliš otvorená, ale mne to už ako závislosť pripadá. Nijaký alkoholik si len tak nepovie, ano,som alkoholik... Pozor na to!

komplikovana
13. jan 2020

Vyskusaj si dat 2dni uplne bez piva. Ak budes mat problem vydrzat, uz je to zavislost. Potom treba vyhladat odbornika. Ak sa potrebujes odreagovat skus nejaky sport radsej.

halienka
13. jan 2020

no toto už je na liečbu určite, zlatko, a určite čím skôr tým lepšie. Mám kamarátku ktorá takto frčí už viac ako 15 rokov, nikdy si to nechcela priznať, nechci vedieť ako teraz vyzerá, to sa proste po rokoch už aj na človeku začne ukazovať a nielen na výzore ale aj na myslení, rozprávaní, proste išlo to s ňou dolu vodou, naozaj to ničí človeka takto dennodenne, už to každý na nej vidí a pritom je stále len pri tých 2-4 pivách denne. Dnes existuje možnosť ambulantnej liečby, skús to takto a ako náhradu si ako relax skús nájsť nejaký koníček a určite by boli dobré aj nejaké terapie aby si spevnila psychiku. Zastav to včas, držím palčeky🍀

katkati
13. jan 2020

@anastaziamala Keby tu bol nejaký odborník, aby napísal názor.

katkabg
13. jan 2020

Aj ja mam rada pivko vecer 😉😉😉 a co je na tom...tu v Bulharsku je to bezne ze si rodina sadne vecer k telke po veceri a da si daco a to je jedno ci pivko ci vinko 😊😊😊 proste som si zvykla na to 😉

katkabg
13. jan 2020

Ozaj k tomu si vysmazime zemiacky narezeme niake mesko a tak 😉 samozrejme nie ozrat sa.Ale som zistila ze Bulharsko je Bulharsko a slovensko je slovensko.

deti95060810
13. jan 2020

liečiť sa zatiaľ nemusíš, stačí obmedziť....môžeš časom stratiť kontrolu nad množstvami...Rozumela by si si s mojim mm...😉

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanzi
13. jan 2020

@katkabg Alkohol kazdy vecer pit nie je v poriadku, je jedno ci na Slovensku alebo v Bulharsku. A 'nejake masko', ked uz.

sunny8
13. jan 2020

Normálne nábeh na závislosť. Podľa mňa každý alkoholik začínal takto pri pivku. Neviem ja som typ človeka ktorý s akýmkoľvek alkoholom rozhodne nesúhlasí vrátane piva

sissy27
13. jan 2020

@katkabg vy si dáte spolu, ako rodina, partia, večer keď už je pohoda a žiadna zodpovednosť, žiadne povinnosti. Keby nebolo tak sa asi nezbláznite. Ona ale popíja cez deň a kvôli tomu aby potlačila iné problémy. Neviem si predstaviť, že sa osoba pod vplyvom alkoholu stará o deti... povieš si veď 2-3 pivá sú nič, ale prijala by si k svojmu dieťaťu opatrovateľku, ktorá má na poludnie v sebe tri pivá, každý deň?

simca06022011
13. jan 2020

😂 Jaaaj ved ta tu niekto ukamenuje... Ja poznám ľudí čo bez piva nemôžu mať deň, je to proste pre nich normálny nápoj, ako voda (známy ide co pol hodina to pivo, keď niekam ideme a celý deň doma ma fľašu niekde) . Jedno je ta ok. Určite nie je normálne piť 2-3-4 piva denne stále, ale sú taky ľudia. Skus to nahradiť niečím iným, prečo ti chyba, čo tým kompenzujes? Možno ti chyba Bcko, nakoľko to pôsobí na nervy, skus nealko verziu. A uvidíš, či ti chyba pivo alebo alkohol. ( Napr erdinger ma nealko a je to normálne fit drink izotonicky, to je jediné čo ja vypijem 😂)

andrejka1974
13. jan 2020

Môj muž robí dosť fyzicky 12 denne a po práci sa dá jedno pivo a ver mi dobrá mu padne a určite alkoholikom nie je

saskia_98
13. jan 2020

@andrejka1974 ale je rozdiel šuchnut jedno po 12tke šichte v robote a je rozdiel mat v sebe o 12tej na obed uz 3 ..

marika3110
13. jan 2020

@anastaziamala skor si myslim ze v tom pive je hacik aj trosku inde ako len v samotnom alkoholockom napoji..ziadat sa ti moze aj preto viac, lebo pivo obsahuje bvitaminy, ktore si telo asi vyslovene ziada v tvojom pripade najma ked si v psychickej nepohode. Skus ist do lekarne a vypitaj si bkomplex forte ktore obsahuje aj b12(ja uzivam od plus lekaren a je super)..zacni uzivat kazdy den jednu tbl a uvidis ci sa ti neznizi taka silna chut na tie pivka..jedno max 2 kazdy den si myslim ze je v pohode, ale viac uz asi nie tak celkom...moj nazor

marion09
13. jan 2020

@anastaziamala smer psychiater

montemotherone
13. jan 2020

@anastaziamala pravidelné PITIE alkoholu= alkoholizmus. To je celé 🤷‍♀️

montemotherone
13. jan 2020

@andrejka1974 ale je

montemotherone
13. jan 2020

@katkabg v Bulharsku k pivu, v Rusku k vodke... všade je normálne niečo iné 🤷‍♀️